Vreme je da studenti objasne za kakvu se politiku zalazu

Za sta se studenti zalazu:

  • Ulazak Srbije u EU

    glasova: 11 84,6%
  • Ulazak Srbije u Briks

    glasova: 2 15,4%

  • Ukupno glasova
    13
https://www.novosti.rs/c/vesti/poli...skog-nasilja-pobede-mira-ovako-izgledala-2025
Strašno je koliko je bilo nasilja na ulicama.I sve to u režiji studenata i opozicije.Sramota je blaga reč za ovo.


01. 01. 2026. у 07:00
ТОКОМ 2025. године Србија је живела под константним притиском уличних блокада, протеста и инцидената које су организовали такозвани студенти у блокади, односно блокадери.
ГОДИНА БЛОКАДЕРСКОГ НАСИЉА И ПОБЕДЕ МИРА: Овако је изгледала 2025.

У почетку блокаде саобраћајница и ометање нормалног живота људи, прерасло је у свакодневно малтретирање, ограничавање слободе кретања и живот у потпуном страху и хаосу.
Временом је насиље ескалирало, неистомишљеници су брутално нападани, функционери политичких партија и грађани који не мисле исто као блокадери гађани су јајима, камењем, физички су нападани.
Посебни пик блокадери су имали на жене, над којима је вршено насиље без преседана. Вучене су за косу, ударане, гађане каменицама, а 2025. остаће уписана црним словима у календару као година у којој је насиље мањине над већином доживело врхунац.

Никада у историји није се догодило да се спаљују просторије политичких противника, да се истима долази на кућу и прети њиховим проодицама.
У Новом Саду блокадери су по угледу на Одесу 2014. покушали да спале живе људе, а пуком срећом избегнуто је масовно крвопролиће које би нашу земљу гурнулу у грађанске сукобе од којих се никада не би опоравили.
Сведочили смо и незапамћеним сценама насиља у Нишу, када су блокадери јурили политичке противнике по улицама, а жене завршавале са језивим повредама на глави од каменица и разних предмета.
Од Београда, преко Новог Сада, до Ниша, Ваљева и других градова, 2025. година остала је упамћена по блокадама, сукобима, уништавању имовине и нападима на политичке противнике.
Осим насиља над људима, које је недопустиво у данашњем демократском друштву, блокадери су учинили још једно насиље, који је по својим дугорочним последицама још горе по једну државу.
То је насиље над образовањем, уништавање перспективе младим људима и укидање основног права људима да се школују и образују.
Факултети и средње школе месецима су биле блокиране од недоговорних појединаца, ректора, професора, директора школа.

