Vršnjačko nasilje

Svi moji "neprijatelji" danas su na dnu , neki cak i ubijeni a ja sam na vrhu, ziv , cenjen i postovan u okruzenju.
Qurcenje traje neku godinu dok ne odrastes a posle toga znjes ono sto si posejao.
Bolje mu da se stisne par godina nego da sa 30 i neto dobije metak u celo u beogradskom podzemlju. Jel ako krene da imvraca istom merom, postace kao i oni.
То што му ти саветујеш га усмерава баш ка том менталитету и ка том метку. Чуј ,,да се стисне". Какво ишчашено резоновање.
 
Svi moji "neprijatelji" danas su na dnu , neki cak i ubijeni a ja sam na vrhu, ziv , cenjen i postovan u okruzenju.
Qurcenje traje neku godinu dok ne odrastes a posle toga znjes ono sto si posejao.
Bolje mu da se stisne par godina nego da sa 30 i neto dobije metak u celo u beogradskom podzemlju. Jel ako krene da imvraca istom merom, postace kao i oni.
znaci, da treba da im se slihta?
 
То што му ти саветујеш га усмерава баш ка том менталитету и ка том метку. Чуј ,,да се стисне". Какво ишчашено резоновање.
ne. Prosao sam sve to sto i on......za kratko sam bio dasa , i zato isteran iz skole ....na sta sam danas veoma zahvalan direktoru te skole.
U drugoj skoli se nisam tukao, bio najbolji ucenik sto mi je trasiralo put u dobru buducnost.
I da kazem, da su me u skoli, di sam bio problem, svi ucenici "voleli" jer sam bio tabac, dasa, i najgori ucenik.U drugoj skoli me je velika vecina ucenika mrzela jer sam bio super ucenik.
Neka ovaj decko radi sta oce al neka zapamti moju rec: pogresice ako im uzvraca istom merom. Zivot ne traje samo do 14-20-te............vec mnogo duze.
 
Svi moji "neprijatelji" danas su na dnu , neki cak i ubijeni a ja sam na vrhu, ziv , cenjen i postovan u okruzenju.

Види ситуацију,
ја сам бивши музикант, свирамо у клубу и неки гост је непријатан (или чак само насртљив).

Нов сам у бенду и природно - одбојно реагујем на непримерено понашање,
али видим да он има подршку од шефа сале, конобара, мојих колега ...

Матиран сам !
Али насртљивац не престаје са провокацијама и ја "пуцам" - заиста не трпим кафанске моћнике.

А све би било много лакше да су сви према њему на "одјеби" !
И не само у тој кафани, већ да му је тако од рођења,
брзо би он постао нормалан и ценио другог човека !

... Jel ako krene da imvraca istom merom, postace kao i oni.

Неће, ако није тај.
Пре ће постати исфрустрирани манијак ако трпи,
па једног дана и сам почне да тражи жртву
на којој би искалио сав свој јад !
 
ne. Prosao sam sve to sto i on......

Склањао сам се и ја нарочито у средњој школи,
знао сам да би ме много погодило да ме неко малтретирне само једном,
а камоли да ми не да да живим.

Значи склањао сам се од потенцијалних проблема,
али код овог дечка је друга ситуација,
њега већ увелико туку, еееј !

Код њега више не долази у обзир склањање !
Мора освета - да не би скочио са моста и убио се !

Значи неки од милион начина:

1. Или сам да им се супротстави са оружјем или без
2. Са неким заједно да им се супротстави
3. Да се пресели, а њих једног по једног да убија из пиштоља, али тако да нико не сазна
4 ...
 
Види ситуацију,
ја сам бивши музикант, свирамо у клубу и неки гост је непријатан (или чак само насртљив).

Нов сам у бенду и природно - одбојно реагујем на непримерено понашање,
али видим да он има подршку од шефа сале, конобара, мојих колега ...

Матиран сам !
Али насртљивац не престаје са провокацијама и ја "пуцам" - заиста не трпим кафанске моћнике.

