Vučić: Elita se sladostrasno bavi diplomama, a mi „krezuba stoka“

Ljuta Tica

Veoma poznat
Poruka
13.648
Vučić: Elita se sladostrasno bavi diplomama, a mi „krezuba stoka“


Pređena je svaka granica učtivosti i elementarne pristojnosti u sveprisutnoj kampanji omalovažavanja svih koji misle drugačije od onih koji su umislili da pripadaju eliti.

Ovo je u autorskom tekstu za Politiku ocenio predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Dodaje da elita posebno „sladostrašće“ pokazuje baveći se diplomama jer „koga je briga za znanje“.

Vučić je u tekstu naslovljenom „Elita i plebs“, obraćajući se političkim protivnicima i neistomišljenicima, javnim ličnostima, kritičarima i predstavnicima dela opozcije, ocenio da su oni „očigledno nervozni zbog činjenice da im prevrati ne uspevaju“.

„Pošto vidim da su mnogi u Srbiji preplašeni od tog i takvog fašističkog pristupa, preuzeo sam na sebe teret prihvatanja dobrog dela čoporativnih udaraca“, piše Vučić, ističući da je „uveren da će običan i pristojan narod umeti da pobedi one koji bi da upravljaju našim životima samo zato što oni misle da tako treba“.

„Uostalom, samo ih pogledajte i zapitajte se kakve su to gromade kad ih predvode intelektualne veličine poput Trifunovića, Obradovića, Đilasa, jer, nesumnjivo je da ova trojica, pride i Jeremić, imaju najveće znanje, nepokolobljivo poštenje i božanski moral“, naveo je Vučić.

Dodaje kako „posebno sladostrašće pokazuju kada se obračunavaju sa diplomama i njihovim nosiocima“.

„Jer koga briga za znanje, diploma je sve, forma je najvažnija, zato su oni elita, a mi ostali krezuba stoka“, ističe Vučić, aludirajući na tvrdnje kojima je osporena autentičnost fakultetske diplome potpredsednika Vlade i ministra unutrašnjih poslova Nebojše Stefanovića.

„I džabe je što su naše diplome najčešće ispisane višim ocenama, progoniće vas dok ste živi, jer vi, ustvari, nemate pravo na diplomu“, naglašava Vučić. On ističe da je, „ma koliko puta ubeljidvo gubili izbore, opravdanje jednostavno“.

„Kriv je narod, ili mediji, čitaj narod, jer mi glupi deo Srbije, za razliku od njih elitista ništa ne razumemo, pa zato i ne možemo da donosimo isparvne odluke od značaja za zemlju“, navodi Vučić.

Predsednik Srbije dalje ocenjuje: „Zato su intelektualci, jer kad pišaju po grobovima oni ih stvarno zapišaju, a mi postajemo i ostajemo sendvičari, jer naša jedina potreba jeste da utolimo glad. I ništa više“.

Ističući „sve njihove neuspehe“ i „izgubljene izbore“, Vučić piše kako je činjenica da ih „Srbija jednostavno neće“ i ocenjuje kako su zato odlučili da „vređaju i preziru“ Srbiju.

„Zato cela kampanja u kojoj se Srbija vređa, ponižava, a njeni građani proglašavaju za trrećerazredne gubitnike“, ističe Vučić i navodi da, otkad se on bavi politikom, nije video da „neko toliko prezire i svju zemlju i ljude koji u njoj žive“ i to „samo zatio što ti ljudi glasaju za nekog drugog“.

„Zato, kad budem ponovo rekao kako ih prezirem, biće i jasno zašto to radim. Zato što oni preziru Srbiju“, napisao je Vučić u autorskom tekstu.

On poručuje kako je spreman da brani „pravo svakog čoveka u ovoj zemlji da ne bude gažen, pljuvan i proglašavan za manje vrednog“. Vučić ističe kako je spreman da brani i pravo svakog „da sam bira“.

„Umeju to ljudi u Srbiji. I umeće i na sledećim izborima“, zaključuje u autorskom tekstu za Politiku predsednik Srbije.

https://www.danas.rs/politika/vucic-elita-se-sladostrasno-bavi-diplomama-a-mi-krezuba-stoka/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Зашто кажеш "Елита" а мислиш на опозицију?

