Quantcast

Vucic navodno naoruzava Srbiju

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.157
Ok. To oko ozbiljnog naoruzavanja ne kazem ja, nego N1. Ja sam samo izneo cinjenice sta je uzeto. A slozices se da i sa tim MIGovima koji ce trajati 10ak godina da smo opet na nebu jaci i od Hrvata, Madjara, Rumuna.. Pa mislim i od Bugara... Oni su bas ispali smesni sa onim Suhojima...

S300 bi valjalo uzeti. Ajde sto ga imaju Grci, ali Bugari, Jermeni, itd... A nama to treba. Takodje posto smo dosta tanki sa haubicama tj. artiljerijom bilo bi pozeljno uzeti visecevne bacace raketa, onda nam haubice ni ne trebaju.. LRSVM je delotvorniji i daleko bolji.

Kakvo je tvoje misljenje o nasoj sopstvenoj namenskoj? Iz kog razloga Lazari, Milosi i Morave ne udju u masovnu proizvodnju? Tipa da za nasu vojsku proizvedemo jedno 300 Lazara, isto toliko Milosa i bar 50ak Morava.. Za Sumadiju necu da te pitam jer to i nije za nas, mi nemamo cak ni poligon za tako nesto..
Od Rumuna si znatno slabiji i to znatno, od Hrvata si jači ako ti nešto znači za sada ali za to je dovoljno bilo šta što leti pošto su im ostala dva mig-21, od Bugara nisi jer osim istih tih Mig-29 imaju i Su-25 i S-300 recimo ne računam nabavku novih aviona ako prelome a izdvojili su ozbiljne pare pa bili f-16 ili neki drugi...i sad su a biće tek znatno jači. Mađari nešto kubure sa održavanjem ali i dalje imaju nekoliko funkcionalnih i potpuno modernih gripena....dovoljno za mig-29 sd ako zatreba.
Sve u svemu Sotire za šiptare ti ovo ne treba oni su još na nivou jače policije, Albanija nema tenk da im radi a kamoli nešto ozbiljniji a ostalo je na nivou lovačkih društava. Za konvecionalni rat oni nikada neće biti ni blizu zato ih i ne interesuje da se nešto jačaju...imaju druge metode.
Ne ulazim tek u geopolitiku i pripadnost NATO svih okolo što u startu anulira bilo kakvu ozbiljnu priču. Ovo je održavanje i krpljenje, ne neko famozno jačanje koje obezbeđuje neutralnost. A N1 ima svoje razloge za spin isto kao i Vučićevi. To je već nivo dnevne politike.

gost 401905

Elita
Poruka
19.067
Mira Marković je pokušala da tu priču uokviri da je 1995. potpuno normalizovana zemlja, s njima na vlasti.

Ja nisam gledala jugoslovenske programe tog doba, pa mi nije ispran mozak, znate.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/59434.stm
24 February, 1998
The United States to relax santions against Yugoslavia

During his visit to Belgrade Mr Gelbard said Washington was beginning moves to relax the remaining international sanctions against the Federal Republic of Yugoslavia.
He said this was in recognition of its support for the new and more moderate Bosnian Serb government in Bosnia-Hercegovina.

Yugoslavia is to be allowed to open a new consulate in the United States and increase its diplomatic representation at the United Nations.

Most United Nations sanctions against Yugoslavia were lifted in 1996, but their total removal has been made dependent on Belgrade's co-operation with the war crimes tribunal and a settlement with the ethnic Albanian majority in Kosovo.

Jami19

Elita
Banovan
Poruka
19.499
In Executive Order 13192 of January 17, 2001, President Clinton lifted sanctions on the Government of the FRY (SaM) and the Governments of the Republics of Serbia and Montenegro that had been imposed pursuant to Executive Order 13088 and related orders.

