Вучић: Предложио сам враћање смртне казне

Да ли сте за увођење смртне казне?


  • Ukupno glasova
    5
Poruka
9.002
****ODLIČNO! SMRTNA KAZNA ĆE SNAĆI BAREM 500 ŠIFTARSKIH TERORISTA KOJI SU UBIJALI SRBE PO KOSOVU I VADILI ORGANE****
HARADINAJ I TAČI DA SE SPREME PRVI! TAKO SE BRANI SRBSKO OGNJIŠTE I SRBSKA PORODICA! I SRBSKA ZEMLJA!
SMRTNA KAZNA ZA UBICE SRBSKE DECE!****


https://www.politika.rs/scc/clanak/...zna-pucnjava-mladenovac#comment-message-modal

Вучић: Предложио сам враћање смртне казне​


677z381_vucic-vlada-beta-m-miskov.jpg

(Фото Бета/М. Мишков)
Председник Србије Александар Вучић изјавио је на ванредној конференцији за медије да је предложио Влади Србије враћање смртне казне.
- Да вам кажем, ја сам јутрос предложио председници Владе да вратимо смртну казну, али она и Влада су против, због тога што бисмо били једини уз Белорусију који бисмо имали смртну казну у Европи и то не можемо по неким опет тим паметним конвенцијама. Некада сам био против смртне казне, горко се кајем што сам имао такав политички став - истакао је Вучић.


Упитан да ли ће бити уведено ванредно стање, он је рекао да неће.
- Неће бити уведено ванредно стање. Није нам потребно ванредно стање да радимо свој посао - рекао је Вучић и додао да ће у наредних 13 до 15 дана већи број припадника МУП-а бити на улицама јер је то тај критичан период, што су показале америчке студије.
Како каже, након тог периода враћамо се нормалном животу, али нећемо заборавити страшне жртве које су поднете, али ћемо да се променимо.
- Не треба нам оружје, требају нам жива, а не мртва деца - закључио је Вучић.

***
TAČNO JE NE TREBAJU NAM UBICE SRBSKE DECE ŽIVE DA SE ŠETKAJU I DA MERKAJU ORGANE DECE
PO GORAŽDEVCU I GOTOVUŠI!
 
Некад је био против смртне казне, али за Велику Србију, и 100 муслуја за једног Србина.

Данас је против Велике Србије и против 100 муслија за једног Србина, али за смртну казну.

Богами смо га најебали.
 
Некад је био против смртне казне, али за Велику Србију, и 100 муслуја за једног Србина.

Данас је против Велике Србије и против 100 муслија за једног Србина, али за смртну казну.

Богами смо га најебали.

Sad je on, 100 Srba za jednog musliju…
 
Некад је био против смртне казне, али за Велику Србију, и 100 муслуја за једног Србина.

Данас је против Велике Србије и против 100 муслија за једног Србина, али за смртну казну.

Богами смо га најебали.

tada se uvlačio žutima vračarcima, sada se opet uvlači.....žutima vračarcima....


https://www.telegraf.rs/vesti/politika/2253272-evo-sta-aleksandar-vucic-kaze-o-vracanju-smrtne-kazne

Evo šta Aleksandar Vučić kaže o vraćanju SMRTNE KAZNE!​

- Kod smrtne kazne nema popravke. Jednom kad pogrešite, popravke nema. Nisam siguran da bi smrtna kazna bilo koga sprečila da čini zločin - rekao je premijer​


Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da prema srpskom zakonodavstvu kod nas nema smrtne kazne.
On je na konferenciji za novinare u Vladi Srbije rekao da zna da bi Srbi voleli da za sve postoji smrtna kazna, ali da se ona ne odnosi na neke od njih.
- Kod smrtne kazne nema popravke. Jednom kad pogrešite popravke nema. Nisam siguran da bi smrtna kazna bilo koga sprečila da čini zločin - rekao je premijer.
Govoreći o merama povećanja minimalnih i maksimalnih kazni, premijer je rekao da one ovim zakonom neće biti male.
Sada minimalna kazna od tri godine biće povećana na pet, a maksimalna od 10 ili 12 na 15 godina.
- Kada imate pet godina kazne, onda vam pokušaj dela kažnjiv i više ne možete da se igrate s tim. I to je ono što su problemi onih koji misle da će moći da se ponašanju na isti način. To su velika povećanja za inimalnu i maksimalnu kaznu - kazao je premijer.

On je dodao da se razgovara o još nekim pooštravanima.

- Želimo da pokažemo da možemo da se izborima sa tim zlom, da štitimo našu decu i naše porodice - rekao je Vučić i dodao da "ti junaci", koji udaraju ženu ili dete moraju da razmisle još tri puta pre nego što to učine.
 
****ODLIČNO! SMRTNA KAZNA ĆE SNAĆI BAREM 500 ŠIFTARSKIH TERORISTA KOJI SU UBIJALI SRBE PO KOSOVU I VADILI ORGANE****
Немогуће, јер би се смртна казна изрицала само за кривична дела која су извршена после увођења исте.За сва кривична дела учињена пре увођења смртне казне, примењивао би се најблажи закон који је важио од момента извршења кр.дела па до суђења.

Смртна казна се није примењивала према малолетницима, нити према млађим пунолетним лицима(до 21 године).

Ово је само Вучићева демагогија, да прикрије у каквом стању је друштво којим руководи.
 
Немогуће, јер би се смртна казна изрицала само за кривична дела која су извршена после увођења исте.За сва кривична дела учињена пре увођења смртне казне, примењивао би се најблажи закон који је важио од момента извршења кр.дела па до суђења.