7.2. Насилан упад блокадера у зграду општине Богатић
19.2. Опозиција у Краљеву заузела говорницу, вређала и гађала градоначелника јајима
24.2. Села Милочај и Цветке – блокадери и демонстранти запалили заставу, малтретирали градоначелника и запослене
27.2. Ученици, подстакнути од опозиције, претворили Пету београдску гимназију у арену насиља!
4.3. Врхунац бешчашћа и срама екстремиста из опозиције: Угрозили живот посланице СНС у Скупштини Србије, друга умало доживела побачај због напада
6.3. Срамно дивљање испред градске скупштине – напад на новинарку и пребијање обезбеђења
8.3. Напад на министра Селаковића
10.3. Терор испред РТС-а: Раднике држали као таоце, жандарму повређено око
12.3. Блокадери напали и умало линчовали директора „Јовине гимназије“ јер подржава право на учење
15.3. Насиље блокадера и опозиције на скупу у Београду: Пале бакље, разбијају тракторе и туку се међусобно
17.3. Насиље у Обреновцу: Блoкадери линчовали службенике, Бажићу задали ударац у главу
18.3. Тукли студента јер жели да учи: Милош Павловић удaрен у Пионирском парку
20.3. Блокадери гађали запослене у Градској управи у Шапцу јајима, једна жена погођена у главу
20. марта 2025. године, испред Градске управе у Шапцу, дошло је до инцидента у којем је група грађана предвођена опозиционим политичарима, гађала запослене у Градској управи јајима.
21.3. Брутално насиље у Нишу: Блокадери и опозиција напали градоначелника и припаднике СНС-а – Данијели разбили главу каменом
21.3. Блокадери срамно линчовали директора Дома здравља Ниш
21.3. Блокадери малтретирали хиљаде Београђана блокадом ГСП Депо-а на Новом Београду
22.3. Бојан Михајловић рањен у Оџацима пар сати после сукоба са блокадерима који су желели да вандализују зграду општине
29.3. Притисак на слободу медија без преседана: Блокадери изазвали талачку кризу „Информера“ и свих запослених пуних 6 сати
29.3. Насилни блокадери напали и оборили старију жену у Новом Саду
14.4. Блокада РТС-а – противправно држање запослених, онемогућен рад и напад на слободу медија
28.4. Брутално нападнут декан ДИФ-а у Новом Саду, пљуван, вучен, блокирана и хитна помоћ
16.6. Блокадер пуцао у излог СНС у Врњачкој Бањи: Отворио ватру у правцу полиције
28.6. Палице, бакље и сирово насиље: Блокадери покушали државни удар на улицама Београда на Видовдан
4.7. Блокадери изазвали хаос на улицама: Насилници напали полицајца и паралисали саобраћај у више градова
14.8. Блокадери по нацистичком моделу: Запалили просторије СНС и напали полицију у више градова.
7.9. Блокадери дивљали у Новом Саду - напали полицију шипкама и топовским ударима
22.10. Терористички напад у срцу Београда: Блокадер пуцао на човека испред Пионирског парка
2.11. Блокадери запалили шатор пун људи: Насилници у немирима повредили полицајца.
5.11. Срамота јавног сервиса: Уредник РТС-а Иван Плавшић псује грађане и куне њихову децу!
5.11. Блокадери насилници шутирали и понижавали свог професора Ристановића из чиста мира, док је пролазио улицом.
26.11. Блокадерско насиље испред Скупштине: Жена пребијена, шатор уништен, ограда срушена
Подсећамо да су у рушењу ограде и насилном упаду учествовали и опозициони посланици: Драган Ђилас, Александар Јовановић Ћута, Мирослав Алексић, Мариника Тепић, Бора Новаковић, Здравко Понош и Биљана Ђорђевић.На лицу места су били и Ђорђе Станковић, Петар Бошковић, Бранко Миљуш и Душан Никезић.
03.12. Хаос у Мионици, нож у центру Београда и пуцњава у „Ћациленду“
Истог дана, у центру Београда блокадер Дамјан П, студент Факултета примењених уметности који има своју фирму за филмску продукцију, избо је човека у такозваном „Ћациленду“.
Овај блокадер покушао је након хапшења да слаже да није ништа скривио, али је променио плочу када су му припадници органа безбедности рекли да је напад снимљен.
 
Ma kakva je to lista bez najveceg bisera iz tv bastilje.

35 godina lazi, trovanja i ispiranja mozga.

1767262160818.png
 
Ajde, a jesu li nekome u EU zapalili cvecaru 2 puta zato sto je bio neposlusan, jesu li mu razbili lokal, je l' kad dodju neki komicari na nastup kao mentalno razgibavanje onomad u Nis dodje 35 pandura da trajno zatvori lokal i da ostave ljude bez posla i prihoda da izdrzavaju decu, je l' ima neki novinar u EU koga je ubila vlast sa ledja ili zapalila mu kucu dok je bio u njoj, je l' ima neki Topalko tamo ko ne sme da peva nigde na teritoriji drzave, je l' ima tamo neki dozivotni predsednik, premijer sta god...

Nema, tamo premijer zavrsi mandat, sedne na bicikl i ode dalje...

