Vučić: "Do kraja godine"; "Preći ćemo tri milijarde evra"

Која беше просечна и минимална потрошачка корпа ?


Додељивање дипломе Томи Николићу који је полагао испите док није био у држави ?
Министар полиције је лажирао своје образовање. То сте донели ? Тома има и мастер студије а не зна који му је смер.
Шта би са доктором Шапићем ? Чујем да се Шапић љути када га зову титулом коју је сам заслужио. Нешто је ту сумњиво.
To je danas toliko više ne važno da je smešno prema svim dostignućima koja su u međuvremenu postignuta.
 
Puka slucajnost.
Sada vise ljudi ne smiju imati ni slican rukopis.
Није случајност него превара. Ово се у иностранству нигде не догађа, само у Србији
 

Prilozi

  • FPnNWHtXIAsKxtK.jpeg
    FPnNWHtXIAsKxtK.jpeg
    98,8 KB · Pregleda: 10
To je danas toliko više ne važno da je smešno prema svim dostignućima koja su u međuvremenu postignuta.
Ниси ни погледао видео, па да те подсетим -
Тврдио је да струја неће поскупети.
Пензионери су заслужили пензију, неће им бити узет ни динар ? Ал није било тако.
Београд на води ће бити завршен до 2017 ? Ал од тога још увек ништа.
2. Vidno pоvećanje redovnih plata i penzija.
Која је минимална и просечна потрошачка корпа ?
 
Poslednja izmena:
Toliko je SDP-njarskih i DS-ovskih lazi svaki dan u opticaju da sam se prestao obazirati.
Узми наочаре па погледај и сам, рукопис случајност ? Случајност је само кад затвориш очи. Иначе није случајност.
Значи СНС не може поред пријаве људи са двојим држављанством да добије већину у Београду ? И то су ти резултати од којих треба опозиција да дрхти ?
Да си једном прошао кроз Београд видео би да је људима мука од СНС, али изгледа ниси дуго долазио.
Студио Б има гледаност на нивоу статистичке грешке.
 
Ниси ни погледао видео, па да те подсетим -
Тврдио је да струја неће поскупети.
Пензионери су заслужили пензију, неће им бити узет ни динар ? Ал није било тако.
Београд на води ће бити завршен до 2017 ? Ал од тога још увек ништа.

Која је минимална и просечна потрошачка корпа ?
Да те подсетим 2012 за се за минималац могло купити 208 литара јестивог уља.
2022 по цени од 200 динара, за минималну зараду се може купити 175 литара јестивог уља.
Naša potrošačka je oko 600 evra.
Niko penzionerima ništa ne oduzima. Imaju redovne penzije koje pomalo rastu.
Velikim delom je i završen. Ne znam kada si posledni put bio na Beogradu na vodi.
Cene poskupljuju svuda u svetu.
 
Naša potrošačka je oko 600 evra.
Niko penzionerima ništa ne oduzima. Imaju redovne penzije koje pomalo rastu.
Velikim delom je i završen. Ne znam kada si posledni put bio na Beogradu na vodi.
Cene poskupljuju svuda u svetu.

Погрешио сам, ево да се исправим
2012 минималац је био 20.000 динара, то је 166 литара, док је сад 178.
Извињавам се.
Него дај ми статистику коју је релевантно друштво израчунало, да видимо званично која је минимална и просечна потрошачка корпа.

Ради се о томе шта четворочланој породици треба за живот.
Па да у упоредимо.
2019 колика је била потрошачка корпа, а колико је сада.
Јел то нико не води ?
Зашто нико не води ?
Како онда да сазнамо да су драстично повећане плате ? Можда су повећане лекарима, али посланици не видим да сносе терет кризе.
Лажно се пријављују да имају путне трошкове, имају разне додатке на плату, у скупштинском ресторану се не осећа криза ?
Дакле када немате установу која у задњих 10 година прати минималну и просечну потрошачку корпу, како да знамо да је баш свуда у свету криза а да је раније било боље ?
Повећање бензина и трошкова живота је појело све повећање плата. У томе је проблем.
 
Погрешио сам, ево да се исправим
2012 минималац је био 20.000 динара, то је 166 литара, док је сад 178.
Извињавам се.
Него дај ми статистику коју је релевантно друштво израчунало, да видимо званично која је минимална и просечна потрошачка корпа.

