Vučić: Ja sam za razgraničenje na Kosovu, to je apsolutno najzdravije za Srbiju

Opa uvredila se baba pa stiti Vucka ... opasno si usla u anale *******og.

Kao što možeš primetiti ja ne štitim precednika, već konstatujem da shodno tome da ti nisi predsednik dokazuje da ne može svaki bolesnik postati predsednik

Izgleda da nisi baš funkcionalno pismen ... davno se to učilo, je li?
 
Nista taj decko sada covek nije pametniji od pola forumasa ovde .Ta prica o izvanrednom djaku ne pije vodu jer je isao u moju gimnaziju,nista specijalno, Prica da je najbolji student beogradskog pravnog fakulteta je prica , Videces vremenom da je sasvim prosecan i politicar, Seseljeva skola samohvalisanja koji obeca da ce da pozaposljava svoje sledbenike je jedino sto ga drzi na vlasti ,I naravno velika podrska sluzbi ,polukriminalaca poput Peconija i tog miljea.

Naravno da su priče o AV besmislice, ali je besmislena i tvoja priča o Žiki Ćori, ... mada ne treba bez veze lupati čvrge nekome, možda to baš jednom iskoriste pa mu počnu lupati čvrge kada on predstavlja državu , a on navikao pa mu svejedno.
 
Svaki bolesnik moze biti precednik to je dokaz pa AV vlada Srbijom jer da je drugacije postojao bi neki uslov , recimo da se kandidati pregledaju da li su zdravi ili nisu ....

Sta ti tu nije jasno ? treba da crtam ili sam ti uvredio precednika bas gadno :... pobre... Natasha.

Kandiduj se, ako nema kontrole, prolaziš.
 
Nista taj decko sada covek nije pametniji od pola forumasa ovde .Ta prica o izvanrednom djaku ne pije vodu jer je isao u moju gimnaziju,nista specijalno, Prica da je najbolji student beogradskog pravnog fakulteta je prica , Videces vremenom da je sasvim prosecan i politicar, Seseljeva skola samohvalisanja koji obeca da ce da pozaposljava svoje sledbenike je jedino sto ga drzi na vlasti ,I naravno velika podrska sluzbi ,polukriminalaca poput Peconija i tog miljea.
Cenis da je Toma Diploma bolji od njega ... Pogledaj Seselja kakav naucnik jbt ,, svakih 6 meseci po 3 knjige napise ... lik je zaebao sve redom ... svi smrdikali su takvi , pa se hvale na Pinku i Hepiju medju one koji nemaju ni osnovnu skolu ... to je ta velicina kad si medju totalne budale.
 
Колико човек треба да мрзи Србију да би унутар исте прижељкивао милион балија који је мрзе? То је некако најшокантнији податак у вези Косова.

Исламофоб који подржава независност Косова.

:think:
 
Vi sendvičari ste čijesto konsterniranima.

Plan je bio da mu Tačija pokloni Severne Šošone besplatno

Nista se ti ne razlikujes od ovih Vucicevih sendvicara.. Glavne tacke Vuciceve politike su trka u Evropsku Uniju (pa makar Srbija usla bez naroda), prodaja Kosova i clanstvo u NATO, a to je upravo ono zasta se i ti zalazes.. Ne znam zasto si se toliko raskokodakala.. Kao sto sam ti rekao pre neki dan, ne mozes "to squeeze and to fart at the same time, my dear"..
 
Zapravo hoce da kaze da je AV potpuno zdrav ... kakva zastitnica prava precednika.

И јесте здрав.. Здраво болестан...

Глупо је причати шта хоће да каже неко када већ ћути .....

Циљ АВ'а је даправи што више сиротиње и што више незадовољних што више болесних .....

Познату су случајеви поремећених медицинских сестара или лекара који су тровали свој епацијент еда би их могли лечити .....

Одбијмо межутим , на умну поремећеност сво понашање власти .. у суштини Наташа ј еу праву...

Далеко злокобније силе су у игри ....од ових избезмљених политакантских пајаца и харлекина
 
Nista se ti ne razlikujes od ovih Vucicevih sendvicara.. Glavne tacke Vuciceve politike su trka u Evropsku Uniju (pa makar Srbija usla bez naroda), prodaja Kosova i clanstvo u NATO, a to je upravo ono zasta se i ti zalazes.. Ne znam zasto si se toliko raskokodakala.. Kao sto sam ti rekao pre neki dan, ne mozes "to squeeze and to fart at the same time, my dear"..

Moja neslaganja sa Tvojom huntom su oko kadrovskih rešenja.

Naime ja sam protiv lAžoVa

Danas se svaki @krinka5 može lažno predstavljati kulturnim čovekom koji prezire lAžoVa, ali već u sledećoj rečenici on podržava Putina Medalju.

Time je raskrinkan, ogoljen, i razgolićen kao @marsijaner-ova mama

Tan2019-1-17_16316750_0.jpg
 
Moja neslaganja sa Tvojom huntom su oko kadrovskih rešenja.