E kad to shvatis, onda ces shvatiti razliku izmedju demokratije i diktature.
Kad ti budeš shvatio da se u toj istoj EU studenti blokaderi leše od batina čim pokušaju da blokiraju fakultet,i da se tamo strogo poštuje zakon i da nema demokratije kao ovde,možda promeniš ploču.Evo,postavio sam spisak svih sr*nja koje su činili "studenti" u blokadi i opozicija.Ovo je dno.Zar OVAKVI da nam prave neke liste?!Zar će neko za OVAKVE NASILNIKE da glasa i da im veruje?Pa ovo je trebalo odmah baš kao i u EU pendrekom po leđima i u buvaru,a ne da nas zaje***ju i da glume ludilo na ulicama.Ovo je banda ovo nisu studenti.Iskreno se nadam da će se policija i ostali organi ove države u narednom periodu pozabaviti njima.
 
ti balavci ce uraditi kako im stoji u naredjenjima.

\
Bukvalno.Nije ovo bio studentski protest nego zacelo pokušaj nasilnog menjanja vlasti.Ispali su (bez)korisni idioti,ništa više.
Nemojmo se zavaravati,kako god to nama izgledalo,da EU gleda blagonaklono na nas koji smo jedina država koja nije podlegla antiruskoj histeriji.Smeta to njima,naravno.A nećemo ni lažnu državu da priznamo,ni RS ne puštamo niz vodu.
 
Kad ti budeš shvatio da se u toj istoj EU studenti blokaderi leše od batina čim pokušaju da blokiraju fakultet,i da se tamo strogo poštuje zakon i da nema demokratije kao ovde,možda promeniš ploču.Evo,postavio sam spisak svih sr*nja koje su činili "studenti" u blokadi i opozicija.Ovo je dno.Zar OVAKVI da nam prave neke liste?!Zar će neko za OVAKVE NASILNIKE da glasa i da im veruje?Pa ovo je trebalo odmah baš kao i u EU pendrekom po leđima i u buvaru,a ne da nas zaje***ju i da glume ludilo na ulicama.Ovo je banda ovo nisu studenti.Iskreno se nadam da će se policija i ostali organi ove države u narednom periodu pozabaviti njima.
Koja je ovo smejurija. :rotf:

Cuj sranj* su pravili.

A nisu ti sranja sto vlast pravi.

To sto su pobili ljude to je ok, trudnicu sa verenikom, deku sa unukama, zatrli citave porodice, sta to ti nije sranje, sto su stotine miliona pokrali, to ti je ok, za to ne treba pendrek i buvara.

Ides ti lepo na ignore pa tamo glodji krvavi sendvic.
 
Dobro onda idi u EU, sretan put.
:D
E видиш управо у томе је проблем са ћацијима. Ја нигде нисам споменуо ЕУ, а БРИКС се злоупотребљава, како би се противник сатанизовао, омаловажавао и на крају цео твој кометар је ''иди у ЕУ''.
То је као нека света крава коју не смеш ни случајно да критикујеш, само зато што је ЕУ била на супротној страни у рату и то делимично, јер нису сви признали КиМ.

Боље кажи отворено, на постоји бар за нас, овако мале и јадне и бесне, не постоји БРИКС, али нећемо у ЕУ, јер су наши душмани.
Поштеније је рећи тако, него измишљати неки БРИКС, који не постоји за нас као алтернатива.
 
Mislim da ima sve manje razloga idealizovat EU i osecati kompleks inferiornosti prema njoj.
Op[ste je poznato da je Vucic postavljen od strane Zapada (Eu i MI6) sa zadatkom da urnise Srbiju.
On je njihov ucenjen covek koji mora po svaku cenu da ispuni zadati zadatak.
:D
Вучић има подршку ЕУ, али има такође јаку подршку и Путина. Не треба то игнорисати, као и подршку Кине.
Наравно то је Србија скупо платила, али користи има само он и његов режим.
 
Sada, da bi Srbija opstala, nije vise dovoljno da je prime u BRIKS nego joj je
jedina sansa da postane deo Ruske Federacije. U suprotnom ce biti potpuno
okupirana od strane NATO i postepeno nestati kao drzava.
:D
Ма иди то је ништа, знаш какве ја имам влажне снове, доминирам ја сам целим светом и са месеца бомбардујем Вашингтон и Брисел.
Ако има будала које ће поверовати у ово, спреман сам да оснујем партију и да уђем у парламент.

