Vučić: Predsednik ne treba da govori na sahrani patrijarha

Da li predsednik treba da govori na sahrani patrijarha ?

  • Vučić je u pravu ,ne treba da govori

    glasova: 4 66,7%
  • Vučić nije u pravu, treba da govori

    glasova: 2 33,3%

  • Ukupno glasova
    6

al bundy

Legenda
Poruka
63.998
Vučić: Predsednik ne treba da govori na sahrani patrijarha
POLITIKA Autor:Nova 21. Nov. 202020:57 > 21:371 Komentar
Podeli




Screenshot_2-59-725x549.jpg

Foto: Printscreen/B92
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govoriće u nedelju na sahrani patrijarha srpskog Irineja, što je ekskluzivno objavio naš portal. Stranka slobode i pravde (SSP), objavila je na svom Tviter profilu snimak iz jedne emisije, iz vremena kada je Boris Tadić bio predsednik, a Vučić opozicionar. Emisija je nastala nakon smrti patrijarha Pavla, a Vučić je tada rekao "da Tadić nije trebalo da govori na sahrani, te da nije njegov zadatak da iznosi kovčeg".
Vučić je u to vreme nastupao kao opozicionar i bio je prilično direktan prema tadašnjem lideru Demokratske stranke (DS) i predsedniku Srbije. On je tada kritikovao Tadića zato što govori na sahrani patrijarha Pavla, koji je preminuo 15.novembra 2009.godine.
“Nije bilo mesto Borisu Tadiću da traži direktan prenos, pa da on učestvuje u iznošenju kovčega, to rade srpske vladike. Nije mu bilo mesto na sednici Sinoda, nije mu bilo mesto ni da govori posle vaseljenskog patrijarha. Trebalo je da pomogne, da učini sve. Svi državni organi je trebalo da učine sve da to bude organizovano na najbolji mogući način. Posle toga, njemu nigde nije bilo mesto”, rekao je tada Vučić.
https://nova.rs/vesti/politika/vucic-predsednik-ne-treba-da-govori-na-sahrani-patrijarha/
Da li se slažete sa predsednikom Vučićem da predsedniku Srbije nije mesto na sahrani poglavara SPC i da je neprimereno da predsednik drži govor,pardon besedu posle verskih velikodostojnika ?
 
I ja mislim Alter.Preloži nekog ekonomistu ili menađžera.
Не знам ја.

Ево, ти си паметан човек, ти би пуно тога паметног могао да саопштиш народу на говору на сахрани Владике Нишког Господина Иринеја.
 
Председник не треба да говори на сахрани патријарха.
U pravu je gospodin Vučić, zato on i neće govoriti nego besediti .
Mada meni je hajlajt što će Medjed govoriti ,samo zato ću i gledati dženazu
Već zamišljam : tužan je ovo dan za svakog pravoslavnog čove...,al mi smo pobed'li u 45 opština u pub'ci srpskoj i 3 u fed'raciji
 
Не знам ја.

Ево, ти си паметан човек, ти би пуно тога паметног могао да саопштиш народу на говору на сахрани Владике Нишког Господина Иринеја.

Nije tako Alter.Ja dolazim iz vremena komunizma,a popovi i komunisti nisu imali najbolje odnose.Ja bi više znao o tranziciji jer sa to takođe
doživljavao ovde pa sam morao sa njom da se borim.Tako sam na kraju shvatio da uvek postoji rešenje.Ustvari da ne treba sedeti i kukati
već tranziciju iskoristiti kao šansu.Slažeš li se Alter?
 
Nije tako Alter.Ja dolazim iz vremena komunizma,a popovi i komunisti nisu imali najbolje odnose.Ja bi više znao o tranziciji jer sa to takođe
doživljavao ovde pa sam morao sa njom da se borim.Tako sam na kraju shvatio da uvek postoji rešenje.Ustvari da ne treba sedeti i kukati
već tranziciju iskoristiti kao šansu.Slažeš li se Alter?
Mislis da na sahrani Patrijarha treba da se pomene i tranzicija?
 
Na žalost nije i ne može da bude .
Zna se procedura kako i ko kruniše.
Zna se i to da je naš Kralj Petar oteran pučističkim metodama te da je republika nelegitimna.

Srbija vraća legitimitet povratkom Kralja na presto.

Valjda ćemo dobiti Patrijarha koji će uraditi ono što je odavno moralo biti učinjeno i krunisati Kralja i zvanično bez mnogo obaziranja pa pritiske od strane uzurpiranog državnog aparata.
 
Zna se i to da je naš Kralj Petar oteran pučističkim metodama te da je republika nelegitimna.

Srbija vraća legitimitet povratkom Kralja na presto.

Valjda ćemo dobiti Patrijarha koji će uraditi ono što je odavno moralo biti učinjeno i krunisati Kralja i zvanično bez mnogo obaziranja pa pritiske od strane uzurpiranog državnog aparata.
Jednom narodu monarh dolazi po zasluzi , Božijoj promisli i uz blagoslov.
 
Zna se i to da je naš Kralj Petar oteran pučističkim metodama te da je republika nelegitimna.

Srbija vraća legitimitet povratkom Kralja na presto.

Valjda ćemo dobiti Patrijarha koji će uraditi ono što je odavno moralo biti učinjeno i krunisati Kralja i zvanično bez mnogo obaziranja pa pritiske od strane uzurpiranog državnog aparata.
kog kralja?
 

Back
Top