Vučević: ZSO ne može biti formirana po srpskim, već po kosovskim zakonima!

U čemu je problem? Naravno da se ZSO ne može provesti prema srpskim zakonima kad Srbija nema nadležnosti na teritoriju Kosova.
Svejedno - druga strana bi da menja dogovoreno i potpisano jer je u međuvremenu menjala tumačenje svojih propisa. Nema nikakvih velikih promena u poziciji bilo koga osim pacijenta Kurtija. AV bez histerisanja ne funkcioniše, a neki se još i raduju. Optimizam.
 
„Pitate kakav je moj odgovor na Kurtijev zahtev. Kurti prvo kaže da je prvi uslov da unija mora da bude u skladu sa ustavom i zakonom na Kosovu. Drugi uslov je da ne može da bude jednonacionalna, znači ne može srpska. Treći je da mora da se promeni naziv, četvrto da ne može da ima nikakve izvršne vlasti, peto je da mora da bude deo konačnog sporazuma što znači ne važi Briselski sporazum. Šesto je da Srbija mora da povuče pisma koja je uputila na pet zemalja EU koje smo uputili. Ne može. Da li neće da formira ZSO, možda neće, ali mi ovo nećemo prihvatiti“; rekao je Vučić.

https://nova.rs/vesti/politika/vucic-odgovorio-na-kurtijeve-uslove-za-formiranje-zso/?ref=push
 
„Pitate kakav je moj odgovor na Kurtijev zahtev. Kurti prvo kaže da je prvi uslov da unija mora da bude u skladu sa ustavom i zakonom na Kosovu. Drugi uslov je da ne može da bude jednonacionalna, znači ne može srpska. Treći je da mora da se promeni naziv, četvrto da ne može da ima nikakve izvršne vlasti, peto je da mora da bude deo konačnog sporazuma što znači ne važi Briselski sporazum. Šesto je da Srbija mora da povuče pisma koja je uputila na pet zemalja EU koje smo uputili. Ne može. Da li neće da formira ZSO, možda neće, ali mi ovo nećemo prihvatiti“; rekao je Vučić.

https://nova.rs/vesti/politika/vucic-odgovorio-na-kurtijeve-uslove-za-formiranje-zso/?ref=push
Pustiti sad U.S da se bavi njime, Nemačka to ne namerava. Inače, verovanje da postoji bilo šta što može da se “potpiše” pa da se tzv Kosovo ne bavi Srbijom je opasna deluzija. Stvar će morati da se rešava kad sazri, onako kako se rešava, isto kao što je rešavan i problem tzv Devlet Osmanlica.
 
Poslednja izmena:
Biće, al u vašim vlažnim snovima
Srbija će biti od Like do Kumanova!



Ako bi Kosovo predali, ugasila bi se Srbija i Srbi
jasno je što te narod ne voli, pa te jure i po kasama!
namirisali su te!
Baš me briga ko me voli. Ja nisam političar i nista se ne pitam.

Videćeš kad priznaju jednom. Šta ćemo onda? Uopšte neće biti lepo nego žalosno. Sve vreme smo jaki i samostalni da nam ne moze niko naređivati. A šta je sad? Prpa. Kupuje se vreme i priča se priča da je sve kao ok. Sad vidimo da pričaju da nije ok.
 
Baš me briga ko me voli. Ja nisam političar i nista se ne pitam.

Videćeš kad priznaju jednom. Šta ćemo onda? Uopšte neće biti lepo nego žalosno. Sve vreme smo jaki i samostalni da nam ne moze niko naređivati. A šta je sad? Prpa. Kupuje se vreme i priča se priča da je sve kao ok. Sad vidimo da pričaju da nije ok.
Širiš maloverje i malodušnost, odmažeš svom narodu.
Nije lepo. Nimalo.
Biti izdajnik.
 
Nisam ja izdajnik. Mene niko nije nista pitao u vezi Kosova. Ono je herc Srbije.

Ako je za tebe Kosovo srce Srbije, u redu.
Ali ići okolo i širiti maloverje, što mnogi rade, ide u korist naše štete.
I te priče, rešeno je to na Malti, u Vatikanu i ko zna gde, da se ne vredi boriti, itd....
svi ti koji to rade su ne-posredni ne-svesni izdajnici
svako može da ode u EU, da se odrekne državljanstva ako mu se ovde ne svidja
i rešen problem
a nas ako bi kojim čudom popustili A NEĆEMO bi čekao PAKAO NA ZEMLJI posle!
Svako dobro!
A da, pitamo se SVI! i ako te ne pita niko PITAŠ SE! svi....
bitno je kako PREUMIŠ U SEBI, ovo je bitka za DUŠE....
čitaj izdmedju redova ako znaš engleski....


