VUČIĆ O DODIKU: Srbija će čuvati svoj narod, raditi sa njim, ali želi da radi s Bošnjacima i svim drugima

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
27.326
VUČIĆ O DODIKU: Srbija će čuvati svoj narod, raditi sa njim, ali želi da radi s Bošnjacima i svim drugima
Politika
12.09.2020. 12:13h




BEOGRAD - Povodom najnovijih politika i ideja iz Sarajeva, koje čak spekulišu sa ratnom opcijom, kako je to preneo srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik, juče u Beogradu, predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručuje da Srbija želi mir u regionu i da želi da sarađuje sa svima, uključujući i BiH, te da se Dejtonski sporazum ne dovodi u pitanje.


"Srbija će čuvati svoj narod, raditi sa njim, naravno, ali da želi i da radi sa Bošnjacima i svim drugima", rekao je Vučić je, upitan za izjave iz BiH, poput ponovnih najava moguće tužbe protiv Srbije za genocid, te spekulisanja ratnom opcijom, ne bi li se onemogućili saradnja Srbije i RS, kazao da Srbija želi da ima najbolje moguće odnose sa svima i da sve stvari protiču u mir.
- Nadam se da to žele i svi drugi, dodao je Vučić. Kazao je da je saslušao Milorad Dodika po svim pitanjima i razumeo šta želi i očekuje.
(Kurir.rs/Tanjug)


https://www.kurir.rs/vesti/politika...-ali-zeli-da-radi-s-bosnjacima-i-svim-drugima



Ovo je jos jedan dokaz da Beograd pusta RS niz vodu. Pusta isto kao sto je pustio RSK
Dodara se trudi i svako 10 dana ide da urazumi Vucica i ekipu ali ocito da ne moze uspeti u tome.

Nakon RSK, CG, Kosova sada pustaju niz vodu i RS
 
Vučić: Crna Gora nam je najbliža država, jer RS nije država
11. Septembra 2020.

Share on Facebook
Tweet on Twitter

873x400.jpg


Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će se Beograd truditi da gradi dobre odnose s Crnom Gorom i da će Podgorica u Srbiji “uvijek imati prijatelja i otvorena vrata”.

Vučić je za RTS rekao da je “vidio da se (pobjednici izbora u Crnoj Gori) nisu odlučili” da za prvu inostranu posjetu izaberu Srbiju prije “nego neke evropske zemlje”.
– Mogu da nas izaberu i kao šesti, sedmi ili 18. izbor, oni će za nas uvijek biti najvažniji. To je njihov izbor, kada budemo htjeli sretat ćemo se. Srbima u Crnoj Gori kažemo da ćemo biti uz njih, a građanima Srbije da ne očekuju da će (pobjednici crnogorskih izbora) da rade posao za Srbiju – ukazao je Vučić.
On je poželio “sretan i uspješan rad svakome ko formira novu vladu u Crnoj Gori, predsjedniku Crne Gore Mili Đukanoviću ili nekom drugom”.
– Želimo da imamo bliže odnose, Crna Gora nam je najbliža država, jer Republika Srpska nije država nego entitet u Bosni i Hercegovini. Trudit ćemo se da imamo dobre i uređene odnose, bolje ekonomske odnose, da približavamo kulturne veze – obećao je Vučić.
Povodom potpisivanja u Podgorici koalicionog sporazuma o vladi tri do sada opozicione crnogorske liste, Vučić je kazao da “nije ni očekivao” da će nova vlada povući priznanje Kosova ili donijeti odluku o izlasku iz NATO-a.
– Znao sam da su to prazne priče – prokomentarisao je Vučić.
 
Kada sam pitao jednog nemackog gradjanina o Republici Srpskoj, on mi je odgovorio :
"Na Balkanu ce sve pre propasti nego Republika Srpska .To je takav narod da ce se dosledno boriti za svoj opstanak.i
ocuvati svoju republiku "
Da mi je ovo rekao neki nas , nego stranac. Sto mu ne bi verovao.
 
Kada sam pitao jednog nemackog gradjanina o Republici Srpskoj, on mi je odgovorio :
"Na Balkanu ce sve pre propasti nego Republika Srpska .To je takav narod da ce se dosledno boriti za svoj opstanak.i
ocuvati svoju republiku "
Da mi je ovo rekao neki nas , nego stranac. Sto mu ne bi verovao.
Nijemci su uvijek znali odabrati pobjedničku stranu...
 
VUČIĆ O DODIKU: Srbija će čuvati svoj narod, raditi sa njim, ali želi da radi s Bošnjacima i svim drugima
Politika
12.09.2020. 12:13h




BEOGRAD - Povodom najnovijih politika i ideja iz Sarajeva, koje čak spekulišu sa ratnom opcijom, kako je to preneo srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik, juče u Beogradu, predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručuje da Srbija želi mir u regionu i da želi da sarađuje sa svima, uključujući i BiH, te da se Dejtonski sporazum ne dovodi u pitanje.


"Srbija će čuvati svoj narod, raditi sa njim, naravno, ali da želi i da radi sa Bošnjacima i svim drugima", rekao je Vučić je, upitan za izjave iz BiH, poput ponovnih najava moguće tužbe protiv Srbije za genocid, te spekulisanja ratnom opcijom, ne bi li se onemogućili saradnja Srbije i RS, kazao da Srbija želi da ima najbolje moguće odnose sa svima i da sve stvari protiču u mir.
- Nadam se da to žele i svi drugi, dodao je Vučić. Kazao je da je saslušao Milorad Dodika po svim pitanjima i razumeo šta želi i očekuje.
(Kurir.rs/Tanjug)


https://www.kurir.rs/vesti/politika...-ali-zeli-da-radi-s-bosnjacima-i-svim-drugima



Ovo je jos jedan dokaz da Beograd pusta RS niz vodu. Pusta isto kao sto je pustio RSK
Dodara se trudi i svako 10 dana ide da urazumi Vucica i ekipu ali ocito da ne moze uspeti u tome.

Nakon RSK, CG, Kosova sada pustaju niz vodu i RS
Ja to čitam kao uzimanje cele BiH od strane Srbije.
Za početak idete u mini šengen.Znači ništa eu.
 

Back
Top