Quantcast

Vučić: I SAD i većina EU Srbiju i Kosovo posmatraju kao DVE NEZAVISNE DRŽAVE

Poruka
17.908

Aleksandar Vučić
Foto: RTV Pink / screenshot

Srbija nije u poziciji da ne odlazi na razgovore, kaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Kako je rekao, ne zna zašto je Ričard Grenel upotrebio reč pregovori umesto razgovori, to je pitanje za njega.

- Treba još više da razumemo težinu naše pozicije, jer Amerikanci smatraju da su Kosovo i Srbija dve nezavisne države - rekao je Vučić.

Isti slučaj je i sa većinom zemalja iz Evropske unije.

- Nemačka je toliko nadmoćna i dominantna u EU, da to nikada nije bilo slučaj - kaže predsednik Srbije, istakavši da se pregovori vode pod pokroviteljstvom EU, a da je Nemačka u tome dominantna.

Kaže i da Albanci u Vašington odlaze da sebe predstave kao nezavisnu državu, iako ih mi tako nećemo nikada tretirati.

- To sam rekao i Avdulahu Hotiju. Rekao sam im da se malo zausstave - istakao je predsednik Srbije.

Na konstataciju da je Kosovo nabavilo američke bespilotne letelice čim je Srbija nabavila one iz Kine, Vučić kaže da to nije isto, da su njihove izviđačke, a "naše borbeno-izviđačke".

- Ne naoružavamo se mi da bismo ratovali i da bismo nekoga napadali. Što smo jači, manje su šanse da neko napada našu zemlju - naveo je Vučić.
Upad u Dečane

Takođe, naveo je da je Srbija danas mnogo ozbiljnija i modernija, da je to rezultat našeg rasta i politike.

Kaže i da Priština ima veliku regrutnu moć, da imaju mnogo mladih ljudi, da imaju čitavu jednu gerenaciju od nas.

- To jesu naši problemi, i zato demografija ostaje jedan od ključnih modela - istakao je Vučić.

Kaže da Srbija jeste u teškoj situaciji, i da će Priština na terenu da preuzima akcije.

- Ponovo su danas upali u zaštićenu zonu Dečane, ali njih baš briga, ulaze, briga ih za presude čak i njihovih sudova. To su stvari za osudu koje unose nemire - kaže predsednik Srbije.

Navodi da je i za nas, ali i u interesu Albanaca, ekonomsko otvaranje.
"Dežurni krivac"
Na pitanje o napadima na njega, Vučić kaže da neko mora da bude "dežurni krivac".

- Jedni me napadaju zato što ne potpisujem da je Kosovo nezavisno, drugi zato što su sigurni da ću nešto da uradim... Oko korone, krivi ste ako nešto uveli, a i ako niste, kada je vakcina, zašto nije određena... Ako je loše igrala Crvena zvezda, krivi ste. Šta god da se dogodi u ovoj zemlji, krivi ste - ističe Vučić, rekavši da je Crvena zvezda jako loše igrala skorašnju utakmicu.

Nekima je lako da svaki dan kukaku da država pomaže nekom drugom, a kada dođemo do činjenica, onda ćute.

O "Telekomu"
Na pitanje o kompaniji "Telekom Srbija", o kojoj se ovih dana dosta govori u medijima, Vučić kaže da se danas sa "Telekomom" traži da se uđe na Kosovo, da se htelo u Albaniju "ali nam nisu dali", kao i da je u Bosni partner.

- A onda se nađu neki da govore da je to partijska kasa - rekao je Vučić, odgovarajući na optužbe potpredsednice SSP Marinike Tepić.

Kako je naveo, "predsednik njene partije (Dragan Đilas) je uzeo od te firme 30 miliona evra u periodu do 2021. godine preko svoje dve kompanije "Ovejšn" i "Dajrekt".

- "Telekom" je danas snažniji a ne slabiji, i sada je cilj, srušiti po svaku cenu. Aj što im je predsednik stranke tajkun, to po strani, ali da otvoreno radite za tajkune protiv sopstvene države, i firmi sa većinskim kapitalom, na razaranju onoga što pripada svima, što će ostati onima koji suta dođu da na vlast, time sam potpuno šokiran - naveo je Vučić.

Prodaja oružja

Kako je kazao, isti slučaj je i sa namenskom industrijom.

Navodi da ne valja ni kada se prodaje oružje, ni kada se ne prodaje.

- Šta god da uradite, nećete ljude da zadovoljite. Priča o Krušiku, sad da mi ponovite, niko to ne zna - istakao je predsednik Srbije, dodavši da neko mora da brine za više od 2.000 zaposlenih.

Kako ćete, pita, sada sa takvom reputacijom, neko kupovati od Krušika.

- Kako je moguće da to rade? A onda kada se sete svojih idiotskih ideja o bojkotu, sada hoće da bojkotuju "Telekom" - ističe Vučić.

Kako je rekao Srbija je Azerbejdžanu prodala deset puta više oružja nego Jermeniji, kao i da je to rekao predsedniku Alijevu.

Na pitanje o bivšem potpredsedniku Nardone stranke Nikoli Jovanoviću, i njegovim uvredama na račun Vuka Jeremića i Marinike Tepić, Vučić kaže da nije zainteresovan da o tome govori.
Hrvatski mediji
Na pitanje o hrvatskim medijima koji pišu o njemu, Vučić kaže da je to logično.