Једина шанса да неформално Србија постане део РФ, је да неки диктатор дође на власт, а који је проруски настројен и да самопрогласи Србију да је део РФ, без пристанка Путина, пошто овај никада и није имао план да то уради, а могао је милион пута.

Путин и Русија нису лудаци који би због мале, небитне и превртљиве Србије која гледа своје економске интересе ушла у општи рат против НАТОа дубоко у западном блоку где је Србија, а сукоб би био неизбежан.
Како би послали војне трупе и нуклеарно оружје ? Није још измишљен телепортинг, већ мора копненим или ваздужним путем, тако што би Русија морала да нападне НАТО чланицу Бугарску, само да би Србија ушла у РФ. Па њима су Бугари стопирали јужни ток, а не војну помоћ Србији.

То је дечија фантазија. Колико ти имаш година ? Јеси ли пунолетан уопште ?

Имаш право на мржњу према западу, они су то и заслужили, али да износиш овакве глупости, то је неозбиљно, то је оно дно дна ћаци дна.

И на крају имали бисмо најжешће санкције, проруски диктатор исто као и овај АВ прозападни-пропутин-прокинески-проУАЕ диктатор би био још гори, беда још већа, сукоби још већи, егзодус људи још већи, направили бисмо Куби и С.Кореју од Србије, да нам се и Босанци чак смеју.
Можда би нам Русија слала хуманитарну помоћ, али не знам којим каналима.

Мада искрен да будем, у том твом сценарију, ја бих волео да будем или тај диктатор или неки министар у тој диктаторској влади, боље уживати на врху режима, него бити део народа који би јео корење и патио због те одлуке да будемо у изолацији и фантазији да смо чланица РФ.
 
Koja je ovo smejurija. :rotf:

Cuj sranj* su pravili.

A nisu ti sranja sto vlast pravi.

To sto su pobili ljude to je ok, trudnicu sa verenikom, deku sa unukama, zatrli citave porodice, sta to ti nije sranje, sto su stotine miliona pokrali, to ti je ok, za to ne treba pendrek i buvara.

Ides ti lepo na ignore pa tamo glodji krvavi sendvic.
Tako je najlakše a samim tim se i vidi da si blokader,jer vi ne trpite tuđa mišljenja.
 
Sada, da bi Srbija opstala, nije vise dovoljno da je prime u BRIKS nego joj je
jedina sansa da postane deo Ruske Federacije. U suprotnom ce biti potpuno
okupirana od strane NATO i postepeno nestati kao drzava.
:D
U tom slucaju, Vucic ce da napravi logore za milion Srba, i uz podrsku KGB-a ce streljati sve redom.

Svako ko se zalaze za priblizavanje Srbije FSB rezimu, nije normalna osoba.
 
E видиш управо у томе је проблем са ћацијима. Ја нигде нисам споменуо ЕУ, а БРИКС се злоупотребљава, како би се противник сатанизовао, омаловажавао и на крају цео твој кометар је ''иди у ЕУ''.
То је као нека света крава коју не смеш ни случајно да критикујеш, само зато што је ЕУ била на супротној страни у рату и то делимично, јер нису сви признали КиМ.

Боље кажи отворено, на постоји бар за нас, овако мале и јадне и бесне, не постоји БРИКС, али нећемо у ЕУ, јер су наши душмани.
Поштеније је рећи тако, него измишљати неки БРИКС, који не постоји за нас као алтернатива.
Samo?!
Pa Rusi nisu ni to samo,pa ih mrziš iz dna duše.
 
