Vučić: Ne znam da li je u Jasenovcu bio genocid, Milanović: Jeste, bio je!

  • Začetnik teme Začetnik teme pop80
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Da, mogu. Da Srbi nisu počinili masovne masakre nad Albancima 1912. godine, ne bi se bila nastavila zla krv između Srba i Albanca. Srbi su imali povijesnu odgovornost te 1912. godine stati na kraj srpsko-albanskom sukobu izazvanom osmanskim upletanjem na Balkanu kroz dulje razdoblje i od njih stvoriti pouzdane sugrađane. Umjesto toga, išlo se đonom i đon se probušio 1999. godine.
Nikada oni nisu bili pouzdani,uvek su terali neki inat državi.Mi pokušali da se,kao i vi u Hrvatskoj,obračunamo sa njima i dobili bombardovanje,vi se obračunali sa Srbima i dobili članstvo u EU.
Je li tebi itko dojavio da su ti "brižni hrvatski građani srpske nacionalnosti" odbili ostati hrvatski državljani, odbili prihvatiti Hrvatsku kao svoju domovinu i nezakonito i nasilno se odcjepili od nje, uzimajući hrvatske teritorije sa sobom? Ako ti još dosad nitko to nije javio, evo ja sam sada to učinio. Ne trebaš mi zahvaljivati.
Vi ste se bespravno odvojili od matične države što znači da ste izvršili nezakonitu i nelegalnu radnju-secesiju.Zato je JNA(jedina legitimna vojna sila u SFRJ) i intervenisala,ali se naravno umešao zapad i po odluci Badinterove komisije(koja to inače ne dozvoljava u svojim državama-
Badinterovu komisiju (zvanično Arbitražnu komisiju Mirovne konferencije o Jugoslaviji) činilo je pet predsednika ustavnih sudova zemalja tadašnje Evropske ekonomske zajednice (EEZ):
Wikipedia
Wikipedia +1
  • Robert Badinter (predsednik) – predsednik Ustavnog saveta Francuske.
  • Roman Herzog – predsednik Saveznog ustavnog suda Nemačke.
  • Aldo Corasaniti – predsednik Ustavnog suda Italije.
  • Francisco Tomás y Valiente – predsednik Ustavnog suda Španije.
  • Irène Pétry – predsednica Arbitražnog suda Belgije.
) ste dobili zeleno svetlo.Dakle,umesto bombardovanja,zapad vas je uzeo sebi.Postali ste deo Boreljove "cvetne bašte" po sistemu cveće cveću.
 
Геноцид је међународни злочин намерног, потпуног или делимичног уништавања националних, етничких, расних или религијских група, како је дефинисано Конвенцијом УН-а из 1948. године. Појам је сковао Рафаел Лемкин 1944. године, а обухвата убиства, наношење тешких повреда, физичко уништавање услова живота и присилно пресељење деце.
Према Википедији, кључни елементи су:
  • Намера: Постојање плана за уништење групе.
  • Жртве: Националне, етничке, расне или верске групе.
  • Радње: Убиства, изазивање тешких телесних/менталних повреда, стварање нехуманих услова живота, спречавање порођаја и присилно премештање деце.
Da je Jasenovac se desio posle 1948 bio bi proglasen genocid ,zbog Njemackig logora je i definisan pojam genocida,Srebrenica je okarkterisana kao genocid po svim elementima opisa genocida.
Namjera dokazane pripreme da se izvrsi tj postojanja plana da se izvrsi ,spremljeni bageri za kopanje leseva i autobusi za iseljavanje dan prije
Zrtve samo jedna grupa
Radnje ubistva i iseljavanje i to iz samog politickog vrha.
 
Nisam se ja zbunio,studenti su išli u EU parlament koliko mi je poznato,sastajali se sa njim tamo i ovde kad je bio,pričaju istu priču i JOŠ UVEK se nisu ogradili od podrške Hrvata i šiptara.Jel da da je zanimljivo to?Prosto neverovatno.Dok nas blokiraju i kukaju na vlast koja je srpska,ni jednog momenta se ne odriču hrvatske i šiptarske podrške.
Inače,taj što ga dižeš u nebesa nama nije niko i ništa,a unižavaš našeg,kako ga nazivaš šefčića,govori na kojoj si strani i ko ti je srcu mio.Od tebe dovoljno,ja sam samo čekao momenat kad ćeš se otkriti,jedno vreme si glumio Srbina iz Pirota,Niša,Vranja,ne znam tačno,kao ona Lagerta što je glumila učiteljicu Srpkinju iz Šumadije.Juče si se otkrio na temi o Srebrenici kad smo pisali.Meni dovoljno.
Jao, Rale, ti opet o otkrivanju.
Pa nisam ja nikad ni bio sakriven, nego ti to nisi hteo da vidiš.
A što se glume tiče, nemam ja tu šta da glumim, to sam što jesam, po rođenju Srbin,
i tu nemam nikakve dileme.
To što nazivam svakojakim imenima onoga, pa valjda je to bolje nego da kažem za njega da je "nepomenik"?
Ja to njemu, onako, drugarski, znamo se nas dvojica još poodavno, još od ranih dana školovanja u službi.
Nas dvojica smo povezani transmentalnom vezom.
Ponekad meni nije jasno zašto guram prstom na vrh nosa (a ne nosim naočare),
a ponekad on nerezonski pravi kifle kad ja izvučem zamrznute iz Lidl pakovanja.
 