NIJE CILJ POBEDA, CILJ JE BORBA.
Kosovo je naše oslobodjenje i iskupljenje.
 
Baš me briga ko me voli. Ja nisam političar i nista se ne pitam.

Videćeš kad priznaju jednom. Šta ćemo onda? Uopšte neće biti lepo nego žalosno. Sve vreme smo jaki i samostalni da nam ne moze niko naređivati. A šta je sad? Prpa. Kupuje se vreme i priča se priča da je sve kao ok. Sad vidimo da pričaju da nije ok.
sta ce biti...nista nece biti...kao 1995g, pad Knina i nista se nije dogodilo u Srbiji...
 
sta ce biti...nista nece biti...kao 1995g, pad Knina i nista se nije dogodilo u Srbiji...

samo se ti prikriveno nadaj i raduj pobedi šiftara...
ako ma pašće sve propašće sve nema od toga ništa i te fore
opšte pljuvanje po srbima svuda i na svakom mestu
a veličanje albanaca...
nema ti od toga ništa prikane!
ne beri brige!
UVEK ĆE SE NAĆI NEKO KO ĆE VAM POMRSITI RAČUNE!
tako ti je to jbga...
 
samo se ti prikriveno nadaj i raduj pobedi šiftara...
ako ma pašće sve propašće sve nema od toga ništa i te fore
opšte pljuvanje po srbima svuda i na svakom mestu
a veličanje albanaca...
nema ti od toga ništa prikane!
ne beri brige!
UVEK ĆE SE NAĆI NEKO KO ĆE VAM POMRSITI RAČUNE!
tako ti je to jbga...
ovo meni upuceno...
 
jeste tebi i tebi sličnima koji ne prestajet da popujete
da se ne vredi boriti da je sve rešeno i da kosovo odavno nije naše.
baš tebi i svima vama koji podrivate borbeni moral srbskog naroda.
vrlo svesno i sa namerom, da olakšate posao našim neprijateljima.
ja na Kosmetu bio 1999g, pod oruzjem u svojoj jedinici...vratio se, kada je pocelo povlacenje nase armije...gde je bio AV i sta je on radio te godine, osim sto je izdrpao stan u Beogradu...a i ostale SNS botine
 
ja na Kosmetu bio 1999g, pod oruzjem u svojoj jedinici...vratio se, kada je pocelo povlacenje nase armije...gde je bio AV i sta je on radio te godine, osim sto je izdrpao stan u Beogradu...a i ostale SNS botine

briga me za AV, ja govorim o tvom pisanju na forumu, kome se NATO/EU lobisti itekako raduju, a ne o 1999.
Što više slamate moral tim pričama da je sve rešeno i daa će biti propast i da se ne vredi boriti, njima će biti lakše.
Što im olakšavaš posao? Dal stvarno to ne vidiš, ili svesno to radiš? odgovor znaš ga ti najbolje.

Ako je ovo prvo, ubedjen sam da si vrlo svestan da je to samo PROVALA neprijatelja u naš grad...
Slikovito da objasnim Kosovo je bukvalno vratnica našeg grada,
i da ako to popusti, kreće pokolj po samom gradu unutar zidina?


Dok opsada grada u isto vreme ubedjuje branioce da se predaju, i da će sve biti lepo...
a isti ti kelto-franačko-germanski varvari su POJELI svo stanovništvo koje im se predavalo u Palestini
ima o tome spisa od arapa podosta, kojim je bilo nezamislivo da se ne održi zadata reč...

Da bi isti ti posle 900 godina rekli pa mi sporazume potpisujemo samo da kupimo vreme...

I svaki komentar koji navodi na malodušnost, ili govor javni ili privatni je jedan mali
kamičak koji se odlama iz zidina našeg grada....a ima vas mnogo koji ga krunite.
al nećete uspeti.
Umesto bodrenja naroda, vi širite nespokoj, malodušnost i maloverje?!
 
briga me za AV, ja govorim o tvom pisanju na forumu, kome se NATO/EU lobisti itekako raduju, a ne o 1999.
Što više slamate moral tim pričama da je sve rešeno i daa će biti propast i da se ne vredi boriti, njima će biti lakše.
Što im olakšavaš posao? Dal stvarno to ne vidiš, ili svesno to radiš? odgovor znaš ga ti najbolje.

