Vučić: Narodna banka Srbije kupila pet tona zlata za 350 miliona evra, a tek ćemo da kupujemo

Ко говори истину:

НБС - "Србија је купила 5,7 тона злата по цени од 276,9 милиона евра"
Вучић - " Србија је купила 5 тона злата у вредности од 350 милиона евра"

по НБС цена злата је 48,6 милиона евра по тони
по Председнику цена злата је 70 милиона евра по тони.
откуд та разлика од 44% по тони.

Pa vidiš da su i u Hrvatskoj uglavnom Srbi bili nepismeni. Čisto hrvatske oblasti se plave od pismenosti. Srbija je bila najnepismenija nacija na Balkanu, čak je i u Makedoniji pod Turskom više dece išlo u školu nego u Srbiji.

Па. оно, опет те сопствена мапа демантује...с обзиром да је у, као што се види, "писменој" Далмацији Срба било 16%, а Хрвата 80%...а у Славонији, рецимо, Срба 25%...или, можда цениш да су у Славонији само Срби били неписмени? :per:

Што се Македоније тиче, и поређења са Србијом, мапа је јасна.

А кад погледаш БиХ, најнеписменији и назатуцанији су управо крајеви насељени "цветом Хрватства" у Западној Херцеговини...Рватине, такорећи...:hahaha:

Ко говори истину:

Занимљиво питање. Цена злата на тржишту, се ваистину ових дана врти око 70 милиона по тони.

https://goldprice.org/gold-price-per-kilo.html

Јел могуће да је у тој информацији од НБС нека грешка?

Za koji ***** kad imamo rudnik zlata?
Da moze na konto toga sta, da opet pozajmlje od MMF?

Samo preliva pare u franacku kasu! Banda.
Немамо ми. Има Зиђин.
Ако смо купили 5 тона злата за 350 милиона долара, то је неких 2.180 долара за унцу на 2.370 долара тржишну цену, што је неких 9% попуста због чињенице да Зиђин злато копа у нашем руднику.

Занимљиво питање. Цена злата на тржишту, се ваистину ових дана врти око 70 милиона по тони.

https://goldprice.org/gold-price-per-kilo.html

Јел могуће да је у тој информацији од НБС нека грешка?
Све је могуће. Могуће је да је лапсус али могуће је и што каже mario80.
Чак и да је само лапсус у питању то је јако лоше јер у институцијама од виталног значаја за државу треба да седе нај нај стручњаци и ако већ желе да дају тачне информације онда то треба да буде тако а не један да једну информацију а други другу.

Има ту још једна ствар:
НБС - "Народна Банка Србије (НБС) купила је злато на међународном финансијском тржишту преко једне од најкредибилнијих међународних институција - Банке за међународна поравнања (engl. Bank for International Settlements BIS) са средиштем у Базелу.

Вучић - "Србија купује злато од Зијинга по повлашћеним ценама. Тражио сам да нам спусте цену злата за још 3 % тако да ћемо куповати злато по најнижој цени у окружењу"

'ајд ти мени кажи ко кога овде прца у главу?

Све је могуће. Могуће је да је лапсус али могуће је и што каже mario80.
Чак и да је само лапсус у питању то је јако лоше јер у институцијама од виталног значаја за државу треба да седе нај нај стручњаци и ако већ желе да дају тачне информације онда то треба да буде тако а не један да једну информацију а други другу.

Има ту још једна ствар:
НБС - "Народна Банка Србије (НБС) купила је злато на међународном финансијском тржишту преко једне од најкредибилнијих међународних институција - Банке за међународна поравнања (engl. Bank for International Settlements BIS) са средиштем у Базелу.

Вучић - "Србија купује злато од Зијинга по повлашћеним ценама. Тражио сам да нам спусте цену злата за још 3 % тако да ћемо куповати злато по најнижој цени у окружењу"

'ајд ти мени кажи ко кога овде прца у главу?

Не могу да ти кажем.

Чињеница је да НБС купује злато од Кинеза, то потврђују и они, и Кинези...ево чланка о том питању од пре две године:

https://novaekonomija.rs/vesti-iz-z...e-narodnoj-banci-srbije-prodao-574-tona-zlata

Што не спречава да се злато не купи и од других продаваца.

Немамо ми. Има Зиђин.
Ако смо купили 5 тона злата за 350 милиона долара, то је неких 2.180 долара за унцу на 2.370 долара тржишну цену, што је неких 9% попуста због чињенице да Зиђин злато копа у нашем руднику.

Није исто кад купујеш на унцу и на тону. цена иде доле у другом случају.

Монетарно злато у полугама се увек прометује по нижој цени него што је тренутна берзанска по унци или кг.

Није исто кад купујеш на унцу и на тону. цена иде доле у другом случају.

Монетарно злато у полугама се увек прометује по нижој цени него што је тренутна берзанска по унци или кг.
Ето, ја израчунах, а закључци нек дођу

Ето, ја израчунах, а закључци нек дођу

Опрости, помешах те са неким. Да, то је отприлике нека рачуница.

Само што ови кажу да то злато није купљено од Зи Ђина, него од Банке за међународна поравнања.

Опрости, помешах те са неким. Да, то је отприлике нека рачуница.

Само што ови кажу да то злато није купљено од Зи Ђина, него од Банке за међународна поравнања.
Све ок.
Не држи ме за реч, али чини ми се да онај ко добије концесију у Бору, има обавезу да Србији понуди право прече куповине одређене количине злата.
Можда и по повољнијој цени, нисам сигуран.

Ко говори истину:

Ево одговора на твоје питање:

НБС - "Србија купила 5,7 злата по цени 276,9 милиона евра" од Зи Ђина, у периоду 2018-2022.

Ово је чланак из 2022: https://www.slobodnaevropa.org/a/srbija-zlato-zijin-kupovina/31965191.html

Вучић јуче (09.07.2024): "купљено 5 тона за 350 милиона долара" кореспондира са актуелном ценом злата, ако је купљена та количина.

Дакле, сви су у праву... :mrgreen:

Све ок.
Не држи ме за реч, али чини ми се да онај ко добије концесију у Бору, има обавезу да Србији понуди право прече куповине одређене количине злата.
Можда и по повољнијој цени, нисам сигуран.

Да. Зи Ђин је обавезан да злато прво понуди НБС, по берзанској цени.

До сада НБС ниједном није одбила понуду, а врло велика је шанса да дисконт у односу на берзанску цену постоји, јер је НБС отупљивала одмах све што су нудили, и вероватно промптно и плаћала.

Pa vidiš da su i u Hrvatskoj uglavnom Srbi bili nepismeni. Čisto hrvatske oblasti se plave od pismenosti. Srbija je bila najnepismenija nacija na Balkanu, čak je i u Makedoniji pod Turskom više dece išlo u školu nego u Srbiji.
Vama je Vuk doneo pismenost. Oni koji su znali pisati od Hrvata pisali su na nemačkom ili mađarskom. Obrazuje se malo. I danas koristite Vukov rečnik i pravopis, Vukove termine u gramatici, nijedan Vukov standard niste promenili. Znaš li šta to znači?!

Back