Вучић: Ко има литијум постаје сила, неко регионална, неко светска

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
34.862

Вучић: Ко има литијум постаје сила, неко регионална, неко светска​

Председник Србије Александар Вучић изјавио је вечерас да ко има литијум постаје сила, неко регионална, неко светска.

На констатацију да више земаља у западној Европи покреће пројекте везане за литијум као што су Немачка или Француска која је такав пројекат прогласила пројектом од националног значаја, Вучић је на ТВ Пинк рекао да ће сви они бити спремни пре Србије, и Португал, и Немачка, Чешка, Француска.
"Зато је требало нас да спрече пре две и три године, јер бисмо ми тада били први. И све би зависило од нас. Стране службе, и то неке западне су нас спречиле у томе тада. Били смо довољно наивни, нећу да кажем глупи, ја сам можда био довољно глуп да то одмах не разумем, шта се ваљало иза брега, а сви други људи су били наивни мислећи како су заштитили Србију или не знам шта, напротив, велику, велику медвеђу услугу смо себи учинили и много тога лошег својој земљи урадили", рекао је Вучић.

Како каже, има ту милион ствари и ако влада буде уопште улазила у то, то може најраније тек за три и по, четири године да крене.
nO2mPK0Mec2NrRVlZhTbNoIsKaauBI1G74w3WdzN.jpg

"Због тога се воде ратови. Видели сте прошли пут председник Боливије је рекао да је због литијума био покушан државни удар, гледали сте после тога текстове Дојче Велеа који саопштава да је у Украјини рат због литијума. Литијум је живот у будућности, онај ко има литијум постаје сила, неко регионална, неко светска", рекао је Вучић.
Он је додао да жели да цео регион расте на том богаству, додајући да литију има делимично и РС, те да овај сукоб око имовине постоји делимично и због тога, преноси Танјуг.
https://www.politika.rs/scc/clanak/...jum-postaje-sila-neko-regionalna-neko-svetska
Srbija postaje svetska sila, bog te mazo !
:super: 🇷🇸
:vatromet::vatromet::vatromet:

"Зато је требало нас да спрече пре две и три године, јер бисмо ми тада били први. И све би зависило од нас. Стране службе, и то неке западне су нас спречиле у томе тада.
amerika, engleska i nemacka, ambasadori podrzavaju kopanja, pa ko nas je onda sprecio od zapadnih sluzbi?
Португал, и Немачка, Чешка, Француска.

Председник Србије Александар Вучић изјавио је вечерас да ко има литијум постаје сила, неко регионална, неко светска.

На констатацију да више земаља у западној Европи покреће пројекте везане за литијум као што су Немачка или Француска која је такав пројекат прогласила пројектом од националног значаја, Вучић је на ТВ Пинк рекао да ће сви они бити спремни пре Србије, и Португал, и Немачка, Чешка, Француска.
"Зато је требало нас да спрече пре две и три године, јер бисмо ми тада били први. И све би зависило од нас. Стране службе, и то неке западне су нас спречиле у томе тада. Били смо довољно наивни, нећу да кажем глупи, ја сам можда био довољно глуп да то одмах не разумем, шта се ваљало иза брега, а сви други људи су били наивни мислећи како су заштитили Србију или не знам шта, напротив, велику, велику медвеђу услугу смо себи учинили и много тога лошег својој земљи урадили", рекао је Вучић.

Како каже, има ту милион ствари и ако влада буде уопште улазила у то, то може најраније тек за три и по, четири године да крене.
Pogledajte prilog 1576900
"Због тога се воде ратови. Видели сте прошли пут председник Боливије је рекао да је због литијума био покушан државни удар, гледали сте после тога текстове Дојче Велеа који саопштава да је у Украјини рат због литијума. Литијум је живот у будућности, онај ко има литијум постаје сила, неко регионална, неко светска", рекао је Вучић.
Он је додао да жели да цео регион расте на том богаству, додајући да литију има делимично и РС, те да овај сукоб око имовине постоји делимично и због тога, преноси Танјуг.
https://www.politika.rs/scc/clanak/...jum-postaje-sila-neko-regionalna-neko-svetska
Nista tu nije lose ako Srbija ima jake inspekcije i nema korupcije,koje bi sve drzali pod kontrolom i opet je to veoma prljav proces ali kako su se dosad pokazali i u Srbiji i Bosni tj samo u svoj dzap i svoj interes napravice od crnog mora mrtvo more da ne govorim o Savi i Dunavu.