Ма иди то је ништа, знаш какве ја имам влажне снове, доминирам ја сам целим светом и са месеца бомбардујем Вашингтон и Брисел.
Ако има будала које ће поверовати у ово, спреман сам да оснујем партију и да уђем у парламент.
Tako i tvoj zapad voljeni ima vlažne snove da vlada planetom.
Једина шанса да неформално Србија постане део РФ, је да неки диктатор дође на власт, а који је проруски настројен и да самопрогласи Србију да је део РФ, без пристанка Путина, пошто овај никада и није имао план да то уради, а могао је милион пута.
A šta ako Srbija KOJIM SLUČAJEM postane deo EU?Onda neće doći diktator na vlast,jel?Onda ćemo imati diktaturu iz Brisela.
Путин и Русија нису лудаци који би због мале, небитне и превртљиве Србије која гледа своје економске интересе ушла у општи рат против НАТОа дубоко у западном блоку где је Србија, а сукоб би био неизбежан.
Rusiji malo treba da uzme onaj deo Crnog Mora na koji izlazi Ukrajina,a onda možemo MEĐUNARODNIM plovnim putem da dopremamo baš sve što nam treba iu RF.
Како би послали војне трупе и нуклеарно оружје ? Није још измишљен телепортинг, већ мора копненим или ваздужним путем, тако што би Русија морала да нападне НАТО чланицу Бугарску, само да би Србија ушла у РФ. Па њима су Бугари стопирали јужни ток, а не војну помоћ Србији.
:D
То је дечија фантазија. Колико ти имаш година ? Јеси ли пунолетан уопште ?

Имаш право на мржњу према западу, они су то и заслужили, али да износиш овакве глупости, то је неозбиљно, то је оно дно дна ћаци дна.
Čemu ovo?Ovi što blokiraše sve živo,što su palili u NS stranačke prostorije SNS-a,kao nacisti u ono doba Jevrejske radnje,su ti dobri?
И на крају имали бисмо најжешће санкције, проруски диктатор исто као и овај АВ прозападни-пропутин-прокинески-проУАЕ диктатор би био још гори, беда још већа, сукоби још већи, егзодус људи још већи, направили бисмо Куби и С.Кореју од Србије, да нам се и Босанци чак смеју.
Можда би нам Русија слала хуманитарну помоћ, али не знам којим каналима.
Dunavom jooooššššš šibaju veetrooo-viiiiiii-iiiiii :per:
Мада искрен да будем, у том твом сценарију, ја бих волео да будем или тај диктатор или неки министар у тој диктаторској влади, боље уживати на врху режима, него бити део народа који би јео корење и патио због те одлуке да будемо у изолацији и фантазији да смо чланица РФ.
Nikako ne možemo biti u izolaciji jer je EU tek 2,8% svetskog kopna,ništa više.Beda.
 
Милан, Драган, Јован, Петар, Милица, Снежана, Драгана...
A Ilija?
Vidi,to je sprdnja i podmetačina.Neko pokušava na kvarno da proturi neku listu na koju će postaviti koga on bude hteo,a ne koga vi budete izabrali.Vaše je da date svoje glasove i da se ne pitate baš ništa,ostalo će neka petooktobarska ekipa da odradi.
 
U tom slucaju, Vucic ce da napravi logore za milion Srba, i uz podrsku KGB-a ce streljati sve redom.

Svako ko se zalaze za priblizavanje Srbije FSB rezimu, nije normalna osoba.
Путина то не занима, већ само да свака власт поштује руску власт, он ће сутра сарађивати са СЛ.
Никада ни једну српску власт није подржао до краја и по сваку цену.
Да АВ направи гулаге, никада не би добио подршку Путина, јер овај зна да то неће трајати дуго и да ће доћи нова власт са којом мора бити добар, као и обрнуто. Није луд да он и Русија губе кредибилитет код српког народа, само због ћацади, који су данас ту, сутра их нема.

Можеш да га мрзиш, али он размишља дугорочно.
 
Ja bih jako voleo da na sledecim izborima pobedi proevropska struja koja na vlasti ne bi opstala ni dve godine jer nece moci ispuniti predizborna obecanja.
Prvo Srbija ne bi usla u EU jer EUniji iz ekonomskih ali i politickih razloga ne pada na pamet da primi zemlju velicine i karakteristika poput Srbije. Srbija bi tavorila sa klistirima dugo godina.
Drugo, posto je Srbija vec bankrotirana zemlja ta nova vlast bi radila iste one gadosti koje je Vucic zapoceo; od davanja koncesija za litijum i ostalih ruda do prodaje i predaje svog ostalog nacionalnog blaga od EPS-a, vodovoda, skola, suma,.....
No sa druge strane ono sto je perverzno jeste moguci projekat prevare kakvog smo vec videli sa Vucicem.
 
