Quantcast

Vučić: Prešutiš to jer su Bošnjaci naša braća

bas kao

Iskusan
Poruka
5.632
U nedavnom TV intevjuu Abdulah Sidran je elaborirao tezu da su Bošnjaci najveća prijetnja za stabilnost i
baznija, pa baznijaci, sta je problem ovom sidranu, abduli? dok je bosne ima da ima i bosnjaka, posprdno bosancerosa, kao sto se spdrate sa nama srbijancima, a znate da smo srbi, zapad vas nahuskao zbog SERBIAN, SERBISEN, I SL. PA SLEDI SERBIANAC, SERBISENAC

Gruban

Buduća legenda
Poruka
34.098
pa jel pise lepo da bisnjaka ima svih veroispovesti? zasto onda ovi nas poturcenjaci misle da imaju tapiju na ime bosnjanin?
vi kroati imate tapiju na hercegovinu, mozda?
Za mene je Bosna srpsko podrucje kao Srem,Crna Gora,Šumadija,Boka,Metohija,Kosovo,Pomoravlje... Koliko znam samo pravoslavni Bosanci sebe smatraju za Srbe.Ne moze turcin ili papist biti Bosanac.Moraš biti Srbin da bi bio Bosanac.Drugim recima nisu svi Srbi Bosanci ali svi Bosanci jesu Srbi.
Isto važi i za Hercegovinu koja je isto srpska.

bas kao

Iskusan
Poruka
5.632
.Drugim recima nisu svi Srbi Bosanci ali svi Bosanci jesu Srbi.
Jes ti ces da nateras diskuta dobri bosnjanin da se izjasnjava da je srbin? ili janka, ili dzegerku, ili nosfija [skuhanog], ili ...

prijatelju, ne mozes ti na silu nekome zakaciti da je srbin, ako on ne zeli da bude srbin
Kome se obracas kakvi Hrvati , umi se hladnom vodom.
zna on kome se obracam, sta se ti mesas spijunu kuanona, drukaro?
samo su hrvati krali nase srpsko nasledje, srpske velikane kao teslu

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
26.809
Pogledajte prilog 885468

Vučić: Prešutiš to jer su Bošnjaci naša braća

Pogledajte prilog 885470

18. mar. 2021

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da bi volio da predsjednik i premijer Crne Gore Milo Đukanović i Ranko Krivokapić dođu u posjetu Beogradu, ali i istakao problem protjeranog ambasadora Srbije u Crnoj Gori Vladimira Božovića.

“Sa Đukanovićem se ne čujem uopšte, sa Krivokapićem sam se vidio dva do tri puta. Volio bih da obojica dođu u zvaničnu posjetu Beogradu. To što imamo razlike i drugačije mislimo ne znači da ne treba da razgovaramo”,
rekao je Vučić.

Vučić je za RTS rekao da nije učestvovao u izborima u Nikšiću i Crnoj Gori, niti je za njih zainteresovan. On je rekao da ga zanimaju samo za rezultati popisa u Crnoj Gori zbog srpskog naroda i potvrdio da će nastaviti da pomaže Srbe u toj zemlji.

Kada je riječ o vakcinama AstraZenece koje je Srbija poklonila Bosni i Hercegovini i tvrdnji državne ministrice inostranih poslova Bisere Turković da su to “vakcine za siromašne”, Vučić je naveo da zna da je njoj “politički naređeno da to kaže i da zna i od koga”.

“Ali, to prešutite, kao i to da vas neko linčuje, zato što su Bošnjaci naša braća i zato što moramo da gradimo najbolje moguće odnose sa njima”
, kaže Vučić.

On je istakao da će Srbija da radi na regionalnom jačanju, te da ima možda najbolje odnose sa Sjevernom Makedonijom, a sve bolje sa Albanijom. Vučić je uvjeren da će odnosi sa Crnom Gorom biti veoma dobri, dok je one sa BiH ocijenio kao vrlo pristojne.

Govoreći o lideru SDA u Sandžaku Sulejmanu Ugljaninu, koji traži specijalni status za Sandžak ili Rašku oblast, Vučić je napomenuo da stanovništvo tamo traži puteve, kanalizaciju, bolnice i da se više uzdaju u Beograd nego u sve druge zajedno.

Što se tiče dijaloga Beograda i Prištine, Vučić je rekao da Srbija traži kompromis sa Albancima na Kosovu, ali da nije siguran da su oni na to spremni.

Vučić je rekao da nema “non-pejpera”, ali da SAD traži međusobno priznanje, EU punu normalizaciju, a Srbija kompromis, dok je za Albance kompromis da Priština prizna Beograd, iako Srbija traži da bude ispunjen Briselski sporazum, u prvom redu formirana zajednica srpskih opština.