- Kada vodite zemlju koja je suštinski nezavisna i slobodna, pod pritiskom ste. Po pritiskom su i mnogo veće zemlje od nas. Mi smo danas dobil irezultate i inustrijske proizvodnje, Irska je iznad nas, a mi smo na 2,2 odsto. Ostali su manje od nas ili u minusu - istakao je predsedni Srbije.

Kaže da ne očekuje da se ljudi previše raduju tome, i da bi svi voleli da "Sbrija bude jednako slaba i nesupešna kao 2010. godine".

Navodi da decenijama funkcioniše zajedništvo u regionu protiv Srba i Srbije, što je manja, ona je bolja, a lošija je što je naprednija.

"Volim Rusiju, ali moja politika je Srbija"

Rekao je i da je Dragan Đilas otišao u Brisel i rekao da je Vučić kriv što je podrška Rusije u Srbiji sve veća.

- Volim Rusiju, violim EU, ali moja politika je Srbija. Moja politika je prema svima, partneri da, a prijatelji kada nam se interesi poklapaju. Ali, sluge da budemo, nećemo, i to sam rekao svuda - istakao je predsednik Srbije.

Sitacija sa koronom sve bolja

Osvrnuo se i na otvaranje granica sa Crnom Gorom, rekavši da je to lepo, i da je sređan zbog toga.

- Naši ljudi imaju tamo kuće, vikendice, naši ljudi žive tamo. Pogledao sam podatke jutros, broj kada je u pitanju korona je sve bolja, a u Evropi sve lošija, očigledno je da postoje ti talasi. Mnogo starijih ljudi nam je umrlo prethodnih dana, ali i mlađi, jer se pokazalo da i kod njih ima problema. Nema opuštanja, moramo da vodimo računa o maskama, distanci... - istakao je Vučić.

Na pitanje o uvođenju nekakvih novih mera za Srbiju, Vučić kaže da je situacija pod kontrolom, da je sve manje ljudi u bolnicama, i da će za sedam do 10 dana verovatno biti zatvorena Arena koja je trenutno kovid bolnica.

https://www.blic.rs/vesti/politika/...o-posmatraju-kao-dve-nezavisne-drzave/fh2t0cj

Krajnje pripreme za priznanje nezavisnosti Kosova. Psiholosko pripremanje naroda. U stilu sve je gotovo, mora se.... nemamo izbora

Poruka
17.908
Па једино да закључим да и тих 70% људи једва чека да уђемо у НАТО и ЕУ. Да ли си задовољна закључком?

I da se prizna nezavisnot Kosova

Vučić: Srbija nije u poziciji da odbija razgovore

- Srbija nije u poziciji da odbija razgovore, kaže predsednik Srbije Aleknsadar Vučić povodom najave Grenela da će sastanak održati 2. septembra.

Srbija 14.08.2020 | 10:47
Vučić: Srbija nije u poziciji da odbija razgovore

https://www.rtvbn.com/3990039/vucic-srbija-nije-u-poziciji-da-odbija-razgovore

dlugomir

Zaslužan član
Moderator
Poruka
134.034

Srbija nije u poziciji da ne odlazi na razgovore, kaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Kako je rekao, ne zna zašto je Ričard Grenel upotrebio reč pregovori umesto razgovori, to je pitanje za njega.

- Treba još više da razumemo težinu naše pozicije, jer Amerikanci smatraju da su Kosovo i Srbija dve nezavisne države - rekao je Vučić.

Isti slučaj je i sa većinom zemalja iz Evropske unije.
To sve jeste tako, niko ne može reći da nije. Činjenica je da smo mi upravu nad Kosovom predali u junu 1999. Onog momenta kad su otišli naši organi uprave, vojska i policija to je bio kraj naše kontrole nad KiM. To neće biti vraćeno.

zofr

Domaćin
Poruka
3.954
To sve jeste tako, niko ne može reći da nije. Činjenica je da smo mi upravu nad Kosovom predali u junu 1999. Onog momenta kad su otišli naši organi uprave, vojska i policija to je bio kraj naše kontrole nad KiM. To neće biti vraćeno.
Али остали су на северу КиМ, а то је велики залог у преговорима. Сада ништа.

kiriku1

Domaćin
Poruka
3.847
Treba to ovako formulirati:

Vecina svijeta ne priznaje tzv. Kosovo i smatra ga dijelom Srbije.

Naime, to je fakt.

Zapad nije cijeli svijet, on je samo jedan dio njega, onaj bolesni dio.
U Kini, Bangladesu, Indiji i Pkistanu u te cetiri zemlje koje su jedna pored druge zivi vise ljudi nego na ostalom delu planete... Na to mislis?

a bre Milun

Elita
Poruka
17.820
Neka smatraju, vazno je da mi ne smatramo i gotovo.
pa ameri odavno smatraju da je Rusija 53-ca americka drzava, Smatrali su i da je pre 6 godina Ukrajina usla u NATO. Sada smatraju da ce za mesec dana Belorusija da udje u NATO, pa smatraju da je ASAD odavno pao.......................da je "severni tok" unisten (a rusi dosli do pred Berlin), da je Vucic jes pre 3 godine zbacen sa vlasti........................i jos mnogo toga svojstveno osobama sa zivotinjskim nivoom inteligencije.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.