Ništa nije prodato u smislu da je to konačna stvar.Aerodrom je dat u koncesiju Francuzima na 25 godina,deo PKB Arapima,železara prodata Kinezima itd.Sve je to bilo gubitaš i opterećenje za državni budžet. Ovo za Jadar su nas neki tako presvukli da smo izgubili šansu da uzmemo lepe parice u budućnosti i da imamo svoju fabriku baterija.Nije on izdao ništa,stalno ukazujem na to da postoji rezolucija 1244 koja nam garantuje Kosovo kao deo države Srbije.Sve to što je prešlo u nadležnost onih dole je logičan sled događaja jer zapad pokušava da im napravi državu dole.Naše je da ne dozvolimo da nam prirede još jednog "milosrdnog anđela" i da ne priznamo Kosovo kao nezavisnu državu,da ne odustajemo od te rezolucije,koja nam je garant kao tapija na tu zemlju.Druga stvar je činjenica da ti sa zapada misle da su svemoćni i da ono što se ne sme kod njih može kod nas.Katalonija,Baskija,Flandrija,Škotska,Bavarska,Korzika,Južni Tirol,svi oni teže nezavisnosti ali njima nije dozvoljeno pravo na samoopredeljenje.Toliko o demokratiji u EU.
Аеродром је дат у концесију на 25 година, тако да ће тек бити ван концесије ако не продуже 2044 године. Концесија за неких 500 милиона евра, од којих је добар део новца уложен од стране србије да одржава аеродром и да га реновира (уложена 5.1 милијарда динара), и то ће да се настави до 2044 године. Французи убирају новац, не морају ишта да раде, само купе кајмак, док Србија на папиру о БДПу зарађује, а новац не остаје ту. Класична превара, као и сваки бизнис који је СНС спонзорисао.
ПКБ је продат за 105 милиона евра, и то десет хиљада хектара најбоље и најплодније земље, са све стоком и помоћним зградама. И то је за тебе добар посао, да странци контролишу све у твојој земљи?
Железара продата Кинезима да ваде наше злато, да ми купујемо наше злато, да загађујемо нашу воду, земљу и ваздух и да људи умиру од рака само тако. Ма да, све је био губиташ, па мора да дође неко други да покупи кајмак.
***** вас рудник литијума, то нико паметан не би радио на том месту.

Он је издао Косово, издао србе на косову, а резолуцију 1244 окачити мачку о реп, исто као што је био случај са Минским Споразумом.
 
Аеродром је дат у концесију на 25 година, тако да ће тек бити ван концесије ако не продуже 2044 године. Концесија за неких 500 милиона евра, од којих је добар део новца уложен од стране србије да одржава аеродром и да га реновира (уложена 5.1 милијарда динара), и то ће да се настави до 2044 године. Французи убирају новац, не морају ишта да раде, само купе кајмак, док Србија на папиру о БДПу зарађује, а новац не остаје ту. Класична превара, као и сваки бизнис који је СНС спонзорисао.
ПКБ је продат за 105 милиона евра, и то десет хиљада хектара најбоље и најплодније земље, са све стоком и помоћним зградама. И то је за тебе добар посао, да странци контролишу све у твојој земљи?
Железара продата Кинезима да ваде наше злато, да ми купујемо наше злато, да загађујемо нашу воду, земљу и ваздух и да људи умиру од рака само тако. Ма да, све је био губиташ, па мора да дође неко други да покупи кајмак.
***** вас рудник литијума, то нико паметан не би радио на том месту.

Он је издао Косово, издао србе на косову, а резолуцију 1244 окачити мачку о реп, исто као што је био случај са Минским Споразумом.

Испада нису све жути успели да униште, распродају и покраду до 2012-те...па су се пресвукли у СНС и наставили после, па до дана данашњег... :per:

А данас знамо да су чак и оне чувене тенкове које су за жутог времена Американци претопили у Смедереву, у ствари 2015-16 СНС жути продали тамо неким Пакистанцима и Африкацима...:lol:
 
Испада нису све жути успели да униште, распродају и покраду до 2012-те...па су се пресвукли у СНС и наставили после, па до дана данашњег... :per:

А данас знамо да су чак и оне чувене тенкове које су за жутог времена Американци претопили у Смедереву, у ствари 2015-16 СНС жути продали тамо неким Пакистанцима и Африкацима...:lol:
Пола власти су жути. Наравно. Те приче да су тенкови били претопљени по ономе што сам читао су немогуће, јер нисмо имали место да то урадимо, тако да су тенкови и резервни делови продати, а новац задржали мафијаши на власти.
 