А све би било много лакше да су сви према њему на "одјеби" !
И не само у тој кафани, већ да му је тако од рођења,
брзо би он постао нормалан и ценио другог човека !



Неће, ако није тај.
Пре ће постати исфрустрирани манијак ако трпи,
па једног дана и сам почне да тражи жртву
на којој би искалио сав свој јад !
zivot je nepredvidiv..............svakog sekunda stojimo na velikoj raskrsnici i biramo (vise na tref) kojim cemo putem napustiti raskrsnicu.........a svi putevi vode u sasvim drugacije, vec programirane, dogadjaje ..........cekajuci nas da se "ugradimo".
Tako da je tesko reci sta bi bilo kad bi bilo.
 
Склањао сам се и ја нарочито у средњој школи,
знао сам да би ме много погодило да ме неко малтретирне само једном,
а камоли да ми не да да живим.

Значи склањао сам се од потенцијалних проблема,
али код овог дечка је друга ситуација,
њега већ увелико туку, еееј !

Код њега више не долази у обзир склањање !
Мора освета - да не би скочио са моста и убио се !

Значи неки од милион начина:

1. Или сам да им се супротстави са оружјем или без
2. Са неким заједно да им се супротстави
3. Да се пресели, а њих једног по једног да убија из пиштоља, али тако да нико не сазна
4 ...
reko sam da je najracionalniji izlaz da napusti to okruzenje, to jes skolu.
Proci ce sa najmanje posledica.
 
zivot je nepredvidiv..............svakog sekunda stojimo na velikoj raskrsnici i biramo (vise na tref) kojim cemo putem napustiti raskrsnicu.........a svi putevi vode u sasvim drugacije, vec programirane, dogadjaje ..........cekajuci nas da se "ugradimo".
Tako da je tesko reci sta bi bilo kad bi bilo.

Нажалост, Срби су одавно развили тај јатачки менталитет, кажем, отворићу тему о томе.
Досадило ми је да имам другачији став према насиљу од других.

Понекад ми се подсмехују што волим ријалитије,
малоумници,
па тамо лепо видиш много тога, између осталог и целу ту ствар око насиља.

Нажалост, Кристијан је изашао из Задруге,
а феноменалан је примерак хајдука коме се неумерено увлаче,
а није нормално волети таквог човека.

Такође видимо како је прошао Урош Ћертић који се није бранио када га је Кристијан први пут напао и оборио на земљу.
Следећи пут га је богами тукао,
па му још онај Бугарин помогао !

Да их нису избацили, добио би Урош и трећи пут батине,
тукли би га сви укућани, можда и обезбеђење !

Ето толику моћ има зло
коме се није супротставило на време !
 
А одговорност друштва тј. околине је у томе што вичу ,,немој", а како вичу? Тако што стоје, гледају и додају ,,брате" у то ,,немој", уместо да се групно најeбу мајке мајмунчини, да га угазе фино и за наук. Тако увек и свугде треба свакој мајмунчини да се одговори. Јeбо им брат фамилију болесну свима, дабогда сваки од њих имао по једног у кући да брука породично име.
 
Нажалост, Срби су одавно развили тај јатачки менталитет, кажем, отворићу тему о томе.
Досадило ми је да имам другачији став према насиљу од других.

Понекад ми се подсмехују што волим ријалитије,
малоумници,
па тамо лепо видиш много тога, између осталог и целу ту ствар око насиља.

Нажалост, Кристијан је изашао из Задруге,
а феноменалан је примерак хајдука коме се неумерено увлаче,
а није нормално волети таквог човека.

Такође видимо како је прошао Урош Ћертић који се није бранио када га је Кристијан први пут напао и оборио на земљу.
Следећи пут га је богами тукао,
па му још онај Бугарин помогао !

Да их нису избацили, добио би Урош и трећи пут батине,
тукли би га сви укућани, можда и обезбеђење !

