Quantcast

Vučić pretio vladikama poverljivim papirima

hogarius

Veoma poznat
Poruka
14.647
Ne može ni on njih jer on mora svakih par godina na izbore a oni ne moraju.
Vucic ima solidnu i veoma pouzdanu glasacku masinu, uz to je sposoban da za sebe pridobije solidne koalicione partnere sa dovoljnim brojem poslanika. Svi su, za svoju vernu i pozrtvovanu podrzku, lepo nagradjeni. To su sve politicke igre kojima vladike nisu ni mentalno, ni intelektualno niti politicki dorasli, Uz to, siguran sam, Vucko ima solidnu dokumentaciju o necistom delanju mnogih od visoko pozicioniranih popova.

DekiYU

Buduća legenda
Poruka
25.366
Da li je pretio, ili ih je samo pokazao, pitanje je i nagadjanje.

U svakom slucaju Crkva za mene treba da ostane to sto jeste, samostalna i da donosi svoje odluke kao sto je to uvek cinila kroz istoriju a bilo je tezih momenata itekako.
:mrgreen: u kapitalizmu je najvaznije da imaju vladike sto vise love ... sve ostalo je manje vaznije.

bakonja

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.811
„Crkvena skupština“ se nije izjašnjavala o Vučićevoj politici, a dobar deo Sabora je bio protiv Vučićevog prijema, tvrde izvori našeg lista. Prema nezvaničnim najavama, na patrijarhove poslednje izjave o Vučiću, Sabor kojim patrijarh predsedava, trebalo bi da odgovori saopštenjem o KiM.

U visokim crkvenim krugovima spekuliše se da je Vučićev dolazak u Patrijaršiju sinoć više ličio na pokušaj „disciplinovanja“ episkopa koji su kritični prema njegovoj politici, nego razgovoru najviših predstavnika Crkve i države o gorućim državnim i nacionalnim problemima.

Iako je koliko u nedelju u Skoplju tvrdio da su „vladike oduševljene njegovim dolaskom“, predsednik Srbije je navodno na prijem došao sa „papirima“ državnih službi, među kojima, spekuliše se, ima i izveštaja obaveštajnih agencija, kojim je „mahao“ episkopima.

Danasovi izvori u vrhu SPC smatraju da je pritisak Vučićeve vlasti na Crkvu nezabeležen u poslednjih nekoliko decenija.
https://www.danas.rs/drustvo/vucic-pretio-vladikama-poverljivim-papirima/

Sta se to desava u sprezi vlasti i crkve ?
:think:

https://www.danas.rs/drustvo/vucic-pretio-vladikama-poverljivim-papirima/

Kao sto su napisali i u listu "Danas" :

"... predsednik Srbije je navodno na prijem došao sa „papirima“ državnih službi, među kojima, spekuliše se, ima i izveštaja obaveštajnih agencija, kojim je „mahao“ episkopima. ..."...

:think:
Znajuci da su izvesni mediji , pa i pojedinci u Srbiji , skloni "da navode sto sta" , da li verovati bas svakom od "navoda" iz medija ili ostaviti po neko zrnce opreza ili sumnjicavosti ... ?

NIje dzabe receno :
"Da nije bitno sta se prica , koliko je bitno - ko prica" , a posebno sa kakavim namerama .

Ako je ta vest tacna , onda bi "neko" trebalo da odgovara za "ne cinjenje" , jer bi , po tome , "bio upoznat sa izvesnim nezakonitim desavanjima na koje nije reagovao , a morao je i po Funkciji i po vazecem Zakonu" ; a , ako ta vesst nije tacna - e , onda bi "vrli nas glasnik te i takve vesti trebalo da oseti blagodeti KZ - a u svoj njegovoj punoci" ...!

Ali ne "samo on" , vec i onaj ko je tu vest osmislio i dozvolio ili naredio , da ta i takva vest "ugleda svetlost dana " .