Ради се о томе шта четворочланој породици треба за живот.
Па да у упоредимо.
2019 колика је била потрошачка корпа, а колико је сада.
Јел то нико не води ?
Зашто нико не води ?
Како онда да сазнамо да су драстично повећане плате ? Можда су повећане лекарима, али посланици не видим да сносе терет кризе.
Лажно се пријављују да имају путне трошкове, имају разне додатке на плату, у скупштинском ресторану се не осећа криза ?
Дакле када немате установу која у задњих 10 година прати минималну и просечну потрошачку корпу, како да знамо да је баш свуда у свету криза а да је раније било боље ?
Imaš ceo izveštaj ovde:

https://mtt.gov.rs/tekst/2368/potrosacka-korpa.php
 
Ima. Ne sviđa mi se to što je uveo porez na frilensere i na youtubere.
И требао је да уведе, само што су они годинама ишли у пореско, а пореско им говорило да не знају ништа.
Проблем је дакле организације.
Неко је фриленсер, зарађује 100 евра и онда је неопорезиво ако је 100 евра, а ако је веће, онда су тражили ретроактивну исплату ?
То није било у реду, барем Вучић треба да зна да је противправно ретроактивно деловање закона.
 
Ово је смешно. Просечна потрочашка корпа 80.000 динара ? А где су књиге за децу, свеске, где је струја и остало ?
Потрошачка корпа се од 2019 до данас (просечна) повећала за 10.000 динара ?
Поскупела је и струја, кабловска, интернет, и све је то појело данашње плате.
Да не помињем ко има кола, то је тек посебна прича, једно домаћинство има минимум једна кола, а некада и два.
Ако предпоставимо и да нема кола, опет се види по статистици да само посланици живе добро и да терет кризе само они не осећају.
 
И требао је да уведе, само што су они годинама ишли у пореско, а пореско им говорило да не знају ништа.
Проблем је дакле организације.
Неко је фриленсер, зарађује 100 евра и онда је неопорезиво ако је 100 евра, а ако је веће, онда су тражили ретроактивну исплату ?
То није било у реду, барем Вучић треба да зна да је противправно ретроактивно деловање закона.
To ti je super? Znači da bi ste nas vi još više oporezovali?
Taj frilenser pospešuje ekonomiju jer kupuje sve ovde u Srbiji. Pare i dalje idu u državnu kasu. To najbolji vid plaćanja poreza. Ovo je samo ugušilo frilensere i ništa dobro nije donelo.
 
Ово је смешно. Просечна потрочашка корпа 80.000 динара ? А где су књиге за децу, свеске, где је струја и остало ?
Па ово говори баш против Вучића.
Потрошачка корпа се од 2019 до данас (просечна) повећала за 10.000 динара ?
Поскупела је и струја, кабловска, интернет, и све је то појело данашње плате.
Kod vas ne bi imali ni toliko.
 
To ti je super? Znači da bi ste nas vi još više oporezovali?
Taj frilenser pospešuje ekonomiju jer kupuje sve ovde u Srbiji. Pare i dalje idu u državnu kasu. To najbolji vid plaćanja poreza. Ovo je samo ugušilo frilensere i ništa dobro nije donelo.
То си ти рекао да треба још више да се опорезује, не ја.
Ко рудари валуте, треба да се опорезује, откуд знам колико, нек нађу неког економисту па нека им то израчуна.
Ако се неко издржава од рада преко интернета, треба да има и нека права од опорезовања, нпр, годишњи одмор, социјално и сл, то је оно што би требало да се промени.
И да неопорезиви део буде више, не знам колико је сад неопорезиви месечни приход преко интернета.
Знаш и сам шта гуши привреду, а то је да се преко 50 евра плаћа и царина и ПДВ када се наручује преко интернета, па људи избегавају, већ купују овде где неретко деру са ценама.
Људи би више трошили када би 100 евра био минимум за царину + пдв.
 
Kod vas ne bi imali ni toliko.
Инфлација је одавно појела повећања плата које помињеш. А пензионерима нисте вратили отете пензије ? Од тога ништа, зар не ?
Обрукали сте се имате извршитеље који гледају да нађу било какав разлог да истерају људе на улицу. Срамота.
И то је бољи живот ?
 
Да си једном прошао кроз Београд видео би да је људима мука од СНС, али изгледа ниси дуго долазио.
Postoji ona velika sutljiva vecina koja u tisini svog doma glasa za SNS.
Obicni, mali ljudi.
Obiteljski ljudi.
Ljudi kojima je neugodno naci se u blizini narogusenih, agresivnih oporbenjaka.
Ljudi koji subotom navecer u 22:30 operu zube, navuku pidjame, spavacice i u 23:00 ugase svjetla.
Nedjeljom ne budu ni oni najstariji zaboravljeni, svi su svjezi, zdravi, namirisani i prisutni za svecanim ruckom.
 
