Quantcast

Vremeplov - stare slike i razglednice Novog Sada

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.960
Od 1745-1918. god. ulica se zvala Magazinska, Kamenička, Petefijeva; 1918-1941: Železnička ulica; 1941-1944: Petefi Šandora ulica. Od 1944. god. ulica nosi naziv Železnička.

mada šta god tu pisalo na sajtu matice srpske,
ovo je zgrada na ćošku Lasla Gala i Gogoljeve, tu je bila piroš čizma

Poslednja izmena:

ukupno

Iskusan
Poruka
5.405
Od 1745-1918. god. ulica se zvala Magazinska, Kamenička, Petefijeva; 1918-1941: Železnička ulica; 1941-1944: Petefi Šandora ulica. Od 1944. god. ulica nosi naziv Železnička.

mada šta god tu pisalo na sajtu matice srpske,
ovo je zgrada na ćošku Lasla Gala i Gogoljeve, tu je bila piroš čizma
Meni je to isto ličilo na Piroš čizmu, ali me zbunjuje tramvaj.
Nisam mislio da je išao čak toliko daleko u rom pravcu, jer mislim da sam negde čitao da je iz Železničke skretao u Sremsku i završavao kod Štranda.
Mada nisam baš siguran u ovo. :think:

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.960
Sad ja razmišljam - dok nije bio probijen bulevar oslobođenja, sasvim je moguće da je ono što je danas lasla gala, ustvari isto bila železnička, jer se obe prekidaju bulevarom na relativno istom mestu, bila je to jedna ulica sve.
A znam da sam u jednom dvorištu zgrada u puškinovoj video kako iz zemlje viri šina. Takođe tu kod pijace je bila Ž. stanica, tako da je vrv tramvaj išao do nje.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.