Ako je ovo prvo, ubedjen sam da si vrlo svestan da je to samo PROVALA neprijatelja u naš grad...
Slikovito da objasnim Kosovo je bukvalno vratnica našeg grada,
i da ako to popusti, kreće pokolj po samom gradu unutar zidina?


Dok opsada grada u isto vreme ubedjuje branioce da se predaju, i da će sve biti lepo...
a isti ti kelto-franačko-germanski varvari su POJELI svo stanovništvo koje im se predavalo u Palestini
ima o tome spisa od arapa podosta, kojim je bilo nezamislivo da se ne održi zadata reč...

Da bi isti ti posle 900 godina rekli pa mi sporazume potpisujemo samo da kupimo vreme...

I svaki komentar koji navodi na malodušnost, ili govor javni ili privatni je jedan mali
kamičak koji se odlama iz zidina našeg grada....a ima vas mnogo koji ga krunite.
al nećete uspeti.
Umesto bodrenja naroda, vi širite nespokoj, malodušnost i maloverje?!
nisu problem neprijatelji van Srbije, problem su neprijatelji u Srbiji, koji su srpskog porekla...koji donose i potpisuju odluke u ime Srbije i srpskih gradjana...PROCITAJ BRISELSKI SPORAZUM, njega su potpisali srpski vlastodrsci...a za te srpske vlastodrsce glsalo je bar 2 500 000 glsaca...STA TREBA DA RADIM?...da ih posaljem u neki gulag po Sibiru...ja nisam Staljin i nemam takvu moc
 
nisu problem neprijatelji van Srbije, problem su neprijatelji u Srbiji, koji su srpskog porekla...koji donose i potpisuju odluke u ime Srbije i srpskih gradjana...PROCITAJ BRISELSKI SPORAZUM, njega su potpisali srpski vlastodrsci...a za te srpske vlastodrsce glsalo je bar 2 500 000 glsaca...STA TREBA DA RADIM?...da ih posaljem u neki gulag po Sibiru...ja nisam Staljin i nemam takvu moc

samo da misliš da će biti DOBRO na kraju, iako iskreno rečeno ovaj narod to nije ni zaslužio
ja bi ih sve okovo u lance i mučio 200 godina jer za bolje i nisu, ali zbog retkih pravednika
i PREDAKA koji su ostavili pogolem ulog na vagi pravde, trebamo da svim srcem ŽELIMO našu pobedu
to je dovoljno...veruj mi....
ovaj narod je pretpeo teški gentski dril, 200 godina najhrabriji srbijanci ginu, ćele kula nije na marsu
nego u nišu, stevan sindjelić nije na madagskaru već u Srbiji
i to je dovelo dotle da su ostali sve sami potkupljivi kukavci, sve hrabro je izginulo
poslednji dril je bio pokolj četnika na zelengori i izgnanstvo dinarske divizije.
ali moramo da ŽELIMO i VERUJEMO u pobedu nema nam druge
zbog malobrojnih pravednika i zbog predaka.
ništa nam drugo i ne preostaje....

evo zbog ovakvih ljudi....


Ocete vratit vojvodinu koja 1389.nije bila srpska?

dokle god se cro ustaški botovi vrte po našim forumima za ovaj narod ima nade!
ako bi vas jednog dana nestalo, ozbiljno bi se zabrinuo da ne vredimo više ni kočanjke!
 
Poslednja izmena:
samo da misliš da će biti DOBRO na kraju, iako iskreno rečeno ovaj narod to nije ni zaslužio
ja bi ih sve okovo u lance i mučio 200 godina jer za bolje i nisu, ali zbog retkih pravednika
i PREDAKA koji su ostavili pogolem ulog na vagi pravde, trebamo da svim srcem ŽELIMO našu pobedu
to je dovoljno...veruj mi....
ovaj narod je pretpeo teški gentski dril, 200 godina najhrabriji srbijanci ginu, ćele kula nije na marsu
nego u nišu, stevan sindjelić nije na madagskaru već u Srbiji
i to je dovelo dotle da su ostali sve sami potkupljivi kukavci, sve hrabro je izginulo
poslednji dril je bio pokolj četnika na zelengori i izgnanstvo dinarske divizije.
ali moramo da ŽELIMO i VERUJEMO u pobedu nema nam druge
zbog malobrojnih pravednika i zbog predaka.
ništa nam drugo i ne preostaje....

evo zbog ovakvih ljudi....




