Vučić: Primenićemo sve što smo rekli, a o priznanju i članstvu u Ujedinjenim nacijama ili telima UN nema ni govora

Straks92

Stara legenda
Moderator
Poruka
76.967

Vučić: Primenićemo sve što smo rekli, a o priznanju i članstvu u Ujedinjenim nacijama ili telima UN nema ni govora​

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da se Srbija ne služi trikovima i da će da ispuni i da radi na implementaciji svega što je rekla, uprkos tome što ne misli da će Priština da ispuni ono što je jedina obaveza, a to je da u skladu sa sporazumima dostignutim u dijalogu formira Zajednicu srpskih opština. Kako je istakao, ono što je rekao da nećemo, ponovio je i danas, a to je da nema govora o članstvu u Ujedinjenim nacijama, kao ni organizacijama, institucijama i agencijama UN i - nema priznanja.

On je, odgovarajući na konstataciju novinara na konferenciji za medije sa šefom italijanske diplomatije Antonijem Tajanijem, da neki crvene linije o kojima govori vidi kao način da se izbegne sprovođenje dogovorenog, rekao da se Srbija nikada nije služila trikovima i da je to njegova poruka svima.

"Za razliku od njih nismo se nikada služili trikovima. Ono što sam rekao u Narodnoj skupštini, kao i što sam rekao njima u Ohridu, Briselu, ali i (zapadnoj) pretorki u Beogradu, ponavljam svakoga dana i ni za jotu se moj stav nije promenio ni pred kim. Pravno-obavezujuće je za Srbiju kada stavim potpis ili pečat na nešto, ili kada se sa tim verbalno odnosno usmeno saglasim. I niko drugi ne može da proizvede pravne posledice za Srbiju osim njenog predsednika i u pojedinim slučajevima premijera ili ministra spoljnih poslova", rekao je Vučić i dodao:
"Što se tiče ispunjavanja, Srbija će da ispuni i da radi na implementaciji svega što je rekla da će da radi, uprkos tome što ne mislim da će Priština da ispuni ono što je jedina obaveza, a to je da u skladu sa sporazumima dostignutim u dijalogu formira ZSO. Dakle, sve što smo rekli da ćemo da radimo na implementaciji to ćemo da uradimo, a ono što sam rekao da nećemo, a to sam i danas ponovio Tajaniju jeste da nema govora o članstvu u UN, organizacijama, institucijama i agencijama UN i nema priznanja".
Prema njegovim rečima, sve ostalo što znači stvarnu normalizaciju odnosa, normalan odnos između Srba i Albanac i mnogo bolje odnose bez tenzija i sukoba, Srbija je spremna da primenjuje i Srbija će da implemetira: "A da li će neki drugi, videćemo, pa ću da ih pitam ko se služio trikovima a ko nije".

On je naveo i da Srbija ima svoju reč i da reč Srbije nešto znači, a da se plaši da i nečiji potpisi do danas nisu značili ništa, "jer da to nije tako onda 10 godina posle potpisivanja sporazuma ne bismo pričali o ZSO kao što pričamo danas".

https://www.euronews.rs/srbija/poli...&utm_campaign=push-date-2023-03-21-news-81751

Nema potpisa, ima primene.
Nećemo sve ali većinom hoćemo.
Švedski sto na snazi. :lol:
 
А чланство у осталим међународним организацијама?

А пасоши косовски?

А дипломе?
Lako je njemu vladati sa jadnim srbijancima.Sutra da im kaze doci ce Mercedes poklonice svakom gradjaninu mecku oni ce mu opet poverovati.Tuga.
 
Lako je njemu vladati sa jadnim srbijancima.Sutra da im kaze doci ce Mercedes poklonice svakom gradjaninu mecku oni ce mu opet poverovati.Tuga.

Тешко је Додари са вама Мањацима и Милићанцима (је л' се тако зову становници Милића?).
 
Надам се да то што ради није у противинтересу нашег народа. Једино ми остаје да се НАДАМ да није тако

Чак и да он то ради, и да призна Косовво, мислим да би народ био врло летаргичан да уради било шта по питању тога. Један проттест од 80так хиљада људи и тјт. :(
 
Надам се да то што ради није у противинтересу нашег народа. Једино ми остаје да се НАДАМ да није тако

Чак и да он то ради, и да призна Косовво, мислим да би народ био врло летаргичан да уради било шта по питању тога. Један проттест од 80так хиљада људи и тјт. :(
Koji narod vidis li da ne zna gde mu je dupe a gde glava.
 
Vučić: Primenićemo sve što smo rekli, a o priznanju i članstvu u Ujedinjenim nacijama ili telima UN nema ni govora
Па ако имплементира, Србија се обавезује да неће спречавати Косово да се учлани у УН. Кога он фолира?
 

Back
Top