Quantcast

Vucic navodno naoruzava Srbiju

Jami19

Elita
Banovan
Poruka
19.499
Milosevic je u vreme Dejtona bio faktor stabilnosti i sankcije su ukinuto od '96. do '98.
Objasniću ti ceo tok sankcija.

Prvo su 1991 uvedene prve, a onda baš osnažene 1992.

Onda su smanjene 1995, pa povećane ka kosovskom ratu.

Konačno su ukinute kad je sjahao 2001, mogu da ti nađem Executive Order broj bele kuće ako treba.

TLDR Zašto bi neko sankcionisao nekoga koga "podržava"

gost 401905

Elita
Poruka
19.067
Istina je da on ima i dalje taj radikalski momenat, ali samo na recima.... A na delima je bukvalno Cedomir Jovanovic na steroidima i ostvarenje svih snova Kandic i Biserko. To je cinjenica. Tako da predstavljati njega sada kao nekog nacionalistu i patriotu nije u redu.
Samo na recima, 24 sata dnevno, 7 dana u nedelji sa svih glasila. :confused:
Plus ignorise da ekonomski dogovori koje imamo sa Rusijom ne mogu da funkcionisu nakon pristupa EU, da se ne zaduzujemo previse kod Kine, kako ne bi postali njena marioneta itd.

Vucic ne vodi Srbiju u EU.

gost 401905

Elita
Poruka
19.067
Sve i da je istina to sto si rekao, to ne znaci da mi sad treba da se ugledamo na lose primere. To i jeste razlog zasto je Nemacka samo ekonomska sila a politicki nista posebno.. Moze da komanduje bananama ex komunjarama i tjt... Vidis da su ih Englezi odjebali
Prvo, rekao si da je moje pitanje glupo, sad vidis da nije.

Drugo, nad kim ti zelis da dominiras i koga zelis da uplasis?

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
Zoran Živković
Boris Tadić
Tomislav Nikolić
Aleksandar Šapić
To su kandidati za budućeg predsednika.
Ovaj Zoki iz Nish, jedan od nosioca izgubljenog kovcega, vinogradar, uveo nam kapitaljizam,
Ova Borislava, jos jedan nosioc izgubljenog kovcega, on nam je uveo pljacku nevidjenih razmera.
Tomina Diplomina Ljopatina, sta reci o njemu, i njegovim biserima, zutim ljudinama
Vaterpolista. PhD Segabenda, proslavio se uvodjenjem nove drzave u Afriku: Nambije

Nije ti los spisak. Uglavnom brain domain - starlete, qurcalete.

gost 401905

Elita
Poruka
19.067
Objasniću ti ceo tok sankcija.

Prvo su 1991 uvedene prve, a onda baš osnažene 1992.

Onda su smanjene 1995, pa povećane ka kosovskom ratu.

Konačno su ukinute kad je sjahao 2001, mogu da ti nađem Executive Order broj bele kuće ako treba.

TLDR Zašto bi neko sankcionisao nekoga koga "podržava"
Embargo UN je skinut '96. da li je SAD zadrzala neke sankcije ne secam se.

Sloba je zbog svoje uloge u Dejtonu nazivan faktorom stabilnosti.

Zapad ocekuje od Vucica da bude faktor stablinosti u Srbiji, ali ga sve cesce opominju.

Poruka
21.524
H145 je nabavljen od airbusa i to nemačkog dela nisu od Francuza kupili,od Francuza su mistrale naručili.

Vučić je populista koji zna da njegovo biračko telo voli priče o armiji,naročito avioniima i sl i zato forsira tu priču u medijima najviše preko Lazanskog i sl. koji spinuju li spinuju ali u suštini...

