Quantcast

Vremeplovno `Dzekiranje`....;)

Black_star

Iskusan
Poruka
6.434
Textualno koncipirana, mastovita tema, ali ne odbijaju se ni muzicke ilustracije. Napomena: posledice mogu biti razorne, kao u pricama Reja Bredberija, al brt, sha ima veze,aj se igramo.
Premisa price glasi: imate hronodrom, vremeplov, transportno sredstvo za putovanje kroz vreme, time machine.:cool: Odlucite da putujete u proslost i malo se dzekirate ne bas svojim, no svakako dostignucima vaseg vremena, ili vama skorijeg vremena.:) Birate mesto, vreme i osobu/osobe iz te proslosti, pritiskate taster i odlazite tamo sa muzikom na nosacu zvuka iz vaseg vremena.:) Dakle, odgovaramo na pitanje, ma kakve to posledice imalo na buduce dogadjaje - wazno je da mi ishpadamo schmeckeri - koju pesmu iz danasnjeg doba bi pustili nekome, negde i nekad u proslosti i onako izuli ga skroz, pa mozda mu i olaksali dileme da li buducnost donosi/sadrzi ista lepo za brata/sestru/ljude/svet?:)

Krecem prvi. Znaci, da imam time machine, stisnuo bih prekidac, otisao u 1979, mozda u Studio 54 u Njujorku, usao u diskoteku, probio se nekako do didzeja i uvalio mu da pusti na zvucnike brata Jamiroquai-a, stvar Blow Your Mind. Da vidim crnce,belce,disko-plavuse, celu tu flotilu kako djuska na to buduce cudo, ipak svirano u njima bliskom stilu, pa kud puklo.:)
:mrgreen:

A vi?:cool:

Black_star

Iskusan
Poruka
6.434
jbg, dosao bih do Elvisa i u nekom hotelu u Arizoni `59. mu pustio :D
Ne bih poremetio nista. King bi mozda snimio neverovatno uspesnu stvar koja bi nesto promenila za njega,
a ovaj bi ostao izvodjac iste pesme iz 90ih, koja bi samo onda bila cover, ali vrlo uspesan, jer ima slucajeva
kad su obrade bolje od originala.;):p:cool:

Black_star

Iskusan
Poruka
6.434
Ok. Drksi i LSD, nemojte masiti foru ove teme.:) Poenta je sledeca, to sam pokazal` u svakom primeru dosad, pa evo i opet: znaci - poneti nesto iz Danasnjeg (skorasnjeg) doba - U Proslost !- i otkriti neku intrigantnu nit, sta bi to moglo da zainteresuje ljude Proslog doba za - nasu Sadasnjost :) (=njima Buducnost svakako),;) a jok samo prebaciti se u svoju omiljenu eru, isl. pa vec je bilo takvih tema dosad, pobogu!:roll: Ova je drugacija.:D:) Evo jos jednom ekgempl::cool: Opet bih se, klikom na dugmence, slozenom aparaturom koju nosim na ruci kao sat, :mrgreen: vratio ovaj put u `71. negde u Memfis, naravno obukao bih se u zvanicno odelo toga doba, obrijan, kravata sve, kao da sam deo muz.industrije tog doba.;):cool: Opet bih dosao do Elvisa negde u studiju, i pustio mu da cuje `radni snimak`:navodnik: nekog njegovog imitatora s jednom novom, pevljivom pesmicom jednog `nepoznatog` autora koji tu pesmu prodaje za 1000 dolara.:cool::p Elvis naravno snimi pesmu, ja sebi u dzep stavim lovu...:whistling: :lol: a u buducnosti...:think:Mladi grandzer Kurt Kobejn snima fantasticnu grandz obradu Elvisa Prislija :lol:, dodatno ga `dekonstruise` i nize slavu slicnu onoj kada je obradio Dejvida Bouvija sa "The Man Who Sold the World".;):) R.I.P. oba, moram da smislim nesto sad i za Kurta Kobejna, da ga odrzim u zivotu s nekom posebnom pesmom za njega.:( Elem, pesma koju sam doneo iz buducnosti za Elvisa je ova: :cool:

Black_star

Iskusan
Poruka
6.434
E, to mi reci.:D Jes malo komplikovana tema na prvi pogled, ali i nije toliko teska, samo masta malo da proradi i mogucnosti su bezgranicne.;):)
Pretpostavis sta bi obradovalo (ili prijatno iznenadilo) nekog iz proslosti da cuje od danasnje zike.:cool: Evo, npr. ja bih nasao Cheta Bekera
na nekoj zadimljenoj privatnoj zurezi ili takvom nekom mestu ili lokalu s drustvom i tamo bih im na gramofon pustio ovu lepu stvar `iz buducnosti`.;):)

Black_star

Iskusan
Poruka
6.434
E, to mi reci.:D Jes malo komplikovana tema na prvi pogled, ali i nije toliko teska, samo masta malo da proradi i mogucnosti su bezgranicne.;):)
Pretpostavis sta bi obradovalo (ili prijatno iznenadilo) nekog iz proslosti da cuje od danasnje zike.:cool: Evo, npr. ja bih nasao Cheta Bekera
na nekoj zadimljenoj privatnoj zurezi ili takvom nekom mestu ili lokalu s drustvom i tamo bih im na gramofon pustio ovu lepu stvar `iz buducnosti`.;):)
Ispravka.Nasao bih Kol Portera ili Dina Martina, i pustio im ovu pesmu..:cool::)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.