vrh racunar za 120evra

Za dobar racunar treba dati

  • do 150evra

    glasova: 1 5,6%
  • do 1000 evra

    glasova: 6 33,3%
  • preko 1000evra

    glasova: 11 61,1%

  • Ukupno glasova
    18
Јел исто ставити 4GB RAM-a на Windows 7 и Windows 11, само питам?
Јбт, напоран си. Овде није реч о софтверу, већ сам те обавестио!
Иди на тему о линуксу а ову заобиђи. Реч је о хардверу и овде нико одавно не користи рам од 4гб!
Можда и то ниси знао?
 
Јбт, напоран си. Овде није реч о софтверу, већ сам те обавестио!
Иди на тенму о линуксу а ову заобиђи. Реч је о хардверу и овде нико одавно не користи рам од 4гб!
Можда и то ниси знао?

Изгледа да не бараташ основном логиком нити знаш да су хардвер и софтвер уско повезани. Не може сваки софтвер са истом ефикасношћу да ради на неком хардверу.
 
Ryzen 7 3700X 8-Core 3.6GHz, GeForce RTX 2070 Asus Dual Advanced 8GB, Patriot Viper Steel Series 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz, GIGABYTE GA-A320M mATX AM4, Cooler Master MasterBox Lite 3.1 mATX, SanDisk SSD PLUS 480GB....

tako :prstic:

nego da ne spamujem dalje temu :malav:
I pošto? 750eura?
Dodaj još barem 8gb rama. Meni laptop ima 32gb ram memorije...
Telefon mi ima 6gb radne memorije...
 
Cene racunara su drasticno pale u poslednje vreme i sada je moguce za veoma malo para sastaviti vrhunsku masinu. Postoje 2 predloga.
1) kupite neki gotov racunar sa procesorom i7 3770 ili i7 2600. Za 90ak evra moze se naci racunar baziran na i7 3770 i uz neku graficku gtx 650 koja se moze naci za 30ak evra mozete imati veoma dobar racunar
2) kupite ryzen 5 1600 koji se moze naci za 7000 dinara. Ploca nova se moze naci za 4500hiljade, ram polovan 8gb za 2000. Uzmete neko napajanje fps 300w za 500 dinara, koje je vrh napajanje, jos kuciste i neki hard disk i to je ukupno sa nekom krs grafom od 1000 dinara oko 15000 dinara.
A taj racunar moze da radi prakticno sve. Naravno nije za gejming, ali ako nadjete neku polovnu rudarku za 50evra imate odlican racunar za 20000 dinara.
I ryzen 5 1600 je sasvim dovoljan za 98% korisnika.

нисам у току, откуд ти то?
рачунара има превише по свету, и све су мање потребни породицама, само играчима и пословним корисницима, остали дају по 600ЕУР за таблете и андроиде...
 
:prstic:

muahahah.png
 
procesor je stvarno vrh. imao sam ranije i5 3470 ali je to dosta slab procesor za moje potrebe, i kad sam uzeo ovaj i7 stvarno sam prezadovoljan, a ljudi kenjaju da je ryzen 5 1600 koji je daleko bolji od mog i7 los.
 
FSP није поуздани знак квалитета, иако се ради о озбиљном произвођачу, и они праве свашта, и себи и другима. Имају одлична напајања, имају и кршеве. Такво вријеме дошло, нема „имена” коме можеш незрезервно вјеровати.
pa dobro i kad uzmes novo napajanje moze da bude lose zar ne
 

Back
Top