Инфлација је одавно појела повећања плата које помињеш. А пензионерима нисте вратили отете пензије ? Од тога ништа, зар не ?
Обрукали сте се имате извршитеље који гледају да нађу било какав разлог да истерају људе на улицу. Срамота.
И то је бољи живот ?
Opziciona popraganda laži. Kako vas nije sramota?
To što ti pričaš dešava se samo u vašim bolesnim glavama.
 
Postoji ona velika sutljiva vecina koja u tisini svog doma glasa za SNS.
Obicni, mali ljudi.
Obiteljski ljudi.
Е мој друже, ти никада ниси ни био у Београду, пишеш "шта би било када би било".
Кад оду они који су пријављени само ради избора, већина је против СНС, тј. ти фиктивно пријављени и не живе у Београду.
Сврати мало у Београд па да видиш како је, ти изгледа ниси никад ни долазио у БГ.
 
Opziciona popraganda laži. Kako vas nije sramota?
To što ti pričaš dešava se samo u vašim bolesnim glavama.
То се сваког дана дешава већ дужи низ година. Само треба отворити очи и видети. Дешавало се дужи низ година док се људи нису самоорганизовали и почели да бране једни друге, па су те приче испливале на површину.
Раније је то, пре Фејсбука, рађено "испод жита", а данас се о томе све зна.

U Mirijevu celoj zgradi preti iseljenje – stanovi dva puta prodati​

Oво је врхунац, уместо да гоне преваранте, хоће целу зграду да иселе.
Шта рећи а не заплакати, колико људи је отишло на улицу због извршитеља и превараната...
 
То си ти рекао да треба још више да се опорезује, не ја.
Ко рудари валуте, треба да се опорезује, откуд знам колико, нек нађу неког економисту па нека им то израчуна.
Ако се неко издржава од рада преко интернета, треба да има и нека права од опорезовања, нпр, годишњи одмор, социјално и сл, то је оно што би требало да се промени.
И да неопорезиви део буде више, не знам колико је сад неопорезиви месечни приход преко интернета.
Знаш и сам шта гуши привреду, а то је да се преко 50 евра плаћа и царина и ПДВ када се наручује преко интернета, па људи избегавају, већ купују овде где неретко деру са ценама.
Људи би више трошили када би 100 евра био минимум за царину + пдв.
Ovde nije reč samo o rudarima kripto valutama. Nego i svima koji imaju neki privatni biznis preko interneta. Ne znam zašto ljudi da se ne obogate na legalan način? Zašto im to oduzeti?
Ko je blesav da sada sebe registruje kao firmu, da angažuje knjigovođu i da ga plaća svakog meseca i još da plaća porez državi? Pljačka, ali ni kod vas ne bi bolje po tom pitanju.
 
То се сваког дана дешава већ дужи низ година. Само треба отворити очи и видети. Дешавало се дужи низ година док се људи нису самоорганизовали и почели да бране једни друге, па су те приче испливале на површину.
Раније је то, пре Фејсбука, рађено "испод жита", а данас се о томе све зна.

Oво је врхунац, уместо да гоне преваранте, хоће целу зграду да иселе.
Шта рећи а не заплакати, колико људи је отишло на улицу због извршитеља и превараната...
Opet vaše opozicione laži.
 

Opet vaše opozicione laži.
Чим ти се не допада, одмах је лаж. Лоша тактика.
Mi se godinama borimo i u pitanju je bilo 12 porodica koje se godinama bore da im se vrati ono što je oteto. To su stanovi koji su prodati nakon što su nama već jednom prodati, ako su ti ljudi oštećeni oni treba da traže pravdu zakonskim putem. Mi se od 2010. povlačimo po kojekavim sudovima i pokušavamo da se vratimo nazad. Ova presuda koju mi sada pokušavamo da izvršimo je presuda i Kasacionog i Apelacionog suda. Mi ovde radimo sasvim legitimnu stvar, ja sam prosvetni radnik, ja nisam lopov. Ovo je mnogo komplikovana priča da bi stala sada u sve ovo, meni je strašno što kada dođemo ovde, nas predstavljaju kao neke zlikovce, Krov nad glavom se bori za nečija prava, a meni je žao što Krov nad glavom nije bio tu kada su nama oteli imovinu. Ja kada sam kupila ovaj stan nisam imala decu, sada mi ćerka ide u srednju školu i nismo nikada odustali
danas je bilo planirano iseljenje porodice Bucalo sa troje maloletne dece. U njihovom stanu, pored njih, nalazila se i porodica koja je stan kupila od prethodnog investitora i izvršitelji, ali, naposletku, porodica nije iseljena, jer nije bilo moguće izvršiti proces iseljenja.
Mi smo ove stanove uredno kupili 2010. godine, platili preko banke, uknjižili regularno i onda su nam 2014. zakucali izvršitelji i od tada traje naša borba.
 

Back
Top