dokle god se cro ustaški botovi vrte po našim forumima za ovaj narod ima nade!
ako bi vas jednog dana nestalo, ozbiljno bi se zabrinuo da ne vredimo više ni kočanjke!
mator sam da se nadam boljitku, bez drakonskih kazni...u iluzije ne verujem odavno...samo brutalna sila bez milosti, nista drugo...jer i ova djubrad nemaju milosti
 
Ako je za tebe Kosovo srce Srbije, u redu.
za mene nije, evo mene zabole ona stvar za sve, ali ne bih stavio paraf dusmanima da je njihovo, jer su ga oteli, nema Boga

ne bih bio izdajnik, nema te sile, nema logike nikakve - ukrades mi auto, nije da cu da kukam, ali da me pravis budalom, i trazis mi posle kradje i vlasnicki list - ma, ne dam, bre!

ako drugi lopovi hoce da te priznaju u medjunarodne organizacije, ja necu, sve mozes, ali ne mozes da me pravis budalom

vratiti pregovore na pocetak, ponistiti sve sto je vucic usrao

meni cak kosovo nije sveto, ali opet ga ne bih dao, nije ni njima, zaSTO DA GA PALE I RUSE? ne dam divljacima! i ne moze eu nikakve predloge da mi nudi, jer su saucesnici u kradji i paljenju~ franc.nemacki predlog plus sto je nenapisan, opet nonpejper, a to znaci da su munuli vucicu pare u dzep da legalizuje kradju! moj auto, ne dam vlasnicki list, pa neka je i kanta, a ne svetinja, moja je, crknite od muke dusmani, ali da me pravite budalom, ima d'izvinete!
 
Poslednja izmena:
mator sam da se nadam boljitku, bez drakonskih kazni...u iluzije ne verujem odavno...samo brutalna sila bez milosti, nista drugo...jer i ova djubrad nemaju milosti
добро, ја нисам!
време ради за нас!

vratiti pregovore na pocetak, ponistiti sve sto je vucic usrao

...поништити све преговоре, САД мало мало па пониште неки свој потпис....
 

Vlada Kosova: Kurti i Bisljimi sutra na radnom ručku sa Lajčakom​

Miroslav Lajčak i Aljbin Kurti

Izvor: gazeta ekspres

Specijalni izaslanik Evropske unije za dijalog Kosova i Srbije Miroslav Lajčak sastaće se sutra na radnom ručku sa premijerom Aljbinom Kurtijem i zamenikom premijera Besnikom Bisljimijem, potvrdili su iz Vlade Kosova za Kohu ditore.​

Iz Vlade nije saopšteno šta će biti tema razgovora Lajčaka, Kurtija i Bisljimija.
Radio slobodna Evropa danas ranije je javio o sutrašnjoj poseti Lajčaka Prištini, kao i da će tema razgovora biti dijalog Kosova i Srbije.
Izaslanik EU je i pre nekoliko dana bio u poseti Kosovu.
On je tada izjavio da se sa Kurtijem i Bislimom dogovorio da će Priština primeniti sve dosadašnje sporazume između Srbije i Kosova.
 

Dačić: Promenio se odnos Zapada prema Srbiji, ZSO preduslov svih preduslova​

Ivica Dačić

Izvor: Tanjug/Sava Radovanović

Za nas je velika stvar da i u Vašingtonu i u Briselu, iako znaju naše “crvene linije”, naš pristup dijalogu ocenjuju kao konstruktivan i odgovoran, kaže u ekskluzivnom razgovoru za Glas Amerike ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić, koji je u poslednja dva dana boravio u Vašingtonu, gde je bio gost na Molitvenom doručku i sastao se sa američkim zvaničnicima u Stejt departmentu i Kongresu.​

Dačić je u razgovoru za Glas Amerike naglasio dve crvene linije - pitanje priznavanja Kosova, to jest pitanje članstva Kosova u Ujedinjenim nacijama i - kako se izrazio – “preduslov svih preduslova” da se prvo formira Zajednica opština sa srpskom većinom.
“To je nešto o čemu zaista nema potprebe da ponovo razgovaramo, niti pregovaramo, jer je to nešto što smo valjda dogovorili, kada smo potpisali taj sporazum pre 10 godina”, rekao je šef srpske diplomatije i prvi potpredsednik Vlade Srbije.
Dačić ističe da su za njega tokom boravka u Vašingtonu najvažniji bili razgovori u Stejt departmentu, sa zvaničnicma sa kojima se nedavno sastao i u Beogradu – savetnikom Derekom Šoleom i specijalnim izaslanikom za Zapadni Balkan Gabrijelom Eskobarom.
 
