Vremeplov u Novom Sadu

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
187.472
Ima negde na Bulevaru jedna poslastičarnica koja se zove Vremeplov. Lepi kolači i torte, doduše i prilično skupi. No, ovo nije priča o tome.

Vremeplov kroz Jugoslaviju: Garaža koja čuva uspomene
Kada ušetate u ovu garažu u Novom Sadu, nađete se u vremeplovu kroz državu koja više ne postoji.

Svojevrsni privatni muzej čuva više od 5.000 predmeta koji potiču iz perioda od 1918. do početka devedesetih godina prošlog veka.
Decenije truda, pronalaženja i sakupljanja predmeta dovele su do osnivanja udruženja Istorijski muzej Jugoslavije.
„To nije muzej ideologije, nego muzej lepih uspomena, divnih sećanja i zanimljivih priča, koje svaki posetilac može da čuje", kaže osnivač Zoran Janković.
On je postavku podelio u 11 zbirki, a posetioci, između ostalog, mogu da vide stare ambalaže i predmete vezane za železnicu, izdavaštvo, poštu, automobilizam, saobraćaj, bankarstvo, sport i rekreaciju.
https://www.bbc.com/serbian/lat/srb...Dn3G_mYek6BXNIRpjcDcW3SBJ7FA4vk7E3_ZKgIW5Tw1c

E sad na linku imate i video u kom on objašnjava šta tu sve ima, ali nigde ne videh podatak gde se to nalazi. Bilo bi zanimljivo videti. Ima tu mnogo uspomena iz detinjstva i mladosti nas rođenih u to doba.
Čuvate li i vi neke takve uspomene i koje?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
60.995
Mi smo sada otisli malo u off sa temom ali nema veze, moram da dodam jos ovo z:lol:
Sem musa od malina tamo nikada nisam nista probala a bila sam redovna tamo godinama...skoro svaki dan :)
Razlog zasto sam isla tamo je zelenilo leti i klasicna muzika ili totalni nedostatak iste i mir. Obicno u NS kada odem negde kao da sam u diskoteku otisla...to se sve dere, cici...zuje mi usi posle od glasova.