Rekao je i da je za Srbiju teža pozicija sa novim američkim predsjednikom Josephom Bidenom, a što se tiče primjedbi iz EU na saradnju Srbije sa Rusijom i Kinom, on je poručio da će Beograd da čuva ta prijateljstva.

link

Бошњаци за нас Србијанце јесу пријатељски народ, али не могу да нам буду браћа у буквалном смислу као што су то рецимо Македонци, а који су некада били Србијанци (Северна Македонија је била део Старе Србије, као и Краљевине Србије). Међутим, председнику СНС-а, пореклом из Чипуљића код Бугојна у БиХ, Бошњаци јесу браћа. А зашто, одговор је давно дала Матица српска:

Pogledajte prilog 885477
kur moj je Vučić rekao "volio bih" na srpskom se veli "volEo BiH"

Komšija habibi baš si jazavac :D

Cosmopolite

Legenda
Poruka
69.278
Jes ti ces da nateras diskuta dobri bosnjanin da se izjasnjava da je srbin? ili janka, ili dzegerku, ili nosfija [skuhanog], ili ...

prijatelju, ne mozes ti na silu nekome zakaciti da je srbin, ako on ne zeli da bude srbin
zna on kome se obracam, sta se ti mesas spijunu kuanona, drukaro?
samo su hrvati krali nase srpsko nasledje, srpske velikane kao teslu
Pa citirao si me , citaj uputstvo za forum.
Spijun kanona , lol sve vise delujes lucidno kao komsija.

bas kao

Iskusan
Poruka
5.632
sta ne vredi?
u bosni, poturcenjaci se odricu da su srbi, a ti tvrdis da su svi iz bosne-bosanci srbi?! [bosanci, bosnjaci]... jer je za tebe bosna srpska [ko te to pita, sta su bosanci za tebe, pa valjda njih trebamo da pitamo kako se izjasnjavaju?]
na drugoj strani, za teslu npr. znamo da se izjasnjavao da srbin, a hrvati kazu da nije nego da je hrvat

jedina logika je jezicka prevara koju nam je zapad poturio, pa su tako srbi prekodrinci serbian-ci, te analogno i sa bosnom imamo ne bosanci, vec bosnjaci, baznijaneri ili sta vec

bas kao

Iskusan
Poruka
5.632
Kome se obracas kakvi Hrvati , umi se hladnom vodom.
ma vadikali, nisu croati, karlovac/karlobag virovitica, a sto pitas, jel si i ti bio vadikal pre nego si postao commie, pa se sada stidis?

ja ne znam zasto ste vi zbunjeni kod nacionalnog opredeljenja? evo ja srbin i amerikanac, moje pravo da se izjasnjavam, a ne da drugima branim da se izjasnjavaju - nece ljudi da budu srbi, pa ne mozete ih vi naterati

da napravimo anketu i vidimo ovi forumasi sto nisu pravoslavni, da li se izjasnjavaju kao srbi? ovi sto koriste kroatizme

pa nismo mi ustase da pokrstavamo na silu, i na silu da teromo ljude da budu srbi, razumes, batice? ali isto tako ne damo da oni koji se jesu izjasnili kao srbi, da ih drugi kradu kao da nisu

a ovaj tvoj gruban bi teritorije, ne zanima ga kako se ljudi oprhedeljuju, samo gura svoje, on pa on.... a ja nerazuman?

Poslednja izmena:

Cosmopolite

Legenda
Poruka
69.278
ma vadikali, nisu croati, karlovac/karlobag virovitica, a sto pitas, jel si i ti bio vadikal pre nego si postao commie, pa se sada stidis?

ja ne znam zasto ste vi zbunjeni kod nacionalnog opredeljenja? evo ja srbin i amerikanac, moje pravo da se izjasnjavam, a ne da drugima branim da se izjasnjavaju - nece ljudi da budu srbi, pa ne mozete ih vi naterati

da napravimo anketu i vidimo ovi forumasi sto nisu pravoslavni, da li se izjasnjavaju kao srbi? ovi sto koriste kroatizme

pa nismo mi ustase da pokrstavamo na silu, i na silu da teromo ljude da budu srbi, razumes, batice?
Aman ja pitam tebe da li si dobro.
Samo sam napisao Janku da mu je komsija spasio temu.
Ne citiraj me za bzv , sem ako hoces da mi preneses da si odustao od pundit.org

комшија

Legenda
Poruka
64.312
ABDULAH SIDRAN SANJA BOSNU BEZ BOŠNJAKA
Autor: Akademik dr. Ferid Muhić

Objavljeno: 16. March 2021. 17:03:18
FeridMuhic_AbdulahSidran.jpg

U nedavnom TV intevjuu Abdulah Sidran je elaborirao tezu da su Bošnjaci najveća prijetnja za stabilnost i opstanak BiH. Nije on to rekao uzgredno, ni u šali, još manje mu se omaklo. Proslijedićemo njegove argumente za ovu do sada nečuvenu harangu uglednog akademika ANUBIH na Bošnjake kojima i sam pripada, ne dovodeći u pitanje njegovo pravo da on sam ima drugačije mišljenje o svojoj nacionalnoj pripadnosti.

http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=72399
У праву је Сидран.

Poruka
19.353

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.