Naime ja sam protiv lAžoVa

Danas se svaki @krinka5 može lažno predstavljati kulturnim čovekom koji prezire lAžoVa, ali već u sledećoj rečenici on podržava Putina Medalju.

Time je raskrinkan, ogoljen, i razgolićen kao @marsijaner-ova mama

Ne znam likove koje apostrofiras, samo konstatujem da se politika kojoj 'stremi' Vucic, i za koju se ti zalazes, nimalo ne razlikuje..
 
Moja neslaganja sa Tvojom huntom su oko kadrovskih rešenja.

Naime ja sam protiv lAžoVa

Danas se svaki @krinka5 može lažno predstavljati kulturnim čovekom koji prezire lAžoVa, ali već u sledećoj rečenici on podržava Putina Medalju.

Time je raskrinkan, ogoljen, i razgolićen kao @marsijaner-ova mama

Tan2019-1-17_16316750_0.jpg
Jami ovde je onaj koji prima zapravo droca ...

Dobio je poklon da ne izda ... pametnom dovojlno ...

I jedni i drugi mu guraju poklone ... Rusi to rade javno za razliku od Amera.
 
Moja neslaganja sa Tvojom huntom su oko kadrovskih rešenja.

Naime ja sam protiv lAžoVa

Danas se svaki @krinka5 može lažno predstavljati kulturnim čovekom koji prezire lAžoVa, ali već u sledećoj rečenici on podržava Putina Medalju.

Time je raskrinkan, ogoljen, i razgolićen kao @marsijaner-ova mama

Tan2019-1-17_16316750_0.jpg
a zelis da te ijeebem , nako u postu.
izgleda da nece vise niko , jel da.
no reci , jel si na stajgi , oce li da te ijeebu , ovi sto cekaju , ...
 
Ne znam likove koje apostrofiras, samo konstatujem da se politika kojoj 'stremi' Vucic, i za koju se ti zalazes, nimalo ne razlikuje..
moras je razumijet
kada je bila ono pre sto godina mlada , jedan RUS ju je deljao i ijebavao , ne samo u one stvari vec i u mozak
e , ostavi je i ode , nasa , neku mnogo mladju
iz psihologije je znano da tada , prejaka ljubav i povredjena sujeta , ego , dovodi do stanja rastrojstva i opsesije
pocinje mrznja , jer , ne moze RUSU ista..
onda svoju mrznju sublimira , na sve RUSE a ocito je da je PUTIN taj , koji i **** sve , mislim ceo zapad .
pa sada , pokusava , da kao njega omalovazava a ustvari divi mu se i jos se klanja , ljubi mu sliku , onu do pola , jer bo , nema slike od pola na dole.
treba je i razumijeti.
bolesna psiha je to.. :cepanje: :cepanje: :rtfm:
 
Eparhija raško-prizrenska zabrinuta zbog najave gradnje na zaštićenom verskom lokalitetu
Izvor Eparhija Raško-prizrenska, 6. juna 2019.