Ето толику моћ има зло
коме се није супротставило на време !
Ovog lika ne kapiram sto bezi tako je mogo da ga iznenadi i zavali u glavu
 
Ovog lika ne kapiram sto bezi tako je mogo da ga iznenadi i zavali u glavu

Ето, а он је као неки каскадер, и морам признати мангупирао се годинама уназад
по разним местима и на телевизији.

Нека га је Криле малко чвркнуо - само ми је чудно да је овај толико уплашен, а као каскадер ? :huh:
Па он бар не мари за бол, шта и да добије батине - бар се бранио !
 
Nisam mjenjao skolu, ni odjeljenje, a ovo traje od prvog razreda, pa mi je teško da sad prijavljujem, reagujem, bojim se da je kasno.
Ja ne mogu da verujem da 8 godina niko, baš niko u toj školi nije primetio, uočio, naslutio zlostavljanje? U kakvu to školu ideš? Je l moguće da ni učitelji ni toliko nastavnika ne primeti? Pomenuo si da te i na času maltretiraju? Pa šta radi taj nastavnik onda na času? Sinko, moj ti savet, ako nećeš ocu, odmah se obrati bar majci . Mada me čudi da i tvoji roditelji ne primećuju da im je dete sluđeno i preplašeno.
 
Jedini praktičan način jeste fizička odbrana, odnosno tući se sa siledžijom, ili ako ih je više, tući se sa njima. Pa kako prodješ. Ako ništa, bar će to privući pažnju drugih ljudi.

Sve drugo - pozivanje roditelja u školu npr., ili prijava nadležnim institucijama, upetljavanje profesora, direktora, pedagoga u situaciju samo pogoršava problem jer oko deteta stvara oreol cinkaroša.

U školama vlada jedna primitivna forma socijal-darvinizma, kao u zatvorima, samo blaže, jer je dete tu bačeno na silu medju drugu decu kojoj mora da se prilagodi, jer ih nije biralo. Škola je u suštini prinudna institucija, i funkcioniše po principu lutrije - gde te bace, tu moraš da se snadješ i organizuješ kako znaš, odnosno da se uklopiš u sredinu. A nažalost traje punih 12 godina.

A sve su škole u principu iste jer uvek postoje odredjene kategorije ljudi, zavisno od ličnih osobina. Pa se neminovno stvaraju grupice i klanovi gde čudaci, introvertni, ljudi neobičnog izgleda (punački, ili sa naočarima) ili ljudi sa nekim defektom nažalost ne prolaze, nego su predmet maltretiranja siledžija (predatora) koji time dobijaju poene kod drugih djaka i formiraju svoje klike, sejući strah i autoritet (osećaj da su 'cool', nestašni, moćni itd.) Ovo maltretiranje ne mora nužno da bude fizičko ili verbalno nasilje, može da se pojavi i kao forma nevidljivog pritiska, odbacivanja, ostrakizacije, kad npr. zbog povučenosti druga deca ignorišu povučenog i isključuju ga iz van-školskih i školskih društvenih aktivnosti.

Ako si povučen, nesiguran, moraš da menjaš to, da se oslobodiš straha i da ideš na sve ili ništa. Takodje treba po svaku cenu tražiti ljude slične sebi (ako ih nema u razredu ili školi, onda van škole, u raznim aktivnostima, npr. odeš sam na neki koncert ili u parkić ili gde god samo da stekneš društvo koje ti odgovara). Tako ćeš imati podršku i svoju grupicu, što je jako važno jer ako toga nema čovek odraste u paklu i javljaju se trajna oštećenja na psihičkom planu što se kasnije prenose na ozbiljnije aktivnosti (posao itd).

Takodje kreni da pušiš, da piješ, da se gudriraš pomalo (ništa specijalno ali da se primećuje). Možda si pomalo štreber, pa da razbiješ taj oreol ti udji u te zabranjene stvari. Ako nije to onda samo uzvrati, po svaku cenu, jer sve drugo pravi još veći problem. I gledaj da se roditelji nikako ne mešaju jer to drastično pogorša situaciju u očima drugih učenika.
 

Back
Top