Vucic navodno naoruzava Srbiju

Gledao sam pre neki dan prilog na N1 kaze na vojsku od 30k vojnika potrositi za svega par godina 600 miliona je previse, cak su otisli toliko daleko i objavili da takav slucaj nije zabelezen nigde u svetu, u smislu da proporcionalno sa brojem vojnika niko toliko ne ulaze poput Srbije.

Sta je cinjenica? Da, imali smo svega 4 aviona MIG 29, medjutim od Rusa smo uzeli 6 i od Belorusije jos 4. Plus od Francuza 9 Erbasovih helikoptera i jos 9 od Rusa tipa MI 17 i MI 35. Tako da kad covek pogleda realno, sa 14 aviona (skoro pa eskadrila) i 20-ak helisa mi zaista nemamo konkurenciju medju susednim drzavama.

Ali postavlja se pitanje narativa, jer po svemu sudeci deluje da N1 pokusava da prikaze Vucica kao nekakvog novog Milosevica koji se sprema za rat... Al opet fakti su fakti.

E sad dolazimo do onoga najzanimljivijeg. Pre neki dan je dolazio cinovnik iz SAD zaduzen za neku vrstu, da se tako izrazim inspekcije, koji proverava koja zemlja kupuje oruzije od Rusije jer je to zabranjeno. I predsednik republike je istog dana dao izjavu da, citiram stajemo i da se vise necemo naoruzavati!

Moje pitanje - kakva je to drzava kojoj cim podvikne neko zamenik-zamenika smetalo sa zapada odmah podvija rep?? I analiticari su saglasni da ako vec radimo na tome, da nije racionalno stati na pola. Vojsci Srbije fale PVO sistemi, i jos dosta toga...

Sta vi mislite?

Moje misljenje je da ako smo vec krenuli u nabavke da to treba zavrsiti do kraja i drzati do sebe, jer samo tako ce nas i drugi postovati. Da li bas od Rusije uzimati ne znam, pitanje je sta drugi nude i pod kojim uslovima, ali da treba pronaci nacin to sigurno.
Vucicev narativ je da je on novi Milosevic.

Nije zabranjeno kupovati oruzje od Rusije, nego SAD uvodi sankcije zemljama koje kupe odredjene vrsta oruzja od Rusije.

Zasto zelis da se naoruzas i sta ce Vucic uraditi sa tim oruzjem?
 
Vucicev narativ je da je on novi Milosevic.

Nije zabranjeno kupovati oruzje od Rusije, nego SAD uvodi sankcije zemljama koje kupe odredjene vrsta oruzja od Rusije.

Zasto zelis da se naoruzas i sta ce Vucic uraditi sa tim oruzjem?
Vučić će sa tim oružjem da naloži odredjeni deo mase kako se on sprema nešto da vrati od teritorija. I tako će masa biti uspešno naložena dok Vučić ne umre. Mada i ta masa koja se loži na to će ostariti sa njim čekajući da on izvrši desant a nikada ne dočekati.
 
Vučić će sa tim oružjem da naloži odredjeni deo mase kako se on sprema nešto da vrati od teritorija. I tako će masa biti uspešno naložena dok Vučić ne umre. Mada i ta masa koja se loži na to će ostariti sa njim čekajući da on izvrši desant a nikada ne dočekati.

Ok. Znaci onda Srbija ne treba da kupuje naoruzanje zato sto je to Vuciceva reklama.. Woow kakva logika.
 
Da ali taj isti Vucic vodi Srbiju u EU, predaje Kosmet, hvali Murata i protestantsku radnu etiku, itd, itd..
Vucic konstantno ignorise kritike iz EU, predaje Kosovo vec godinama i nastavice da ga predaje, zaboravio sam u kom kontekstu je hvalio Murata, slikao se i sa Blerom pre nego sto je zaseo.

On agresivno siri ksenofogiju, posebno prema EU, preko svojih satelita.
 
Ok. Znaci onda Srbija ne treba da kupuje naoruzanje zato sto je to Vuciceva reklama.. Woow kakva logika.
Ma neka kupuje, meni samo smeta kada krene to da se veliča i onda pravi paralela sa Tadićem, Šutanovcem, pretopljenim tenkovima i na kraju ispada da je jedina svrha svega toga prikazati Vučića kao nekakvog vrhovnog komadanta koji vraća ponos naciji oružjem nakon sisica poput žutih. A suština je i da žuti bez oružja i on sa oružjem ne smeju ništa.
 
To nije tacno. Ne znam gde si to pokupio.
https://www.telegraph.co.uk/news/2018/02/20/german-armed-forces-not-equipped-do-job-rules-watchdog/

Germany’s armed forces are suffering from severe shortages of weapons and equipment that put the country’s ability to meet its Nato commitments in doubt, a parliamentary watchdog warned yesterday.
The German military is “not equipped to meet the tasks before it”, Hans-Peter Bartels, the parliamentary commissioner for the armed forces said as he presented his annual report.
Operational readiness is “dangerously low” and the country’s ability to take over a frontline Nato taskforce next year must now be “in question”, he warned.
The damning report described how only 95 of the German army’s 244 Leopard main battle tanks are currently operational because of maintenance issues.
None of the German navy’s six submarines were operational at the end of last year, and only nine of a planned 15 frigates are in service.
 
