Vučić napao Vojislava Koštunicu: Što si organizovao skup "Kosovo za patike"

А ти му дођеш неко продуктивније телектуалче па и визиЈонарче и стварно је нејасно зашто си се сетио Хирохиће, питај оног Кикирики 1, он уме свашта да повеже, за мало.
Главна битка се водила да Хирохито избегне вешање као ратни злочинац. Американци су на крају пристали због лакше окупације Јапана, али било је тесно. Није Хирохито лајао Јапана ради, него себе ради.
 
Главна битка се водила да Хирохито избегне вешање као ратни злочинац. Американци су на крају пристали због лакше окупације Јапана, али било је тесно. Није Хирохито лајао Јапана ради, него себе ради.

Ма знам ја, објашњавај овима што уче са хистори ченел и википедије, него никакве паралеле нема положај цара са вучићевим нити Јапана са питањем Косова и Метохије.
 
Idi se leči negde, ko je roknuo Đinđića? Ko je posle toga uništio i rasprodao celu državu i na kraju navukao ovu budalčugu vučića?
Pa nasimkriminalcimi sluzba. Oni i dans vladaju i imaju iste stavove....Nikad evroatlanske integracije,uvek bolestan sistem i laznimput u EU...
A ti si od onih sto misle da su Englezi ubili Djindjica? Kakva je to tek bolescina, za sve nesrece i zlodela kriviti neke tamo Engleze...
 
Ti koliko znam nisi Srbin, vec Hrvat po licnom priznanju. Iz tvoje Hrvatske pobeze mladost sirom sveta sto ne date Krajinu Srbima onda "da se resite problema"?
Lupetas gluposti i izmisljas. Kada sam rekao da sam Hrvat ? Svi moji su Srbi i to iz Srbije ,koji su i napravili ovu zemlju . Posto si iz Raske neki moj predak je to tamo oslobadjao od Turaka sredinom 19 veka i mapravio to naselje na granici sa Turskom. Znaci ti si na mestu gde je bila granica pre 170 godina,losom politikom sada je tu opet granica, Realnost je da je ta politika koju ste vodili Sloba ,Seselj ,Tihi i komp.zivi qurac i da je svuda izgubila. Mislim da vecinska Srbija to vise ne zeli i da je vreme da se krene napred a ne nazad. Necete kralja,necete EU,necete Nato ...
 
Lupetas gluposti i izmisljas. Kada sam rekao da sam Hrvat ? Svi moji su Srbi i to iz Srbije ,koji su i napravili ovu zemlju . Posto si iz Raske neki moj predak je to tamo oslobadjao od Turaka sredinom 19 veka i mapravio to naselje na granici sa Turskom. Znaci ti si na mestu gde je bila granica pre 170 godina,losom politikom sada je tu opet granica, Realnost je da je ta politika koju ste vodili Sloba ,Seselj ,Tihi i komp.zivi qurac i da je svuda izgubila. Mislim da vecinska Srbija to vise ne zeli i da je vreme da se krene napred a ne nazad. Necete kralja,necete EU,necete Nato ...


Da se ti i takvi kao ti pitate Srbija bi bila od ostruznice do lipovacke sume

Al se ne pitate i necete se pitati jer ce uvek postojati ovakvi kao ja , koji ce zivote davati da sve srpske zemlje sjedine u jednu drzavu.
 
Vučić napao Vojislava Koštunicu: Što si organizovao skup „Kosovo za patike“
POLITIKA Autor:Vojislav Milovančević01. feb 202313:11

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je povodom vesti da je bivši predsednik SR Jugoslavije i premijer Srbije, Vojislav Koštunica, potpisao peticiju Pokreta za odbranu Kosova i Metohije.

Predsednik Srbije rekao je da su sve te peticije „dobre“, ali se posebno osvrnuo na to što je jedan od potpisnika ovog dokumenta i bivši predsednik SR Jugoslavije i premijer Srbije, Vojislav Koštunica.

„To je njihovo demokratsko pravo i srećan sam što živimo u demokratskoj državi“, započeo je Vučić svoje izlaganje, da bi potom počeo da govori o Koštunici.

