Vucic navodno naoruzava Srbiju

Poruka
21.521
Gledao sam pre neki dan prilog na N1 kaze na vojsku od 30k vojnika potrositi za svega par godina 600 miliona je previse, cak su otisli toliko daleko i objavili da takav slucaj nije zabelezen nigde u svetu, u smislu da proporcionalno sa brojem vojnika niko toliko ne ulaze poput Srbije.

Sta je cinjenica? Da, imali smo svega 4 aviona MIG 29, medjutim od Rusa smo uzeli 6 i od Belorusije jos 4. Plus od Francuza 9 Erbasovih helikoptera i jos 9 od Rusa tipa MI 17 i MI 35. Tako da kad covek pogleda realno, sa 14 aviona (skoro pa eskadrila) i 20-ak helisa mi zaista nemamo konkurenciju medju susednim drzavama.

Ali postavlja se pitanje narativa, jer po svemu sudeci deluje da N1 pokusava da prikaze Vucica kao nekakvog novog Milosevica koji se sprema za rat... Al opet fakti su fakti.

E sad dolazimo do onoga najzanimljivijeg. Pre neki dan je dolazio cinovnik iz SAD zaduzen za neku vrstu, da se tako izrazim inspekcije, koji proverava koja zemlja kupuje oruzije od Rusije jer je to zabranjeno. I predsednik republike je istog dana dao izjavu da, citiram stajemo i da se vise necemo naoruzavati!

Moje pitanje - kakva je to drzava kojoj cim podvikne neko zamenik-zamenika smetalo sa zapada odmah podvija rep?? I analiticari su saglasni da ako vec radimo na tome, da nije racionalno stati na pola. Vojsci Srbije fale PVO sistemi, i jos dosta toga...

Sta vi mislite?

Moje misljenje je da ako smo vec krenuli u nabavke da to treba zavrsiti do kraja i drzati do sebe, jer samo tako ce nas i drugi postovati. Da li bas od Rusije uzimati ne znam, pitanje je sta drugi nude i pod kojim uslovima, ali da treba pronaci nacin to sigurno.
 
E sad dolazimo do onoga najzanimljivijeg. Pre neki dan je dolazio cinovnik iz SAD zaduzen za neku vrstu, da se tako izrazim inspekcije, koji proverava koja zemlja kupuje oruzije od Rusije jer je to zabranjeno. I predsednik republike je istog dana dao izjavu da, citiram stajemo i da se vise necemo naoruzavati!

Sta vi mislite?.
Afera Krusik. Sta mislis, zasto smo se, "satro/gistro" naoruzavali?
 
Ako se ima provizija, bice i kupovine...vrlo je jednostavna logika politicara na vlasti...
Samo sto je sladje kad se omasovljuje ono sto je drzavna tajna, npr sluzba bezbednosti i njene potrebe...
Vojska, sluzba bezbednosti 1,2,3 su dzakovi bez dna.....tu mozes trpati i trpati novca koliko hoces a da se nista ne vidi.
Po karakteru, psihologiji i ponasanju trenutne a i proslih vlasti, tu odgovornosti nema, pa su smesne trac partije o velikom preporodu Srbije a ovamo Srbija kao drzava sve vise i vise kolonija.
Da nam nije udaljenih sela, ovo vise i ne bi licilo na Srbiju...
Ovako nam sela posalju svoj okot, generaciju, pa se svi podsetimo ko smo i sta smo...A istovremeno i nesto proizvode sto nije magla ali nestane u magli brzo..
 
Psihopatologiji.
Pa iskreno vise spada u socipatologiju nego u psihopatologiju.

Mada da priznam ja sam interno promenio znacenja psihopatologije i sociopatologije da bih dobio efikasan i jasan sistem, inace ne bih mogao da objasnim sociopatologiju.
Npr Srbija....rad na razbijanju drustva, smatra se socioodgovornim pa nije sociopatologija zato sto je vecinsko opredelenje i samim tim zajednicka prica... a kad je nesto u skladu sa svim drugim stremljenjima u tom drustvu onda nije sociopatologija.
Tu naprotiv, onaj ko zeli da se formira drugacije drustvo sa drugacijim odnosima postaje po definiciji sociopatoloski slucaj jer radi drugacije od ostalih, zeli da oponira njihovim zeljama i radu i radi protiv njihovog nauma i zadovoljstva...
Tako najnapredniji pojedinac postaje sociopata...
Sociopata postaje i bilo koji inteligentan covek u Srbiji jer ce imati putanju reakcija i zakljucivanja drugaciju od ocekivane i od drugih , da ne kazem glupih kao tocilo ali srpski mediokritetnih..

Inteligentna osoba ostaje prikrivena sociopatska licnost jer uvek moze da resi da upotrebi svoju sposobnost, cak i kad se odrekne nekih zdravorazumskih ciljeva i prihvati sve ciljeve srpskog drustva i to je odavno tako...
Jedino javna direktiva se postuje kao neka zastita, te javne floskule.
Deca, u socijalizmu korist drustva, bezbednost i slicno.
 
Poslednja izmena:
Čovek lepo rekao AV da se džabe naoružavamo. Ionako bi nas zdrobili za dva dana. Uludo bacamo pare koje smo mogli iskoristiti za nešta pametnije.
Iz Vučićeve perspektive to nije uludo jer je korisno njemu samom pošto se Srbi masovno lože na uniforme, tenkove i avione iako sama država nikakvu korist nema od toga niti će zapad drhtati od nas jer kupuje oružje od Rusa. Zapad kritikuje Vučića samo zato što žele da kupuje skuplje oružje od njih a ne jer se boje da će izvršiti desant na Kosovo i Bosnu.
 
Srbija je jača i za 1 džeferdar:

A-Balkan-22-Bore-Miquelet-Lock-Gun-Dzeferdar_1567185619_1248.jpg


...
 
Srbija je pala 5 oktobra 2000 i pretvorena je u kvislinsku marionetsko satelitsku drzavu
A pravim vladarima srbije sa zapada nije interesu vojno jaka i ekonomski mocna srbija vec naprotiv srbija razorena u svakom pogledu moralnom,duhovnom,vojom ,ekonomskom
 
Srbija je pala 5 oktobra 2000 i pretvorena je u kvislinsku marionetsko satelitsku drzavu
A pravim vladarima srbije sa zapada nije interesu vojno jaka i ekonomski mocna srbija vec naprotiv srbija razorena u svakom pogledu moralnom,duhovnom,vojom ,ekonomskom
Devedesetih je baš bilo do jaja.

Mislim, ustaneš u red u 04:00 ujutru ako ti je do kartona jaja u samoposluzi.

#vucic_economics
 
Srbija je pala 5 oktobra 2000 i pretvorena je u kvislinsku marionetsko satelitsku drzavu
A pravim vladarima srbije sa zapada nije interesu vojno jaka i ekonomski mocna srbija vec naprotiv srbija razorena u svakom pogledu moralnom,duhovnom,vojom ,ekonomskom
др смиља аврамов је причала о пакту немачке ватикана и америке, главни циљ пакта је уништење православља јер се православље не уклапа у глобализацију. другим речима срби не могу бити асимиловани и не може им се извршити испирање мозга док постоји спц. пакт је потписан 97. у немачкој. немају ништа против муслимана и ромокатолика.
 

Back
Top