-za sada je uzeo H145 i to potpuno nove i za to :tick:
-dobili su 6 mig-29 nažalost ni izbliza modernizovane na tu famoznu 4+ generaciju i dalje su SD varijante dakle isti oni koje smo imali 89'te sa tom razlikom što barem lete. Od silnih bajki Lazanjskog i spin ekipe došli smo do toga da smo uzeli stare kante na izdisaju koje će leteti 5-10 godina i da je to u suštini kratkoročno rešenje za RV ali velika populistička priča jer narod voli bajke o mig-ovima. Za razliku od svog glasačkog tela nisu prevarili nikoga u vojnim krugovima na zapadu koji vrlo dobro znaju mogućnosti pa niko nije ni talasao mnogo čak ne žure da opreme Hrvatsku kao neku protivtežu. I za ovo što je došlo 185 mil je apsolutno i bezobrazno previše uključujući remont i obuku pilota...:cross:

- T-70 i BRDM ok dobro dođu ali sve to imamo već toliko da nam trune po poljima...realno ne pravi nikakvu razliku
-Mi-35 takav tip helikoptera nismo imali i to je napredak :tick:

to je što smo dobili ili kupili ili šta već....a tek čekamo taj pancir a on bi pravio razliku ako bi bio praćen bar sa BUK, čekamo te kineske dronove koji bi bili zaista napredak i čekamo francuske mistrale koji su čista simbolika,premalo ih je naručeno

Dakle mislim da je priča o nekom ozbiljnom naoružavanju apsolutno smešna. Ovo je krpljenje ali kad lazanjski to ispinuje ekipi ispred zadruge krene voda na usta samo što ne prizivaju Amere da dođu.

A Amer je došao zbog S-400 čisto da se ne preigra malo. Oko toga ni svojima ne praštaju.

Ok. To oko ozbiljnog naoruzavanja ne kazem ja, nego N1. Ja sam samo izneo cinjenice sta je uzeto. A slozices se da i sa tim MIGovima koji ce trajati 10ak godina da smo opet na nebu jaci i od Hrvata, Madjara, Rumuna.. Pa mislim i od Bugara... Oni su bas ispali smesni sa onim Suhojima...

S300 bi valjalo uzeti. Ajde sto ga imaju Grci, ali Bugari, Jermeni, itd... A nama to treba. Takodje posto smo dosta tanki sa haubicama tj. artiljerijom bilo bi pozeljno uzeti visecevne bacace raketa, onda nam haubice ni ne trebaju.. LRSVM je delotvorniji i daleko bolji.

Kakvo je tvoje misljenje o nasoj sopstvenoj namenskoj? Iz kog razloga Lazari, Milosi i Morave ne udju u masovnu proizvodnju? Tipa da za nasu vojsku proizvedemo jedno 300 Lazara, isto toliko Milosa i bar 50ak Morava.. Za Sumadiju necu da te pitam jer to i nije za nas, mi nemamo cak ni poligon za tako nesto..

duska.vodolija

Buduća legenda
Poruka
29.309
Meni nije jasno sto nije jasno svim ucesnicima teme .
Vucic - vrhovni komandant oruzanih snaga svoje zemlje nabavlja oruzje kojim brani svoju drzavu od napada .
Dakle nikog nema namjeru da napada.Spoljna politika mu je na zavidnom nivou .Stalozen, mudar, odmjeren, pametan .
Mozda se varam ali imam utisak da je u Srbiji moderno ne voljeti vlast, pa niste sami ni ja ni mnogi kod nas ne vole vlast.
Citam ovdje Vucic isti Milosevic.Bih vas zapitala koliko bolje zivite od kako ste Slobodana predali u HAG.
Uz malu opasku za sve sto vam se desavalo optuzivali ste Slobodana Milosevica ni za kisu kad bi pala niste cutali i za to vam je bio kriv Slobodan.
Sad imate lidera koji je vise uradio za Srbiju nego mnogi bivsi unazad pedeset godina i on vam ne valja .
BAS VAM NE VALJA ILI OCETE PO SVAKU CIJENU BITI MODERNI .

Jami19

Elita
Banovan
Poruka
19.499
Smrad i kal ne sme da napadne nijednu nato zemlju (a to su sve zemlje).

400px-NATO_affiliations_in_Europe.svg.png

Znači, to "Gods of Metal" onanisanje im je potrebno zbog unutrašnjosmradikalske scene.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.