Смртна казна се није примењивала према малолетницима, нити према млађим пунолетним лицима(до 21 године).

Ово је само Вучићева демагогија, да прикрије у каквом стању је друштво којим руководи.

moguće, po ratnom pravu.
ne brini se, stići će ih ruka pravde! U OVOM ŽIVOTU!
 
сто година превише пропатио да бисмо себи дозволили да будемо патке седеће. Прво што су диктатори попут Франца Јозефа, Адолфа Хитлера, Јосифа Стаљина, Анте Павелића и Јосипа Броза урадили када су дошли на власт било је разоружање становништва пре него што су га масакрирали. Ми Срби смо имали милионске жртве од ових тиранa (плус злочини Американаца и Британаца) да допустимо себи да останемо без одбране...
Срби будите паметни ❤🧍🧍‍♀️🇷🇸


...i naoružali svoje paravojske recimo rvacku seljačku stranke i njene čete tako i sada
kriminalci i narko navijači su naoružani do zuba, privatna obezbedjenja....
ne vidim nikoga od tih rmpalija da pravi odrede za oslobadjanje kosova?!
 
Није он крив за трагедију, није ни његова власт, ни Србија ни српски народ – једини кривац за овај монструозни злочин је болестан и опак појединац који га је починио. Међутим, не смемо дозволити да емоције превладају над здравим разумом.
За све лоше у држави је увек и 100% крив тренутни носилац власти.Чим је ступио на власт, прихватио је одговорност за све лоше што се деси у време његове владавине.

Уколико Вучић или неки други политичар сматра да су његови претходници много забрљали ствар, онда је требао да каже "Срби и Српкиње, ови пре мене су толико уништили државу, па ја ту не могу помоћи и нећу ни вршити власт" и онда да се повуче из политике.
 
...i naoružali svoje paravojske recimo rvacku seljačku stranke i njene čete tako i sada
kriminalci i narko navijači su naoružani do zuba, privatna obezbedjenja....
ne vidim nikoga od tih rmpalija da pravi odrede za oslobadjanje kosova?!
imalo je gomila odreda 1999 na kosovu i svi su se povukli bez borbe, niti jedno odelenje ni ceta nije rekla, mi odavde zivi ne odlazimo, mi cemo pasti tu braneci kosovo od krvozednih povampirenih nato fasistickih zlocinackih hordi, da nas pesme opevaju i istorija velica.
Tako da je ta stvar istorijski zavrsena, sansa je propustena, i sad treba ici napred
 
За све лоше у држави је увек и 100% крив тренутни носилац власти.Чим је ступио на власт, прихватио је одговорност за све лоше што се деси у време његове владавине.

Уколико Вучић или неки други политичар сматра да су његови претходници много забрљали ствар, онда је требао да каже "Срби и Српкиње, ови пре мене су толико уништили државу, па ја ту не могу помоћи и нећу ни вршити власт" и онда да се повуче из политике.

Sad krece oduzimanja sva oružja, i injekcije muškim djacima estrogenom da bi smirili nasilje.
 
За све лоше у држави је увек и 100% крив тренутни носилац власти.Чим је ступио на власт, прихватио је одговорност за све лоше што се деси у време његове владавине.

Уколико Вучић или неки други политичар сматра да су његови претходници много забрљали ствар, онда је требао да каже "Срби и Српкиње, ови пре мене су толико уништили државу, па ја ту не могу помоћи и нећу ни вршити власт" и онда да се повуче из политике.

Чудовиште у овим ситуацијама су монструми који су убили ту невину децу у Београду и невине људе у Младеновцу. Ако желите да унапредите своју политику преко лешевима тих невиних мушкараца, жена и деце, то је ваша прерогативност...али ја нећу
 
imalo je gomila odreda 1999 na kosovu i svi su se povukli bez borbe, niti jedno odelenje ni ceta nije rekla, mi odavde zivi ne odlazimo, mi cemo pasti tu braneci kosovo od krvozednih povampirenih nato fasistickih zlocinackih hordi, da nas pesme opevaju i istorija velica.
Tako da je ta stvar istorijski zavrsena, sansa je propustena, i sad treba ici napred

+1
napred na KOSOVO RAVNO!
 

Kolika kazna sledi masovnom ubici: Od doživotnog zatvora mogu da ga spasu godine​


U stavu dva člana 44a Krivičnog zakonika je navedeno da „doživotni zatvor ne može se izreći licu koje u vreme izvršenja krivičnog dela nije navršilo dvadeset jednu godinu života“, što je kako stvari stoje slučaj kod ovog teškog ubistva“, kaže Čiftelić za portal N1.

U izjavi za Tanjug advokat Veljko Delibašić je naveo da bi u tom slučaju, maksimalna kazna mogla da bude 20 godina.

Ipak, prema rečima advokata Nebojše Bogdanovića, moguće je da ubica provede i ceo život pod nadzorom.

„Ako se proceni da je opasan za društvo moguće je da po isteku zatvorske kazne bude smešten u odgovarajuću zdrastvenu instituciju“, navodi Bogdanović za N1 info.

Najveće kazne zatvora od 40 godina u Srbiji se izriču za teško ubistvo, višestruko, ubistvo najviših državnih organa, organizovani kriminal, terorizam i ratne zločine. Ubica U.B. ubio je osmoro, a ranio 14 ljudi.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio u obraćanju javnosti da je to „teroristički čin“ i „da zlikovac više svetlost belog dana videti neće“, da „iz zatvora izaći neće“

https://n1info.rs/posts/kolika-kazna-sledi-masovnom-ubici-od-dozivotnog-zatvora-spasavaju-godine
 

Back
Top