Ko što vidimo, malo ljudi zna da nam je Klinton (D) ukinuo sankcije.

zlatko01

Elita
Poruka
22.618
Banana drzava ne moze da se naoruzava vec da glumi isto zbog botica i krezubaca.
kojih ima koliko hoćeš...zamisli tu situaciju, kada ovaj folirant laže da je odslužio vojni rok...umesto na optužbe da je lažov, mogao je jednostavno reći broj vojne pošte i ućutkati prozivke...ali folirant to nikako ne sme da kaže...zbog čega???...I ŠTA TREBA, DA VERUJEM NJEGOVIM JEFTINIM FORAMA I PRIČICAMA...TE MIGOVI...TE SISTEMI...STIŽU HELIHOPTERI...LETEĆI AUTOMOBILI I SLIČNE GLUPOSTI

gost 401905

Elita
Poruka
19.067
In Executive Order 13192 of January 17, 2001, President Clinton lifted sanctions on the Government of the FRY (SaM) and the Governments of the Republics of Serbia and Montenegro that had been imposed pursuant to Executive Order 13088 and related orders.

Ko što vidimo, malo ljudi zna da nam je Klinton (D) ukinuo sankcije.
https://www.hsdl.org/?abstract&did=1905
1998-06-09

Jami, Jami, sibicaru stari. :mrgreen:

gost 401905

Elita
Poruka
19.067
Nema pravog jacanja vojske, dokle god nas SAD ili NATO vidi kao potencijalni problem, a to ce trajati dok ne resimo politicke probleme sa susedima.

Nama jaka vojska treba u dva konteksta, kada/ako NATO izgubi uticaj na Balkanu i dodje do realne mogucnosti za nove sukobe i ako se nastavi agresivno ponasanje Turske i moguca ekspanzija na Balkan.
Ulazak nekih drugih sila nije verovatan, a dokle god su pod uticajem NATO ili EU, nasi susedi nas najverovatnije nece dirati.

Nije moguce dati vremenski okviri za ta desavanja, ali u pitanju su decenije, ne godine i moze nam se lako desiti da novi sukob docekamo znatno slabiji nego sto je pozeljno.

KESH

Buduća legenda
Poruka
36.059
Nema nikakve misterije, lovacka avijacija je rješena za narednih minimum 15 godina, helikopteri će doživjeti dodatno pojačanje u 2020 , nabavljeni su H145M, Mi17 i Mi35, dolaze još i nove Super Pume, rakete Mistral. Kupljen je Pantsir i to je to za sada kad je u pitanju kupovina novih sistema.
Tu se ne računaju donacije i ono što se nabavi iz domaće proizvodnje.

Poruka
21.524
Od Rumuna si znatno slabiji i to znatno, od Hrvata si jači ako ti nešto znači za sada ali za to je dovoljno bilo šta što leti pošto su im ostala dva mig-21, od Bugara nisi jer osim istih tih Mig-29 imaju i Su-25 i S-300 recimo ne računam nabavku novih aviona ako prelome a izdvojili su ozbiljne pare pa bili f-16 ili neki drugi...i sad su a biće tek znatno jači. Mađari nešto kubure sa održavanjem ali i dalje imaju nekoliko funkcionalnih i potpuno modernih gripena....dovoljno za mig-29 sd ako zatreba.
Sve u svemu Sotire za šiptare ti ovo ne treba oni su još na nivou jače policije, Albanija nema tenk da im radi a kamoli nešto ozbiljniji a ostalo je na nivou lovačkih društava. Za konvecionalni rat oni nikada neće biti ni blizu zato ih i ne interesuje da se nešto jačaju...imaju druge metode.
Ne ulazim tek u geopolitiku i pripadnost NATO svih okolo što u startu anulira bilo kakvu ozbiljnu priču. Ovo je održavanje i krpljenje, ne neko famozno jačanje koje obezbeđuje neutralnost. A N1 ima svoje razloge za spin isto kao i Vučićevi. To je već nivo dnevne politike.

Jel si siguran to za Bugare i Suhoje? Posto koliko znam oni nisu u stanju da lete. I kako su to Rumuni znatno jaci od nas kada imaju svega 9 komada F 16?? Pa jel si procitao do kraja moj post, ja ti i kazem da Bugari, Jermeni imaju S300 i da nama treba... Sta kazes za Lazare, Milose i Morave oko nesto masovnije proizvodnje... Sta nas sprecava?