И да ли је ово његово једино искрено признање: да је припадник "крезубе стоке" и да су они које води глупи?

Може ли још ниже да се спусти и да још више увреди све оне који га подржавају?
 
Od 2012.g. procenjeno je da podeljeno 15,000 diploma, magistratura i doktorata, što po hodnicima, kancelarijama, po stepeništima, podrumima i špajzovima ...

Tiranija je ušla u obrazovanje odavno.

Posledice ćemo tek da vidimo, ako ne bude giljotine zakona, giljotine diploma i razne druge lustracije i giljotine ...
 
Ma sad ce da dokazu da je Slina lazni doktor pa ga uhvatila prpa

Да. Управо то. Док о причи о докторатима и преписивањима и глупостима у докторским тезама може да се прича и овако и онако, и да се тумачи на разне начине, овде са Нешом Слином нема могућности за различита тумачења.

Добио је лажну диплому непостојеће образовне институције из Лондона а онда му је непостојећа диплома нострификована. Неша диплому не сме да покаже, јер би показивањем непостојеће дипломе сам себе покопао. А покопао би и велики део Сегамегатренд напредњака који су на исти начин дипломе добијали, а затим се учлањивали у СНС да би уновчили те дипломе.

Овде чак не може ни да каже "то је било за време бивше власти" јер и у том случају Неша из Београда остаје без дипломе.

У ствари, овде је управо Неша из Београда преварен, а преварио га је Мегатренд. А преварио је и хиљаде других квазистудената који су сада ко зна где и чије дипломе морају да падну. Сад треба заташкати оно што тешко може да се заташка.

Неша из Београда нема диплому факултета. Сегамегатренд је многе афере преживео, али ова је већ опасна.
 
Замислите лепоту у којој падају све Мегатренд дипломе?

Због овога би просветна инспекција (ако је надлежна и за високо образовање) морала да упадне у Сегамегатренд, моментално.

Не само инспекција, већ и тужилаштво.
 
А Мића Мегатренд је таква превара да би овде морао да заглави затвор.

А Мегатренд би морао да буде угашен. А квазифакултети такође.

Mega trend-ovi ubijaju budućnost.
Dok sam ja studirao (ETF BG - Elektronika i telekomunikacije)
završavalo je max 20% upisanih.
Za koje su se otimale dobre firme firme.
80% otpadalo u prve 2 godine
Ko je imao prosek 9+ odmah mu nudili mesto asistenta.
Sada, pošalješ tele na neki Mega,
plaćaš 1.500€/godina i dobiješ vola sa diplomom.
Uspešnost studiranja oko 85% (15% nije plaćalo školarinu).

PS:
Zločlin u prema tim mladim ljudima:
Imaju diplomu, a neće ih niko.
Prvi ti vlasnici Mega univerziteta neće da ih prime.
 
Зашто кажеш "Елита" а мислиш на опозицију?

Zato što titoistički podmladak ili pseudoelita poziv belgijskog ambasadora na гарден парти smatra Pijemontom socijalnog i svakog drugog bivstvovanja. Pokondirenost obogaćenog polusveta je već postala legendarna.

И да ли је ово његово једино искрено признање: да је припадник "крезубе стоке" и да су они које води глупи?

Krezuba stoka je 12 miliona puta plemenitija od obogaćenog polusveta koji zbog svoje inicijalne nakaznosti ne menja samo zube veštačkim već i celokupan lični opis kod plastikanta.
 
istina je da srbija nece ds ni boska, nekada je bio vuk.

a njihove diplome? djindjica je u nemacku odveo socijalista i preporucio ga na fakultet. boris je zavrsio pod stare dane polazuci kod ttatinih prijatelja po kabinetima. ceda ...he, he, nesvrseni student ondasnji i potpredsednik vlade srbije! svasta bi se tu naslo. sergeja su otpustili iz vojske posle dva ipo meseca kao fiju, fiju. onaj bivsi za nesto, ombudsma sta vec, imao sumnjivu smrt druga u stanu od njegovog pistolja.

canak...ne vredi trositi recii, pajtic zaduzio vojvodinu 150 miliona evra izigravao uspesnog politicara, srbija sve platila a propalu banku pridruzila postanskoj stedionici. a gde je boza i 11 miliona evra.

ds je uveo rijaliti u srbiju, politicki i onaj pravi na b92.

