• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Vrtić za pse

Poruka
15.470
odlican biznis..
Ne samo da je biznis, nego je i slika ropskog polažaja čoveka.

Znam za slučaj devojke koja radi u Šangaju.
Da ne bi bila usamljena u stanu, kupila je psa.
I kako je prošlo vreme onlajn rada, dobila je posao u firmi pa je morala da ostavi psa (zvaćemo ga Mile) posebnim službama na čuvanje.

Služba je odmah pred vratima stana ugradila uređaj pomoću koga dobija pristup za ulazak u stan, e da bi uzeli Mileta.
Dok je naša junakinja na poslu, služba vodi Mileta u hotel za pse.
Tamo ga hrane, češljaju, šetaju, kupaju, peru mu zube, i na kraju dana dostavljaju spisak dnevnih aktivnosti dražesnoga Mileta.
Voljeni Mile se u hotelu socijalizuje sa ostalim psima, pliva u bazenu, ima svoj fitnes na otvorenom, a kad pada kiša, on trčkara po pokretnoj traci.
Da bi vlasnica bila potpuno sigurna da je Mile imao adekvatan tretman, dobija disk na kome je njen pas snimljen koliko dugo je bio na traci, šta je jeo i da li je bio veseo i čio.

Za to vreme, vlasnica radi u kancelariji gde je komunikacija zabranjena da se radnici ne bi ometali u radu.
Nema prijatelje nakon posla, nema društveni život, ali je u obavezi da povremeno vikende provodi sa svojim psom. Agencija za čuvanje pasa se brine da ne dođe do otuđenja između vlasnika i psa.
Zato naša junakinja ide na plivanje sa psom.:)

Jednoga dana se dogodilo da je Miletu zbog jakog sunca kraj bazena izgoreo nos, takoreći njuška.
Da ne bi bila optužena za zanemarivanje psa, odmah je otišla kod veterinara po preporuci agencije.
Platila je savet veterinara koji se sastojao u preporuci da kupi kremu za sunčanje namenjenu psu.
Otišla je u vetrinarsku apoteku nespremna, jer, kad su je pitali kakvu kremu želi, ona nije znala šta da kaže. Postoji krema za dugodlake pse, kratkodlake, crne, bele, male, velike, za pse sa kovrdžama, za ove, one...

Objasnila je da je u pitanju dalmatinac, kupila kremu i otišla u drugu prodavnicu ne bi li kupila sebi kremu za sunčanje.

Tamo je zatekla plavu tubu sa kremom, i crvenu tubu sa kremom za sunčanje, namenjenu nama ljudima.
Par uznemirujućih misli su joj "prošle kroz glavu" ali ih je ubrzo potisnula i nastavila put do stana koga inače ne može da pronađe bez aplikacije na telefonu. Zahvalila je Bogu što internet postoji i otišla da se odmara do kraja vikenda da bi u ponedeljak odmorna ušla u kancelariju i zaradila hleb nasušni za Mileta i sebe.

Poslednja izmena:

Mrs.Bi

Veoma poznat
Poruka
13.287
Većina nas još ne živi kao devojka iz Šangaja koju je opisala Antigona ali ide se ka tome. I nije to preterivanje sa vrtićima i hotelima nego potreba. Zar nije tužnije da pas ceo dan bude sam u stanu dok su vlasnici na poslu nego da je sa ostali psima.
Ja sam jednom imala potrebu da dam psa na čuvanje na nekoliko dana jer smo svi išli na put, roditelji su mi stari i nisam mogla da im nametnem tu obavezu, a od prijatelja, koliko god ga kao vole, niko nije hteo višednevnu obavezu.
Devojka koja ga je čuvala je imala još nekoliko pasa koji su tu bili samo preko dana dok su vlasnici na poslu, a po neke je samo odlazila da ih prošeta. Pune ruke posla.

Poruka
15.470
Većina nas još ne živi kao devojka iz Šangaja koju je opisala Antigona ali ide se ka tome. I nije to preterivanje sa vrtićima i hotelima nego potreba. Zar nije tužnije da pas ceo dan bude sam u stanu dok su vlasnici na poslu nego da je sa ostali psima.
Ja sam jednom imala potrebu da dam psa na čuvanje na nekoliko dana jer smo svi išli na put, roditelji su mi stari i nisam mogla da im nametnem tu obavezu, a od prijatelja, koliko god ga kao vole, niko nije hteo višednevnu obavezu.
Devojka koja ga je čuvala je imala još nekoliko pasa koji su tu bili samo preko dana dok su vlasnici na poslu, a po neke je samo odlazila da ih prošeta. Pune ruke posla.
Ne bih sada da imenujem hotele za pse u okolini Beograda i Novog Sada.
Bila bi to reklama.
Ali, ako ih na internetu potražiš, videćeš da su brojni.
Pas je postao potreba urbanih porodica, nažalost, on je u nekim slučajevima veća potreba od potrebe za decom.

svesnaglista

Legenda
Poruka
67.089
Divno:klap:
Uvek sam se pitala sta se desava sa neudomljnim psima. Svi se udome?
Na selu se psi lako udome, ali lako i stradaju. Ima puno šakala.
A i lovci su kreteni. Čim vide psa van dvorišta, ustrele ga.
Ja sam imala prelepog ptičara, kome je u krvi bilo da lovi. Nikada
ništa ulovio nije, ali je jurio za fazanima i zečevima po šumi cele
dane. I ubili su ga.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
58.064
Pratim te stranice za udomljavanje i pomoc kucnim ljubimcima. Vidim da bude dnevno i po par desetina izbacenih kucica i macica plus ulicnih i povredjenih.
Neki oglasi za udomljavanje se vrte mesecima, spaseni kao stenci sada vec imaju par meseci, rastu. Cesto bude i oglas hitno sutra se vracaju na ulicu :(

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.