„Samo kad pročitate obrazloženje te peticije, pa se zapitate – što si pustio 2003. godine ili kad već, 2001. godiine, nije ni važno… Što si pustio 1.800 terorista iz srpskih zatvora, među kojima i braću Mazreku? Što si ih pustio? Što si ćutao i pustio da nam spaljuju crkve i manastire po Kosovu i da nam progone i ubijaju ljude 2004… Što si ti isti, koji to potpisuješ, ćutao i organizovao skup „Kosovo za patike“, 2008. godine i to je bio sav trud. A ovaj drugi pobegao u Rumuniju. Ja ne bežim nigde, idem i pred svoj narod, idem i pred parlament… Idemo da slušam uvrede i najgore moguće gadosti i nikakav problem mi nije. Odgovoriću se svakome od njih“, kazao je Vučić.
Podsetimo, u susret očekivanoj sednici skupštine Srbije posvećenoj Kosovu, a koja je zakazana za sutra u 10 časova, pokret koji već dve i po godine okuplja srpske intelektualce koji žele da spreče „savremene skorojeviće“, koji su uz „spoljnu pomoć“ zarobili Srbiju, a sada „hoće da dokrajče njeno nacionalno biće hladnokrvnom predajom njenog nosećeg simbola – Kosova i Metohije“, objavio je istovetni proglas i peticiju, kada su u ponedeljak i predstavili svoje stavove, preneo je KoSSev.
Peticija je pokrenuta na Savindan, a inicijalno ju je potpisalo 205 članova i simpatizera Pokreta, među kojima više poznatih imena, uključujući i jedno koje se već duže ne viđa u javnosti – bivši predsednik SRJ i premijer Srbije – Vojislav Koštunica. Pored očekivanih potpisnika, poput Matije Bećkovića, Emira Kusturice, Đorđa Vukadinovića, lidera desnih stranaka – Milice Đurđević-Stamenkovski, Miloša Jovanovića, Vojislava Mihajlovića, Boška Obradovića, tu su i bivši ministar kulture Vladan Vukosavljević, kao i još nekoliko umetnika.
Sa Kosova, peticiju su potpisali Nebojša Jović, Zvonko Mihajlović, Aleksandar Đikić.
Sama peticija ima za sada 1444 potpisa.
Tekst i sadržaj peticije pročitajte u posebnoj vesti.

https://nova.rs/vesti/politika/vuci...nizovao-skup-kosovo-za-patike-video/?ref=push

Ovo Kosovo za patike je gradjanistički narativ. To su valjda LDP ovci sklopili 2008. Zašto Vučić koristi to?

Pa Vučić je organizovao sa Koštunicom taj skup, Kosovo za patike...
 
Pa nasimkriminalcimi sluzba. Oni i dans vladaju i imaju iste stavove....Nikad evroatlanske integracije,uvek bolestan sistem i laznimput u EU...
A ti si od onih sto misle da su Englezi ubili Djindjica? Kakva je to tek bolescina, za sve nesrece i zlodela kriviti neke tamo Engleze...
Djindjica su ubili ovi sto su dans na vlasti, svakako su oni umesani.
 
Lupetas gluposti i izmisljas. Kada sam rekao da sam Hrvat ? Svi moji su Srbi i to iz Srbije ,koji su i napravili ovu zemlju . Posto si iz Raske neki moj predak je to tamo oslobadjao od Turaka sredinom 19 veka i mapravio to naselje na granici sa Turskom. Znaci ti si na mestu gde je bila granica pre 170 godina,losom politikom sada je tu opet granica, Realnost je da je ta politika koju ste vodili Sloba ,Seselj ,Tihi i komp.zivi qurac i da je svuda izgubila. Mislim da vecinska Srbija to vise ne zeli i da je vreme da se krene napred a ne nazad. Necete kralja,necete EU,necete Nato ...
Šta pričaš ceo zemun su hrvati, što izbeglice što oduvek.
 
Nisam verovao da cu ikada da navijam za Vucica .Ne volim njegove medije Informer ,Pink i sve druge ali ovde ga podrzavam 100%, Jeste mu tesko i cujem i od prijatelja da se dvoume po ovom pitanju. Ali kada izmeris sta je alternativa ovom procesu nemam dilemu. Mozda nije dovoljno pripremio ovo obracanje u skupstini ,jeste ovo teska tema i odluka koja moze da mu dosta naudi u politickom smislu ali neke odluke se moraju doneti. Ako kaze NE slede posledice ako kaze DA isto tako.
Verujem da ima vecinu za podrsku i u skupstini i u narodu.
 

Back
Top