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
31.474
Obilazi malo sela po Srbiji ... pogledaj kako zive popovi i bice ti jasno ... sta je tek onda u vrhu ... ozbiljna kompanija.

Ne znam sto im toliko drzis stranu kada su duboko sa Vucicem u deal-u ...
Nije do drzanja strane jer i ne znam ko je na cijoj strani niti bih volela da ih ima, vec da je Crkva jedinstvena kao sto je uvek bila i kao sto sam vec napisala.

A i Crkva nije tek tako neka institucija ad-hoc i od juce, da bi se moglo tek tako deliti i "navijati", pogotovu zbog spekulacija.

Padre

Poznat
Poruka
8.533
Vucic ima solidnu i veoma pouzdanu glasacku masinu, uz to je sposoban da za sebe pridobije solidne koalicione partnere sa dovoljnim brojem poslanika. Svi su, za svoju vernu i pozrtvovanu podrzku, lepo nagradjeni. To su sve politicke igre kojima vladike nisu ni mentalno, ni intelektualno niti politicki dorasli, Uz to, siguran sam, Vucko ima solidnu dokumentaciju o necistom delanju mnogih od visoko pozicioniranih popova.
Tu si u pravu ali ako pogledaju kako su njihove Poljske kolege ucenile članove njihove skupštine... Ne bih se ja baš kladio u tu stabilnost. Čak i da ima većinu pitanje je kako će Skupština glasati.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
31.474
Vozni park je SPC jer vladike kao monasi nemaju svoju imovinu :) Što bi rekao Kačavenda - sve će to ostati posle njega
Nisam ni mislila samo na vladike, vec na celokupno svestenstvo...ni izdaleka nemaju svi takav vozni park, ali ne znam zasto se "hvatate" samo Kacavende u citiranjima, sto se ne "uhvatiste" duhovitog ali istinitog opazanja patrijarha Pavla - "Sta li bi vozili da se nisu zavetovali na skromnost?"

Dakle, ima onih koji misle onako kako je i pocivsi Patrijarh mislio i govorio, i to mnogo.

Padre

Poznat
Poruka
8.533
Nisam ni mislila samo na vladike, vec na celokupno svestenstvo...ni izdaleka nemaju svi takav vozni park, ali ne znam zasto se "hvatate" samo Kacavende u citiranjima, sto se ne "uhvatiste" duhovitog ali istinitog opazanja patrijarha Pavla - "Sta li bi vozili da se nisu zavetovali na skromnost?"

Dakle, ima onih koji misle onako kako je i pocivsi Patrijarh mislio i govorio, i to mnogo.
Богу хвала на таквима.

DekiYU

Buduća legenda
Poruka
25.366

Ne cuju se nesto ... sto ce reci da crkva nije jedinstvena ... nego podeljena kao i drustvo i politika ...

hogarius

Veoma poznat
Poruka
14.647
Tu si u pravu ali ako pogledaju kako su njihove Poljske kolege ucenile članove njihove skupštine... Ne bih se ja baš kladio u tu stabilnost. Čak i da ima većinu pitanje je kako će Skupština glasati.
Poljaci jesu Sloveni, ali imaju sasvim razlicit mentalitaet i poglede na zivot od Srba, tako da ta paralela ne pije vodu.

Naravno, niko se ne moze kladiti u tu stabilnost, u politici je uvek dobro biti kritican, sumnjicav, pa tako i u Vucicevu cvrstu poziciju. On, ocigledno, suvise mnogo talasa i ponasa se kao vedeta, ali se sluzi "narodskim" jezikom i prepucavanjem "preko plota".

.

A sta je vozni park SPC, koji su automobili u posedu SPC-a ?

Cista apologetika bez osvrtanje na realnost i logicko razmisljanje. Tako imamo da se pedofili (u crnim mantijama) pravdajau iako je to nesto najgore sto moze da strefi i zrtvu (maloletnika) i zrtvine roditelje.