Eparhija novo brdo
FOTO: Eparhija raško prizrenska

Eparhija Raško-prizrenska sa zabrinutošću je primila vest o najavi početka izvesnih radova na lokalitetu drevne srpske srednjovekovne katedralne crkve Sv. Nikole, sabornog hrama novobrdskih i gračaničkih episkopa, u neposrednoj blizini tvrđave Novo Brdo.
Ovaj hram podignut je sredinom 14. veka i bio je dograđen u vreme despota Stefana Lazarevića i posle 1455 godine. Po svemu sudeći kasnije je pod osmanskom vlašću pretvoren u džamiju, da bi objekat posle bio srušen u zemljotresu i ostao u ruševinama do današnjih vremena, kao i ostaci grada koji je ubrzo zapusteo. Kao i velike nemanjićke zadužbine (13 i 14. veka) Sopoćani, Arilje, Visoki Dečani, novobrdska crkva Sv. Nikole građena je u romaničkom stilu bazilike i do pada Novog Brda pod osmansku vlast bila je glavno pravoslavno bogoslužbeno mesto. Nedaleko od ovog hrama nalaze se ostaci gradske rimokatoličke crkve tzv. Saške crkve, koja je dobila naziv po rudarima Saksoncima (Sasima), koji su pored dubrovačkih trgovaca i domaćeg srpskog stanovništva činili deo bogatog i raznolikog kulturnog i verskog mozaika srednjovekovnog Novog Brda, kao jednog od najznačajnijih gradova srednjovekovne Srbije. Ovaj hram podignut je sredinom 14. veka i bio je dograđen u vreme despota Stefana Lazarevića i posle 1455 godine. Po svemu sudeći kasnije je pod osmanskom vlašću pretvoren u džamiju, da bi objekat posle bio srušen u zemljotresu i ostao u ruševinama do današnjih vremena, kao i ostaci grada koji je ubrzo zapusteo. Kao i velike nemanjićke zadužbine (13 i 14. veka) Sopoćani, Arilje, Visoki Dečani, novobrdska crkva Sv. Nikole građena je u romaničkom stilu bazilike i do pada Novog Brda pod osmansku vlast bila je glavno pravoslavno bogoslužbeno mesto. Nedaleko od ovog hrama nalaze se ostaci gradske rimokatoličke crkve tzv. Saške crkve, koja je dobila naziv po rudarima Saksoncima (Sasima), koji su pored dubrovačkih trgovaca i domaćeg srpskog stanovništva činili deo bogatog i raznolikog kulturnog i verskog mozaika srednjovekovnog Novog Brda, kao jednog od najznačajnijih gradova srednjovekovne Srbije
Informacije o planiranom projektu konzervacije hrama Sv. Nikole objavljene su u kosovskim medijima i prema dostupnim informacijama projekat izvodi Arheološki institut Kosova uz finansijsku podršku nemačke ambasade u Prištini. Protivno zakonu o zvaničnim jezicima i nazivima opština, mediji govore o „katedrali u Artani, bivšem Novom Brdu“ ignorišući zvanično ime opštine.
Eparhija Raško-prizrenska napominje da se hram Sv. Nikole nalazi u jednoj od četrdesetak specijalnih zaštićenih zona, koje po kosovskim zakonima podležu posebnoj proceduri, koja ne zavisi samo od kosovskih institucija, već i od stava Srpske pravoslavne crkve. Osim toga, ovaj stari verski objekat je na sajtu kosovskog Ministarstva kulture netačno predstavljen kao rimokatolička crkva, bez ikakvog pominjanja autentične istorije hrama i dosadašnjih rezultata arheoloških istraživanja što je žalostan pokazatelj tendencije menjanja istorijskih činjenica na ovim prostorima. Tim povodom naša Eparhija je već kontaktirala nemačku ambasadu, a takođe će u daljoj proceduri urgentno biti angažovana i Komisija za zaštićene zone, čiji je član Eparhija Raško-prizrenska. Veoma je važno u saradnji sa OEBS-om i kancelarijom EU utvrditi tačno sve činjenice i projekat konzervacije ruševina hrama vratiti u okvire zakona. U protivnom, svaki dalji radovi na ovoj lokaciji bili bi nezakoniti.

Crkva Sv. Nikole istraživana je još od 50-tih i 60-tih godina prošlog veka i tu su pronađeni brojni natpisi i elementi kamene plastike koji jasno ukazuju na poreklo hrama i njegov stil. U okvirima hrama pronađeni su i brojni grobovi, koji su u međuvremenu otvarani i kosti odnošene u Prištinu bez ikakvog obaveštavanja SPC. Odlučan stav naše Eparhije jeste da se bilo kakvi konzervatorski radovi, kao i prezentacija ove baštine, mogu raditi jedino uzimajući u obzir dosadašnje arheološke radove i u punoj saradnji sa eminentnim srpskim ekspertima koje će angažovati Eparhija Raško-prizrenska. Apsolutno je neprihvatljiva i kontraproduktivna bilo kakva politizacija pitanja kulturne baštine, a pogotovo jednostrano menjanje istorijskih činjenica, poručuju iz ove eparhije.
Dosadašnja istraživanja i istorijat hrama Sv. Nikole detaljno su predstavljeni u monografiji „Crkva Sv. Nikole – Katedrala Novog Brda“ arheologa Marka Popovića i Igora Bjelića, Beograd 2018. godine (na srpskom i engleskom jeziku). Na osnovu obimnih istorijskih i arheoloških citiranih izvora, fotografija lokacije, nađenih artefakata, crteža i moguće idealne rekonstrukcije, može se dobiti za sada najkompletnija slika o katedralnom hramu Novog Brda. Ova knjiga u PDF formatu dostupna je ovde.
 
I ti si neki komicar kao i ovaj jami...
Znas,kad coveku predocis cinjenice,u razgovoru uz kafu/caj,i on ti posle nekog vremena (neko 15min,neko mesec) kaze,da znas da si potpuno u pravu...
To je razgovor,ne ubedjivanje ili ne znam ni ja sta.
Kao i ovde,nikoga ne teram da misli kao ja,samo iznosim cinjenice ili misljenje.
Mada su velika vecina ljudi ovde vrlo tvrdih stavova,razmisljaju ili doopetom ili sendvicem.
Oni koji mucnu glavom uglavnom razmisljaju slicno meni.RAZMISLJAJU je kljucna rec.Covek kad misli,moze i da vidi svoje greske,moze da promeni percepciju spoljasnjih utisaka.Ostali su tipa Komsija,Jami,Mita,razni rusofili,Komunistkinja....itd.Guraju svoje a da i ne razumeju o cemu pricaju i zasto tako misle.
Dok je takvih,bice i raznih Vucica,Dacica,Vulina......da ih ne nabrajam,ima ih previse.
Koliko su puta bio u Rusiji a koliko u Americi? Koliko si vremena proveo tamo?
 

Back
Top