Nista tu nije lose ako Srbija ima jake inspekcije i nema korupcije,koje bi sve drzali pod kontrolom i opet je to veoma prljav proces ali kako su se dosad pokazali i u Srbiji i Bosni tj samo u svoj dzap i svoj interes napravice od crnog mora mrtvo more da ne govorim o Savi i Dunavu.

U Srbiji postoji korupcija. U Srbiji nema jake inspekcije.

Znači uskoro postajemo prava svetska sila (jer region smo već prevazišli) red veličine Papue Nove Gvineje. 💪

Inače opšte je poznato od kad su Papua Nova Gvinejci počeli da iskopavaju litijum da imaju bolji standardd nego Švajcarci. :d
Pronašli zakopano blago kao Tika Špic Stajkovci.

U Srbiji postoji korupcija. U Srbiji nema jake inspekcije.
Pa nema ni u Bosni, hoce da kopaju Litijum i u Bosni i u Srbiji koji je jako tesko vaditi bez posljedica za okolinu pogotovo vodu u zemljama gdje su jake inspekcije, zato i kazem kod nas ce napraviti od crnog mora mrtvo more da ne govorim o Drini, Savi, Dunavu itd.

Znači uskoro postajemo prava svetska sila (jer region smo već prevazišli) red veličine Papue Nove Gvineje. 💪

Inače opšte je poznato od kad su Papua Nova Gvinejci počeli da iskopavaju litijum da imaju bolji standardd nego Švajcarci. :d

Mi cemo biti Papa Srbija... :bye:

...

Kad Savo i Ćuto pokrenu litijumsku bunu odmah će govoriti kako ga ruše zapadne sile kao onog u Boliviji. :mrgreen:

Eko partizani protivu Litijum cetnika...

Sam Predsednik je rekao da ce se oko litijuma voditi ratovi...:koto::mafijas:

Litijum-jonski ciklus ce opevati sve to...

Leto beše, jesen kucaše na vrata
kod Loznice...udari brat na brata

Jedan hoce maline drugi bi da kopa
Ishod bitke cekase i Svet i Evropa

...

Poslednja izmena:
Eko partizani protivu Litijum cetnika...

Sam Predsednik je rekao da ce se oko litijuma voditi ratovi...

Litijum-jonski ciklus ce opevati sve to...

Leto beše, jesen kucaše na vrata
kod Loznice...udari brat na brata

Jedan hoce maline drugi bi da kopa
Ishod bitke cekase i Svet i Evropa

...

Ciklus litijumsko - jonskih pesama. :d

Ciklus litijumsko - jonskih pesama. :d

Eko gerila planinama luta...
predvodi je lično komandant Ćuta
Blato je do kolena i krvave ruke...
Napadoše ih snage Bizona Ðuke...
Vreme odveć ističe i nema ga više
Nad Srbijom padaju i kisele kiše...

(u pozadini gusle...)

...

Pogledajte prilog 1576900
supermenenova slaba taxka je vio kriptobit
a vuciceva litijum😁
her je vucic supermeeeen vreeeeeeee ocu autogram😍❤️

Ebiga zaebase svajcarce, koji inace imaju najvece zalihe litijuma u EU, ali se nisu setili da je to moc....Ili nije vreme mnogo im raste chf, presisao EU imaju muke sa balansiranjem kursa...ozbiljni nije sala...

Litijum će imati Rio Tinto, ne država, to je problem. Što će ga oni eksploatisati za smešno malu rudnu rentu tako da Srbija od toga neće imati nikakve koristi, samo će da ostane zagađenje.

Način na koji oni pripremaju projekte nije isti kao način na koji ih mi pripremamo. Oni će biti stvarni vlasnici minerala i izvačiće visoku vrednost od njega dok ćemo mi biti kolonija koja će da radi za druge. Razlika nije u litijumu, on je isti, razlika je u državi.

Nešto mi ova priča nema logike. Stranci upravo žele da uvale kopanje litijuma u Srbiju jer znaju da je to prljava tehnologija, da imamo korumpiran režim i žele to da iskoriste, što bi kopali kod sebe ako mogu da uvale drugima. Dakle problem nije u nikakvim stranim služama nego u narodu koji je svestan da ga očekuje trovanje za nikakvu dobit. A kako to znamo? Pa dovoljno je pogledati kakav je odnos države do sada bio prema ekologiji (nikakav) i koliko strane korporacije poštuju ekološke i radne standarde (ni malo) i koliko smo se razvili do sada od istih (ni malo). Bukvalno se nameštamo da budemo rudarska kolonija i po mom skromnom mišljenju građani na to ne treba da pristanu.

Back