VUČIĆ KURTIJU: Želim da ga obavestim da imamo 48 sporazuma, da bar čovek zna koliko sporazuma imamo!

Nije ništa manje važeći ni Daytonski sporazum pa ga Dodo ipak želi prekršiti. Nema toga, držim se onog koji mi odgovara, a odbacujem onaj koji mi smeta. Ili vrijede oba ili su oba dobri jedino kao WC papir.
Oba su dobri jedino kao wc papir .
Sledi nova Jalta.
 
VUČIĆ KURTIJU: Želim da ga obavestim da imamo 48 sporazuma, da bar čovek zna koliko sporazuma imamo!
"Čuo sam da je novi premijer u Prištini rekao da imamo 33 sporazuma, pa želim da ga obavestim da imamo 48 sporazuma, da bar to zna ako se sprema za razgovore."
Objavljeno: 06.02.2020. 16:40h

To je izjavio predsednik Aleksandar Vučić na zajedničkoj pres-konferenciji sa Oliverom Varheljijem, te istakao da se nada da razgovori Beograda i Prištine mogu da budu ozbiljni razgovori odgovornih ljudi.


Istakao je da su za to uvek potrebne dve strane, a Beograd se, podseća, do sada uvek ponašao ozbiljno i odgovorno.
"Ja sam surovi realista i veoma pragmatičan. Ne očekujem ništa, nadam se da možemo da imamo ozbiljne razgovore odgovornih ljudi, ali za to su uvek potrebne dve strane", rekao je Vučić, upitan očekuje li da će sa Aljbinom Kurtijem imati bolju saradnju nego sa prethodnim premijerom u Prištini.
Vučić je istakao da se Beograd ponašao ozbiljno i odgovorno u prethodnom periodu, te da nije siguran ni da su se svi, čak i u Evropi, ponašali na taj način, a naročito nije albanska strana, koja, podsetio je, jednu obavezu iz Briselskog sporazuma nije sprovela u delo.
"Nadam se da će bolje razumeti koliko sporazuma imamo, jer sam čuo da je novoimenovani premijer u Prištini rekao da imamo 33 sporazuma. Želim da ga obavestim da imamo 48 sporazuma, da bar čovek zna koliko sporazuma imamo, jer ako se već spremate za razgovore, da to znate...", rekao je Vučić.
On je istakao da je važno da se razgovara i da se, pre svega, očuvaju mir i stabilnost, a zatim da se pokuša da se dođe do nekog rešenja.
"Iako znam da bi ljudi voleli da čuju lošu reč o nekome i to izvuku kao naslov, ne želim to da kažem. Nama otvaranje granica prema Evropi i u regionu znači mnogo, za razvoj ekonomije, ali i u svakom smislu", rekao je Vučić.
"Zamislite da iz Srbije, bez bilo kakvih granica idete u bilo koju evropsku zemlju, da to uspemo da ostvarimo za dve, tri, četiri godine.. To je fantastičan uspeh", dodao je predsednik Srbije.
Time bi se, podvukao je, ljudi osećali potpuno slobodno, a i rezultate bismo mogli konačno da vrednujemo na najbolji mogući način.
Vučić je istakao da veruje u razgovore, kao i u četiri velike slobode - protoka robe, kapitala, usluga i ljudi.
"Ne očekujem ništa, a nadam se da će to biti dozvoljeno srpskim proizvodima posle godinu i tri-četiri meseca od kada je prekinuta trgovina sa centralnom Srbijom", rekao je Vučić.
Istakao je da iz centralne Srbije nismo mogli da otpremimo robu i izgubili smo 500 miliona evra.
"A da vam ne kažem koliko su izgubili Srbi na KiM, a koliko su tek izgubili Albanci na KiM, jer su tu robu ili sličnog kvaliteta negde morali skuplje da nabavljaju, negde da švercovano...", rekao je Vučić.

https://www.kurir.rs/vesti/politika...azuma-da-bar-covek-zna-koliko-sporazuma-imamo

To je mnogo sporazuma. Zna li neko šta je sve u njima?
gomila reči bez ikakvog pozitivnog efekta po srpske građane
 
Osim ako si nasledio dugove? Pa rasprodaješ kao Rusi Aljasku, Napoleon nešto u USA itd?

Rusi su sami sebi napravili dugove i usrali motku sa Aljaskom, cega su se kasnije morali osloboditi.
Sracunali su da je bolje da prodaju nego da izgube u ratu, jer u ono vreme rastegnuti na 3 kontinenta tesko da bi odbranili slabo naseljenu teritoriju.
Nista oni nisu izgubili u poredjenju koliku nekretninu poseduju.
 
Rusi su sami sebi napravili dugove i usrali motku sa Aljaskom, cega su se kasnije morali osloboditi.
Sracunali su da je bolje da prodaju nego da izgube u ratu, jer u ono vreme rastegnuti na 3 kontinenta tesko da bi odbranili slabo naseljenu teritoriju.
Nista oni nisu izgubili u poredjenju koliku nekretninu poseduju.
A Srbija? Računaj dug Srbije samo do 1990-e, bez kasnijih kamata i novih dugova te tadašnju cenu zlata: To je oko 1000 TONA ZLATA! Ili, nemam podatak za tadašnju vrednost poljoprivrednog zemljišta u Vojvodini, ali mislim da je to POLA obradive površine Vojvodine!
 
VUČIĆ KURTIJU: Želim da ga obavestim da imamo 48 sporazuma, da bar čovek zna koliko sporazuma imamo!
"Čuo sam da je novi premijer u Prištini rekao da imamo 33 sporazuma, pa želim da ga obavestim da imamo 48 sporazuma, da bar to zna ako se sprema za razgovore."
Objavljeno: 06.02.2020. 16:40h

To je izjavio predsednik Aleksandar Vučić na zajedničkoj pres-konferenciji sa Oliverom Varheljijem, te istakao da se nada da razgovori Beograda i Prištine mogu da budu ozbiljni razgovori odgovornih ljudi.

tenor.gif
 

Back
Top