Jami19

Elita
Banovan
Poruka
19.499
Jeste, ali dolazi posle perioda "faktor stabilnosti" koji je bio posle '96.
Tesko je naci clanke iz tog perioda, ali postavio sa onja sa pocetka '98. pre naredbe koju navodis.
Pa dobro, jeste najmanje užasno bilo između Dejtona i Kosova, ali to ne znači da je bio normalizovao zemlju.

Recimo kad smo primljeni u UN, možda 2000, a izbačeni negde 1992.

Sve kazuje da je svet nekada prezirao Miloševića, a danas posle 2012. ga obožava; i to je ta nelogičnost današnjeg Poluđelog sveta.

Motorcyclist

Legenda
Poruka
72.097
Gledao sam pre neki dan prilog na N1 kaze na vojsku od 30k vojnika potrositi za svega par godina 600 miliona je previse, cak su otisli toliko daleko i objavili da takav slucaj nije zabelezen nigde u svetu, u smislu da proporcionalno sa brojem vojnika niko toliko ne ulaze poput Srbije.

Sta je cinjenica? Da, imali smo svega 4 aviona MIG 29, medjutim od Rusa smo uzeli 6 i od Belorusije jos 4. Plus od Francuza 9 Erbasovih helikoptera i jos 9 od Rusa tipa MI 17 i MI 35. Tako da kad covek pogleda realno, sa 14 aviona (skoro pa eskadrila) i 20-ak helisa mi zaista nemamo konkurenciju medju susednim drzavama.

Ali postavlja se pitanje narativa, jer po svemu sudeci deluje da N1 pokusava da prikaze Vucica kao nekakvog novog Milosevica koji se sprema za rat... Al opet fakti su fakti.

E sad dolazimo do onoga najzanimljivijeg. Pre neki dan je dolazio cinovnik iz SAD zaduzen za neku vrstu, da se tako izrazim inspekcije, koji proverava koja zemlja kupuje oruzije od Rusije jer je to zabranjeno. I predsednik republike je istog dana dao izjavu da, citiram stajemo i da se vise necemo naoruzavati!

Moje pitanje - kakva je to drzava kojoj cim podvikne neko zamenik-zamenika smetalo sa zapada odmah podvija rep?? I analiticari su saglasni da ako vec radimo na tome, da nije racionalno stati na pola. Vojsci Srbije fale PVO sistemi, i jos dosta toga...

Sta vi mislite?

Moje misljenje je da ako smo vec krenuli u nabavke da to treba zavrsiti do kraja i drzati do sebe, jer samo tako ce nas i drugi postovati. Da li bas od Rusije uzimati ne znam, pitanje je sta drugi nude i pod kojim uslovima, ali da treba pronaci nacin to sigurno.

Imas NATO clanice kojima mozes da dunes pod rep. I to je to.

Blues Brothers

Veoma poznat
Poruka
14.970
Nema nikakve misterije, lovacka avijacija je rješena za narednih minimum 15 godina, helikopteri će doživjeti dodatno pojačanje u 2020 , nabavljeni su H145M, Mi17 i Mi35, dolaze još i nove Super Pume, rakete Mistral. Kupljen je Pantsir i to je to za sada kad je u pitanju kupovina novih sistema.
Tu se ne računaju donacije i ono što se nabavi iz domaće proizvodnje.

Sve se to nadgleda odavde

Relateret billede

Camp Bondsteel with love Republic of Kosova

3BEP

Veoma poznat
Poruka
10.446
3 komada s-400 pa da odmorimo.

Od toga nikad neće biti ništa više od makete sve dok je šiptar na vlasti.Kako ne shvatate da on radi za zapad na rasparčavanju Srbije?Povremeno kupi nešto što nema neku bitnu odbrambenu funkciju kao onih nekoliko migova,par helikoptera,tenkića..To sve je potpuno nebitno jer ono što nama pre svega treba je jaka PVO.A to neće nikad nabaviti ovaj strani agent.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.