Vremeplov: Ubijen general Mihailović

Darkona

Obećava
Banovan
Poruka
73
NOVI SAD -1946. - Streljan je general Dragoljub Draža Mihailović, komandant Jugoslovenske vojske u Otadžbini. U Drugi svetski rat ušao kao pukovnik a izbeglička vlada mu je dodelila čin generala, kao i mesto ministra vojnog. Učestvovao je u oslobodilačkim ratovima 1912-1918. U međuratnom periodu izvesno vreme bio je vojni ataše u Pragu i Sofiji. Sa grupom istomišljenika odlučio se, nakon kapitulacije 1941. na otpor okupatoru, što je započeo polovinom maja 1941. Brutalne odmazde koje je sprovodio okupator vremenom su ga primorale na taktičniji pristup, što će imati za posledicu da su se Britanci i Amerikanci vremenom (tokom 43. i posebno 44.) odlučili da podrže Partizanski pokret (Narodnooslobodilačka vojska) koji je predvodio Josip Broz Tito. Ulazak Sovjetskih jedinica u Srbiju u jesen 1944. označio je i slom Mihailovićevog pokreta. OZNA (Odeljenje zaštite naroda - politička policija) uhapsila ga je 12. marta 1946. Osuđen je s obrazloženjem da je bio saradnik okupatora i ratni zločinac. Predsednik SAD Hari Truman odlikovao ga je Legijom časti, posthumno 1948. Rehabilitovan je odlukom skupštine Srbije iz 2004. kojom su oba sukobljena pokreta iz Drugog svetskog rata ocenjena kao pokreti otpora.

http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/vremeplov/vremeplov:-ubijen-general-mihailovic_331327.html
_______

I link sam uredno postavio kako neko ne pomisli da je provokacija... Doduse, ne znam zasto pise Novi Sad, kada znamo da je streljan na Adi Ciganliji, no znamo da Istorija trpi svasta, pa i vise od licitacije pika u preferansu! Doduse, vrlo vazna istorijska cinjenica je da su na danasnji dan1453. u bici kod Kastijona Francuzi potukli Engleze. Ova francuska pobeda označila je kraj Stogodišnjeg rata.

Da Drazu nisu streljali, mogao bi i da vaskrsne. Zato predvidjam porast popularnosti Djenerala Draze u godinama koji dolaze. Da li ce to da vaskrsne gotovo 100gisnje srpske dileme, ne bih umeo da predvidim! :think:
 
Pa taj ZLOCINAC je pobio vise Srba nego Sandor Kepiro.....

Pa dobro, Blajbingeru, rehabilitovan je odlukom skupštine Srbije, kojom su oba sukobljena pokreta iz Drugog svetskog rata ocenjena kao pokreti otpora. Kome sada verovati, skupštini Srbije ili tebi (ja se izjasnjavati necu, da bi tema ostala u politicki korektnim okvirima).

Ispade da je, po tebi, skupština Srbije (iz 2004.) gomila izdajnika i stranih placenika (rehabilitovase zlocinca). Pa ko je ovde lud, majku mu? :think:
 
NOVI SAD -1946. - Streljan je general Dragoljub Draža Mihailović,...................................
I link sam uredno postavio kako neko ne pomisli da je provokacija... Doduse, ne znam zasto pise Novi Sad, kada znamo da je streljan na Adi Ciganliji, ................................... :think:

Pa zato, prika moj, jer su vest sastavili novosađani koji rade za RTV Vojvodina u Novom Sadu i izveštavaju iz Novog Sada...... :lol:

Tzv Nju Nau!
 
Na danasnji dan su pobijeni i Romanovi. Zanimljivo. :think:

P.S. A ako ista znamo o komunjarama, to je da su bili veliki simbolisti, slicno svinji hitleru.

Tako su, na primer, izabrali da streljaju poslednjeg Pravoslavnog Cara u kuci coveka koji se prezivao Ipatijev, jer su Romanovi na vlast u Rusiji dosli kada se Mihajl Romanov krunisao u Ipatijevskom manastiru kod Kostrome.
 
Poslednja izmena:
Na danasnji dan su pobijeni i Romanovi. Zanimljivo. :think:

P.S. A ako ista znamo o komunjarama, to je da su bili veliki simbolisti, slicno svinji hitleru.

Tako su, na primer, izabrali da streljaju poslednjeg Pravoslavnog Cara u kuci coveka koji se prezivao Ipatijev, jer su Romanovi na vlast u Rusiji dosli kada se Mihajl Romanov krunisao u Ipatijevskom manastiru kod Kostrome.

комунисти су наводно при стрељању романових извели читав сатанистички обред, детаље нисам чуо ал дефинитивно је да су у нешто веровали ил поступили по директивама неког другог који је веровао у неке ствари
 
комунисти су наводно при стрељању романових извели читав сатанистички обред, детаље нисам чуо ал дефинитивно је да су у нешто веровали ил поступили по директивама неког другог који је веровао у неке ствари

Uopste me ne bi cudilo.

Cuo sam da se gomila Tatara,Jevreja i Estonaca razbezala kad im je naredjeno da pobiju Romanove, a bili su prekaljeni borci, mozda su se uplasili onoga sto im je naredjeno zbog odredjenih natprirodnih implkacija?
 
Poslednja izmena:
Uopste me ne bi cudilo.

Cuo sam da se gomila Tatara,Jevreja i Estonaca razbezala kad im je naredjeno da pobiju Romanove, a bili su prekaljeni borci, mozda su se uplasili onoga sto im je naredjeno zbog odredjenih natprirodnih implkacija?

не знам то, није немогуће, ал чуо сам да су команде за напад на царску резиденцију издаване на немачком језику
 
Rehabilitovan je odlukom skupštine Srbije iz 2004. kojom su oba sukobljena pokreta iz Drugog svetskog rata ocenjena kao pokreti otpora.


cover.php
 

Back
Top