Nikada oni nisu bili pouzdani,uvek su terali neki inat državi.Mi pokušali da se,kao i vi u Hrvatskoj,obračunamo sa njima i dobili bombardovanje,vi se obračunali sa Srbima i dobili članstvo u EU.
Srpskoj politici nije bilo nimalo stalo da im Albanci budu pouzdani građani, zapravo su cijelo vrijeme koketirali s idejom da ih etnički očiste, ali nisu znali kako to napraviti, a da ne izazovu sablazan u međunarodnoj javnosti i politici.

Što se tiče ovog drugog, to ti je razlika između originala i kopije. Puko kopiranje bez korištenja inteligencije uglavnom se pretvara u fijasko, a pametan zna da nijedna situacija nije potpuno identična i da se ne može svaki model jednostavno preslikati na drugi primjer, a znao bi voditi i računa o kontekstu. :kafa:
Vi ste se bespravno odvojili od matične države što znači da ste izvršili nezakonitu i nelegalnu radnju-secesiju.Zato je JNA(jedina legitimna vojna sila u SFRJ) i intervenisala,ali se naravno umešao zapad i po odluci Badinterove komisije(koja to inače ne dozvoljava u svojim državama-
Badinterovu komisiju (zvanično Arbitražnu komisiju Mirovne konferencije o Jugoslaviji) činilo je pet predsednika ustavnih sudova zemalja tadašnje Evropske ekonomske zajednice (EEZ):
Pogledajte prilog 1893619Wikipedia +1
  • Robert Badinter (predsednik) – predsednik Ustavnog saveta Francuske.
  • Roman Herzog – predsednik Saveznog ustavnog suda Nemačke.
  • Aldo Corasaniti – predsednik Ustavnog suda Italije.
  • Francisco Tomás y Valiente – predsednik Ustavnog suda Španije.
  • Irène Pétry – predsednica Arbitražnog suda Belgije.
) ste dobili zeleno svetlo.Dakle,umesto bombardovanja,zapad vas je uzeo sebi.Postali ste deo Boreljove "cvetne bašte" po sistemu cveće cveću.
Hrvati su tijekom svoje duge i burne povijesti živjeli u brojnim multinacionalnim državama. Sve su se one mijenjale i nestajale s naših prostora, a Hrvatska je uporno stajala tu gdje je, nekada površinom manja, nekada veća. Zašto bi, itko od Hrvata, na temelju višestoljetnog povijesnog iskustva, trebao vjerovati da bi još jedna multinacionalna državna tvorevina unutar koje se našla Hrvatska, trebala trajati vječno? Hrvati su svojom voljom, dakle dobrovoljno, ušli u Jugoslaviju, svojom voljom su se i razdružili od nje. Zamisli da je Europska unija zabranila Ujedinjenom Kraljevstvu izlazak iz EU-a! Zašto bi to napravila? Svaki je narod odgovoran za sebe i svoju budućnost. Ako u postojećoj multinacionalnoj državnoj zajednici više nema budućnosti i ne postoji mogućnost dogovora o budućem zajedničkom životu i suradnji, onda je razlaz bio jedino rješenje. I nisu Slovenija i Hrvatska izvršile secesiju, već su međunarodni čimbenici zaključili da se Jugoslavija raspala, budući da mehanizmi njenog postojanja više nisu funkcionirali, nakon čega je po ustaljenom i postojećem zakonskom protokolu jasno pravilo da kada državna vlast više ne postoji i država ne može uspostaviti ni minimum svojih funkcija, država se raspada na jedinice od kojih je bila sastavljena kako bi se izbjegao rizik od izbijanja ratnog sukoba. To međunarodno pravilo naziva se uti possidetis i u trenutku nestanka Jugoslavije bilo je automatski primjenjeno na njene dijelove. Druga je stvar što srpski političari nisu razumijeli ili nisu željeli razumijeti kako funkcionira međunarodno pravo pa su išli nasilno oružjem riješavati problem.
 
Постоји основана сумња да је Милановић Србин. Зато зна.

А постоји и основана сумња да Вучић...није Србин. Зато није баш сигуран.
Za prvoga se zna da su mu preci bili iz doline reke Rame, severno od Konjica (čisto pravoslavni kraj) koji su se krajem 18. veka preselili u okolinu Sinja i verovatno negde tokom 19. veka prešli u katoličanstvo. Od tih Milanovića su i oni katolici Milanovići u Stocu.
Drugome je poreklo diskutabilno.
Zapravo nije. Zna se i ko mu je otac i ko mu je očuh.
 

Back
Top