AV je umeren u izrazavanju, steta sto ne sme da hapsi usa sluge i agente
 
Evo ja više ni ne razumem celu halabuku oko tih lažnih diploma ... hajde da su bolji oni koji je dižu, nego i oni isti

Šta to sve znači - da za masu tih profesija zapravo nikakve diplome nisu ni potrebne , da je sve to postalo devalvirano i to odavno.

Lično znam da je jedan prof univerziteta ljubavnik jedne "gromade" (građanska opcija) postao akademik sa krajnje oskudnom (za tu poziciju) biografijom, no njegov kolega sa nacionalnim poreklom , izuzetnom biografijom nikada nije mogao ni prići toj ustanovi

Meni se čini da određeni krugovi žele da zadrži svoju tapiju na procenu stručnosti, koja opet nije bazirana na znanju već na "konekcijama", zato im i treba ta hajka ... koja mi zaista postaje besmislena
 
Jer koga briga za znanje, diploma je sve, forma je najvažnija, zato su oni elita, a mi ostali krezuba stoka“, ističe Vučić, aludirajući na tvrdnje kojima je osporena autentičnost fakultetske diplome potpredsednika Vlade i ministra unutrašnjih poslova Nebojše Stefanovića. "

Naš predsednik želi da kaže kako je nebitno što je neko falsifikovao diplome (i učinio krivično delo) bitno je znanje koje poseduje.
Što znači da su Keramičar, Tetka Vulin, Slina, Vozač (Đorđević Zoran) došli na te položaje isključivo zbog znanja :cool:
 
Kada bi se ta priča pošteno poterala pao bi i ceo BU.

Зашто БУ да падне?

Овде је доказано да је Мића нострификовао непостојеће дипломе непостојеће образовне установе.

Ко зна шта још има да се нађе у архивама Сегамегатренда.

А шта то има на БУ због чега би тамо падале дипломе?

Немој рекла-казала. Ово смо доказали. Овде мора да падне и Нешина диплома и дипломе свих његових колега из Лондона, тј. Сава Центра.
 
Evo ja više ni ne razumem celu halabuku oko tih lažnih diploma ... hajde da su bolji oni koji je dižu, nego i oni isti

Šta to sve znači - da za masu tih profesija zapravo nikakve diplome nisu ni potrebne , da je sve to postalo devalvirano i to odavno.

Lično znam da je jedan prof univerziteta ljubavnik jedne "gromade" (građanska opcija) postao akademik sa krajnje oskudnom (za tu poziciju) biografijom, no njegov kolega sa nacionalnim poreklom , izuzetnom biografijom nikada nije mogao ni prići toj ustanovi

Meni se čini da određeni krugovi žele da zadrži svoju tapiju na procenu stručnosti, koja opet nije bazirana na znanju već na "konekcijama", zato im i treba ta hajka ... koja mi zaista postaje besmislena

Ej, u Mićinom zabavištu se bar katedre ne prenose sa kolena na koleno. Na BU to uopšte nije neobična pojava.
 
Evo ja više ni ne razumem celu halabuku oko tih lažnih diploma ... hajde da su bolji oni koji je dižu, nego i oni isti

Šta to sve znači - da za masu tih profesija zapravo nikakve diplome nisu ni potrebne , da je sve to postalo devalvirano i to odavno.

Lično znam da je jedan prof univerziteta ljubavnik jedne "gromade" (građanska opcija) postao akademik sa krajnje oskudnom (za tu poziciju) biografijom, no njegov kolega sa nacionalnim poreklom , izuzetnom biografijom nikada nije mogao ni prići toj ustanovi

Meni se čini da određeni krugovi žele da zadrži svoju tapiju na procenu stručnosti, koja opet nije bazirana na znanju već na "konekcijama", zato im i treba ta hajka ... koja mi zaista postaje besmislena

Је л' и ти имаш диплому Сегамегатренда, па релативизујеш поступак масовних нострификација диплома непостојеће образовне установе?
 

Back
Top