U tom slucaju, Vucic ce da napravi logore za milion Srba, i uz podrsku KGB-a ce streljati sve redom.

Svako ko se zalaze za priblizavanje Srbije FSB rezimu, nije normalna osoba.

Opste je poznato da je Vucic postavljen na vlast od strane zapada i sve sto
je do sada uradio bilo je u interesu onih koji su ga doveli na vlast ili neprijatelja Srbije.
Zaboravi retoriku, dela govore.
:D
 
Ма иди то је ништа, знаш какве ја имам влажне снове, доминирам ја сам целим светом и са месеца бомбардујем Вашингтон и Брисел.
Ако има будала које ће поверовати у ово, спреман сам да оснујем партију и да уђем у парламент.

Једина шанса да неформално Србија постане део РФ, је да неки диктатор дође на власт, а који је проруски настројен и да самопрогласи Србију да је део РФ, без пристанка Путина, пошто овај никада и није имао план да то уради, а могао је милион пута.

Путин и Русија нису лудаци који би због мале, небитне и превртљиве Србије која гледа своје економске интересе ушла у општи рат против НАТОа дубоко у западном блоку где је Србија, а сукоб би био неизбежан.
Како би послали војне трупе и нуклеарно оружје ? Није још измишљен телепортинг, већ мора копненим или ваздужним путем, тако што би Русија морала да нападне НАТО чланицу Бугарску, само да би Србија ушла у РФ. Па њима су Бугари стопирали јужни ток, а не војну помоћ Србији.

То је дечија фантазија. Колико ти имаш година ? Јеси ли пунолетан уопште ?

Имаш право на мржњу према западу, они су то и заслужили, али да износиш овакве глупости, то је неозбиљно, то је оно дно дна ћаци дна.

И на крају имали бисмо најжешће санкције, проруски диктатор исто као и овај АВ прозападни-пропутин-прокинески-проУАЕ диктатор би био још гори, беда још већа, сукоби још већи, егзодус људи још већи, направили бисмо Куби и С.Кореју од Србије, да нам се и Босанци чак смеју.
Можда би нам Русија слала хуманитарну помоћ, али не знам којим каналима.

Мада искрен да будем, у том твом сценарију, ја бих волео да будем или тај диктатор или неки министар у тој диктаторској влади, боље уживати на врху режима, него бити део народа који би јео корење и патио због те одлуке да будемо у изолацији и фантазији да смо чланица РФ.

Za male i nebitne drzave je veoma vazno da u turbulentnim vremenima bude na strani pobednika a ne gubitnika
(na pravoj strani istorije posto istoriju pisu pobednici).
Trenutno Srpsko rukovodstvo gura narod Srbije na stranu gubitnika. Dokaz za to je cinjenica da se srpski diktator konfrontirao i sa
Trampom i sa Putinom dok srlja Srbiju u ruke propadajuce EU. Fahmi Junior je vukao totalno pogresne poteze od
podrske Trampovim protivnicima na USA izborima do prodaje oruzja Ukraini i sve to da bi zadovoljio svoje patrone u EU
koji su ga doveli na vlast. To su cinjenice koje je nemoguce opovrgnuti.
:super:
 
E видиш управо у томе је проблем са ћацијима. Ја нигде нисам споменуо ЕУ, а БРИКС се злоупотребљава, како би се противник сатанизовао, омаловажавао и на крају цео твој кометар је ''иди у ЕУ''.
То је као нека света крава коју не смеш ни случајно да критикујеш, само зато што је ЕУ била на супротној страни у рату и то делимично, јер нису сви признали КиМ.

Боље кажи отворено, на постоји бар за нас, овако мале и јадне и бесне, не постоји БРИКС, али нећемо у ЕУ, јер су наши душмани.
Поштеније је рећи тако, него измишљати неки БРИКС, који не постоји за нас као алтернатива.

Srbija ce morati da se odluci ili "EU nema alternativu" ili pridruzivanje Briksu
takvo je vreme nema trece alternative.
:super:
 

Back
Top