Šta je ovo ljudi?! PA OVO JE ISTINA!
SNS PRIZNAJE KOSOVO*?! JEL OVO MOGUĆE!?


https://www.danas.rs/vesti/politika...ec-po-kosovskim-zakonima-ali-ne-na-nivou-nvo/


Vučević: ZSO ne može biti formirana po srpskim, već po kosovskim zakonima, ali ne na nivou NVO

19.01.2023. 22:12​

Vučević: ZSO ne može biti formirana po srpskim, već po kosovskim zakonima, ali ne na nivou NVO 1


Ministar odbrane Srbije Miloš Vučević, izjavio je večeras da Zajednica srpskih opština (ZSO) ne može biti formirana po srpskim, već po kosovskim zakonima, ali da se mora insistirati na jasnim nadležnostima koje bi to telo imalo, ističući da ne može da bude na nivou nevladine organizacije (NVO).

„Da ne lažemo građane. Ta administarcija iz Prištine trenutno upravlja tom teritorijom. Osim sistema obrazovanja i zdravstva koji su pod ingerencijom centralne države, odnosno Republike Srbije“, rekao je Vučević za televiziju Juronjuz Srbija.
Prema njegovim rečima, nije poenta da se ZSO formira „samo da bi se formirala“ i dodao da su u Briselskom sporazumu definisane stvari koje bi trebalo da se razrade kroz statut.

„ZSO mora da ima nadležnosti koje su definisane kroz Briselski sporazum. Nema smisla da se to formira kao telo gde će se sastati deset predsednika opština da popiju kafu“, rekao je on.
Istakao je da se pre svega insistira na nadležnostima ZSO po pitanju bezbednosti, strukture policijskih snaga, sudskoj nadležnosti, administrativnim odlukama, izvršnoj i zakonodavnoj vlasti.
Komentarišući pojačano insistiranje Zapada da ZSO bude formirana, Vučević je kazao da ga brine što je Zapad vidi kao „neku nevladinu organizaciju, otprilike kao dobrovoljno vatrogasno društvo“.
Upitan ko treba da piše taj statut i da li ga Srbija već ima napisanog, on je rekao da Kancelarija vlade Srbije za Kosovo i Metohiju ima kapaciteta za to, ali da moraju da se pitaju Srbi sa Kosova.

AKO KOZA LAŽE ROG NE LAŽE!!!!!!!

".....PO KOSOVSKIM ZAKONIMA,
NE MOGU PO SRBSKIM!..."


Dobro je. Ostaće nam Starbax, Mekdonalds i Lidl z:mrgreen:
I vinarija u MML i Premijerka pederuša.
Kako je došlo do toga da imamo kmetove na čelu države?
 
Poslednja izmena:

Dačić: Promenio se odnos Zapada prema Srbiji, ZSO preduslov svih preduslova​

Ivica Dačić

Izvor: Tanjug/Sava Radovanović

Za nas je velika stvar da i u Vašingtonu i u Briselu, iako znaju naše “crvene linije”, naš pristup dijalogu ocenjuju kao konstruktivan i odgovoran, kaže u ekskluzivnom razgovoru za Glas Amerike ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić, koji je u poslednja dva dana boravio u Vašingtonu, gde je bio gost na Molitvenom doručku i sastao se sa američkim zvaničnicima u Stejt departmentu i Kongresu.​

Dačić je u razgovoru za Glas Amerike naglasio dve crvene linije - pitanje priznavanja Kosova, to jest pitanje članstva Kosova u Ujedinjenim nacijama i - kako se izrazio – “preduslov svih preduslova” da se prvo formira Zajednica opština sa srpskom većinom.
“To je nešto o čemu zaista nema potprebe da ponovo razgovaramo, niti pregovaramo, jer je to nešto što smo valjda dogovorili, kada smo potpisali taj sporazum pre 10 godina”, rekao je šef srpske diplomatije i prvi potpredsednik Vlade Srbije.
Dačić ističe da su za njega tokom boravka u Vašingtonu najvažniji bili razgovori u Stejt departmentu, sa zvaničnicma sa kojima se nedavno sastao i u Beogradu – savetnikom Derekom Šoleom i specijalnim izaslanikom za Zapadni Balkan Gabrijelom Eskobarom.

ZSO je udruženej gradjana po ustavu tkz. kosova*
IVICA DAČIĆ I SVI KOJI ŽELE ZSO SU IZDAJNICI
I TREBAJU DA ODGOVARAJU PRED SUDOVIMA REP. SRBIJE!

ZSO JE SUPROTNA USTAVU SRBIJE!
 

Back
Top