Ma neka kupuje, meni samo smeta kada krene to da se veliča i onda pravi paralela sa Tadićem, Šutanovcem, pretopljenim tenkovima i na kraju ispada da je jedina svrha svega toga prikazati Vučića kao nekakvog vrhovnog komadanta koji vraća ponos naciji oružjem nakon sisica poput žutih. A suština je i da žuti bez oružja i on sa oružjem ne smeju ništa.

Ok. Slazem se sa tobom. Osim ove poslednje recenice. Uopste nije pitanje da li ko nesto sme, niti bi mi nekoga napadali, nego da li cemo se braniti ako nas neko napadne. O tome se radi.
 
Gledao sam pre neki dan prilog na N1 kaze na vojsku od 30k vojnika potrositi za svega par godina 600 miliona je previse, cak su otisli toliko daleko i objavili da takav slucaj nije zabelezen nigde u svetu, u smislu da proporcionalno sa brojem vojnika niko toliko ne ulaze poput Srbije.

Sta je cinjenica? Da, imali smo svega 4 aviona MIG 29, medjutim od Rusa smo uzeli 6 i od Belorusije jos 4. Plus od Francuza 9 Erbasovih helikoptera i jos 9 od Rusa tipa MI 17 i MI 35. Tako da kad covek pogleda realno, sa 14 aviona (skoro pa eskadrila) i 20-ak helisa mi zaista nemamo konkurenciju medju susednim drzavama.

Ali postavlja se pitanje narativa, jer po svemu sudeci deluje da N1 pokusava da prikaze Vucica kao nekakvog novog Milosevica koji se sprema za rat... Al opet fakti su fakti.

E sad dolazimo do onoga najzanimljivijeg. Pre neki dan je dolazio cinovnik iz SAD zaduzen za neku vrstu, da se tako izrazim inspekcije, koji proverava koja zemlja kupuje oruzije od Rusije jer je to zabranjeno. I predsednik republike je istog dana dao izjavu da, citiram stajemo i da se vise necemo naoruzavati!

Moje pitanje - kakva je to drzava kojoj cim podvikne neko zamenik-zamenika smetalo sa zapada odmah podvija rep?? I analiticari su saglasni da ako vec radimo na tome, da nije racionalno stati na pola. Vojsci Srbije fale PVO sistemi, i jos dosta toga...

Sta vi mislite?

Moje misljenje je da ako smo vec krenuli u nabavke da to treba zavrsiti do kraja i drzati do sebe, jer samo tako ce nas i drugi postovati. Da li bas od Rusije uzimati ne znam, pitanje je sta drugi nude i pod kojim uslovima, ali da treba pronaci nacin to sigurno.

H145 je nabavljen od airbusa i to nemačkog dela nisu od Francuza kupili,od Francuza su mistrale naručili.


Vučić je populista koji zna da njegovo biračko telo voli priče o armiji,naročito avioniima i sl i zato forsira tu priču u medijima najviše preko Lazanskog i sl. koji spinuju li spinuju ali u suštini...

-za sada je uzeo H145 i to potpuno nove i za to :tick:
-dobili su 6 mig-29 nažalost ni izbliza modernizovane na tu famoznu 4+ generaciju i dalje su SD varijante dakle isti oni koje smo imali 89'te sa tom razlikom što barem lete. Od silnih bajki Lazanjskog i spin ekipe došli smo do toga da smo uzeli stare kante na izdisaju koje će leteti 5-10 godina i da je to u suštini kratkoročno rešenje za RV ali velika populistička priča jer narod voli bajke o mig-ovima. Za razliku od svog glasačkog tela nisu prevarili nikoga u vojnim krugovima na zapadu koji vrlo dobro znaju mogućnosti pa niko nije ni talasao mnogo čak ne žure da opreme Hrvatsku kao neku protivtežu. I za ovo što je došlo 185 mil je apsolutno i bezobrazno previše uključujući remont i obuku pilota...:cross:

- T-70 i BRDM ok dobro dođu ali sve to imamo već toliko da nam trune po poljima...realno ne pravi nikakvu razliku
-Mi-35 takav tip helikoptera nismo imali i to je napredak :tick:

to je što smo dobili ili kupili ili šta već....a tek čekamo taj pancir a on bi pravio razliku ako bi bio praćen bar sa BUK, čekamo te kineske dronove koji bi bili zaista napredak i čekamo francuske mistrale koji su čista simbolika,premalo ih je naručeno

Dakle mislim da je priča o nekom ozbiljnom naoružavanju apsolutno smešna. Ovo je krpljenje ali kad lazanjski to ispinuje ekipi ispred zadruge krene voda na usta samo što ne prizivaju Amere da dođu.

A Amer je došao zbog S-400 čisto da se ne preigra malo. Oko toga ni svojima ne praštaju.
 
Vucic konstantno ignorise kritike iz EU, predaje Kosovo vec godinama i nastavice da ga predaje, zaboravio sam u kom kontekstu je hvalio Murata, slikao se i sa Blerom pre nego sto je zaseo.

On agresivno siri ksenofogiju, posebno prema EU, preko svojih satelita.

Istina je da on ima i dalje taj radikalski momenat, ali samo na recima.... A na delima je bukvalno Cedomir Jovanovic na steroidima i ostvarenje svih snova Kandic i Biserko. To je cinjenica. Tako da predstavljati njega sada kao nekog nacionalistu i patriotu nije u redu.
 

Back
Top