Вучић опет нервозан због Бошка: Гледао сам, ђубре фашистичко!

Bojkot i treba da bude upotrebljivo sredstvo.

Bojkot bi možda bio upotrebljiv pokušaj promene opšteg političkog konteksta da je srpsko društvo demokratski i na druge načine visoko pismeno.

Ali kako nije, deca to tumače kao durenje.

Mora da se izlazi na crtu i da se mnogo bolje određuju prioriteti.

Bez političkog i socijalnog pritiska pseudoelita neće promeniti svoj odnos prema državi, narodu i sopstvenoj odgovornosti.

Mislim da u ovom trenutku vlast nije mnogo zabrinuta zbog toga što će joj oni koji bojkotuju posle izbora spočitavati nelegitimnost.

Ovako fragmentirana opozicija nema nikakvu svrhu a individualni napori njenih lidera da kritikuju vlast imaju odjeka koliko i ovo što mi ovde pišemo.
 
[/QUOTE]
Bojkot bi možda bio upotrebljiv pokušaj promene opšteg političkog konteksta da je srpsko društvo demokratski i na druge načine visoko pismeno.

Ali kako nije, deca to tumače kao durenje.

Mora da se izlazi na crtu i da se mnogo bolje određuju prioriteti.

Bez političkog i socijalnog pritiska pseudoelita neće promeniti svoj odnos prema državi, narodu i sopstvenoj odgovornosti.

Mislim da u ovom trenutku vlast nije mnogo zabrinuta zbog toga što će joj oni koji bojkotuju posle izbora spočitavati nelegitimnost.

Ovako fragmentirana opozicija nema nikakvu svrhu a individualni napori njenih lidera da kritikuju vlast imaju odjeka koliko i ovo što mi ovde pišemo.
Nemoj mi reci da bojkot rezima i njene televizije nad opozicijom ne funkcionise.
 
:fdlan:

A samo S.M. nije bio "potomak" OZNE? Sudeci po tvojim stavovima?

Nemoj molim te, zastranili ste.

Migranti i ozna, ama bas ni'dje veze.
Teško je ovo o čemu se dopisujemo izreći jednostavnije no što već činimo.

Ali čak iako ti se ova priča ne čini mnogo smislenom, veruj mi na reč da je dobra za Srbiju.

U njoj nema zle namere već težnje da se problemi nazovu pravim imenom.
 
Treba dati sansu novim vrednim ljudima.
Novi vredni ljudi moraju da izgrade poverenje.

Moraju prvo i najskepričnije komšije da ubede da rade najbolje za opštu korist.

Da srede svoj ulaz, pa ulicu, pa izbornu jedinicu, opštinu, grad i na koncu državu. Da pokrenu infrastrukturnu, urbanističku, industrijsku evropeizaciju Srbije. Pozitivne tekovine Evrope ne treba odbacivati bez obzira što nas ona prezire.

Svi teže formalnom statusu, žele da budu poslanici, predsednici: niko neće da se uhvati u koštac sa realnim problemima jer to taži od čoveka više no što su nove vredne snage za sada u stanju da pruže.
 
Trebutno je borba za slobodu, uslove.. Povratak držsve na svoje mesto.. Dok to traje imena nisu bitna, kasnije ćemo o imenima kad budemo uspostaviti jednaka pravila za sve..
Izuzetno je bitno jer, čini mi se, ponavljaju ste stari likovi koji su posle Slobinog pasa bili prvi koji su Srbiju shvatili kao plen koji treba što pre raščerečiti. I sad u prvim redovima bojkota vidim iste ljude. Ista ideologija ih vodi za iste ciljeve. Na isti način koriste maloumnost mladih ljudi koji nasedaju na priču o nečemu pravednom posle pobede.
 
Novi vredni ljudi moraju da izgrade poverenje.

Moraju prvo i najskepričnije komšije da ubede da rade najbolje za opštu korist.

Da srede svoj ulaz, pa ulicu, pa izbornu jedinicu, opštinu, grad i na koncu državu. Da pokrenu infrastrukturnu, urbanističku, industrijsku evropeizaciju Srbije. Pozitivne tekovine Evrope ne treba odbacivati bez obzira što nas ona prezire.

Svi teže formalnom statusu, žele da budu poslanici, predsednici: niko neće da se uhvati u koštac sa realnim problemima jer to taži od čoveka više no što su nove vredne snage za sada u stanju da pruže.
Bićete smenjeni još ove godine.
 

Back
Top