Vučić: Električna "fijat panda" će se proizvoditi u Kragujevcu

јесте ли спремни за ново електрично доба ?

• купила/о сам хибрид

glasova: 0 0,0%
  • купила/о сам 100% електрични ауто

glasova: 0 0,0%
  • једном смо возили Југо сада жемо возити Струјо

glasova: 4 40,0%
  • ма без дрва и паре нема ништа

glasova: 7 70,0%

• Ukupno glasova
    10

kojekude2022

Aktivan član
Poruka
1.659
@AleksaJ
Džul je jedinica za energiju. Wat je jedinica za snagu. Wat puta vreme je mera za energiju, kao i Džul. Zbog toga sam napisao da je kWJ pleonazam.
Mi obično obračunavamo u kolovat-časovima: kWh=1.000*Wat*3.600sekundi. Wat = Džul / sekunda -> 1kWh=3,600.000J=3,6MJ.
suma sumarum, iz Džula u Wate*čas prelazimo deljenjem sa Džula sa brojem sekundi u satu. Ako želimo dalje u kilovat-časove, delimo sa 1.000.
Eto, probao sam rečima, da ne budu samo suvoparne formule.
Onako iz života: litra dizela ima oko 11kWh, kubik gasa oko 9kWh, ogrevno drvo (bukva) oko 4,5kWh,..
Potrošnja električnih automobila zavisi od brzine kretanja vozila najviše zbog nelinearne rastuće funkcije otpora vazduha.

kojekude2022

Aktivan član
Poruka
1.659
Aleksa je kenjac koji verovatno zna to, al se pravi blesav.
Moram malo da opljunem:
Mnogo sam iznenađen koliko ovde ima ljudi koji ne znaju elementarne (?) stvari iz raznih prirodnih nauka, kao i logičkog zaključivanja.
Ali zato svi znamo sve o fudbalskoj taktici, seksu, vanzemljacima, šta misli Vučić, Dačić, Đilas, Bajden, Putin, Si, Makron..., ko je kriv, ko je prav, ko u glavu nije zdrav...
Zato se trudim, koliko mi vreme dozvoljava i koliko umem, da napišem nešto analitično i/ili edukativno. Ako jedan nešto nauči i usvoji, ja zadovoljan.

buudala

Legenda
Poruka
64.580
Moram malo da opljunem:
Mnogo sam iznenađen koliko ovde ima ljudi koji ne znaju elementarne (?) stvari iz raznih prirodnih nauka, kao i logičkog zaključivanja.
Ali zato svi znamo sve o fudbalskoj taktici, seksu, vanzemljacima, šta misli Vučić, Dačić, Đilas, Bajden, Putin, Si, Makron..., ko je kriv, ko je prav, ko u glavu nije zdrav...
Zato se trudim, koliko mi vreme dozvoljava i koliko umem, da napišem nešto analitično i/ili edukativno. Ako jedan nešto nauči i usvoji, ja zadovoljan.
Preozbiljno shvatas forum.
I ja sam u pocetku.

cronnin

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.001
Najbolje da bude free.
Eno ti prijus pa uživaj.
Бесплатно тешко, али нико нормалан неће да да је толике паре на ауто. Додај на цену, регистрација поправке, гуме, гориво, паркинг, итд. и добићеш месечну цифру која није на нашем националном нивоу.

Zika34

Primećen član
Poruka
722
Da je nekom zaista do ekologije, TNG bi se prodavao bez akciza a atest bi kostao 1000 dinara ili besplatno u okviru technickog pregleda.

Bojim se da je cilj oteti rajetini jos novaca.
Očekuješ ekologiju od onih što fekalije guraju direktno u reke?
Stoka se nameračila na plin čim je došla na vlast, odmah uveli reatest na 5 godina.

AleksaJ

Elita
Poruka
23.828
Moram malo da opljunem:
Preozbiljno shvatas forum.
I ja sam u pocetku.

каки је ваш допринос науци .. крсте ?!

https://forum.krstarica.com/forums/nauka.82/?starter_id=411319

bob%20and%20doug.gif

Poslednja izmena:

cronnin

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.001

AleksaJ

Elita
Poruka
23.828
Мора да има нека нормална верзија за четвроцифрену суму, иначе ништа од овога.
А запад нека вози оне своје свемирске бродове за 20-40 'иљада ЕУР.

Свима ће бити УБИ 5 000 евра тако да не бригај ...

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.