Quantcast

Vreme i oprovak od loma/65god

jolemisa

Poznat
Poruka
8.093
Sve dok ti fiziaterapeut ne kaze da ,ostavis kodalicu.verovatno ce ti dati stap,jer je sa njim mnogo lakse ici,ali terapije moras raditi d kompletnog oporavka preloma.To za kuk im obavezno reci,verovatno ce ti dati neke vezbe za opustanje tih misica na drugoj nozi i samog kuka.nemoj nikako nista na svoju ruku,da radis.

seka59

Zainteresovan član
Poruka
173
Zdravka, za bol u kuku kaži im pa će ti dati vježbe za kukove i koljena. Ja sam imala lom noge ali je bilo napuknuće. Imala sam 56 godina i zbog godina oporavak ide sporije. Posledice ostaju, ali vježbe za kukove su veoma jednostavne a prosto je nevjerovatno koliko pomažu. I naravno, ništa na svoju ruku. Disciplina je pola oporavka.
Srećno, pa se javi kako napreduješ.

Zdravka Mandić

Početnik
Poruka
6
Zdravka, za bol u kuku kaži im pa će ti dati vježbe za kukove i koljena. Ja sam imala lom noge ali je bilo napuknuće. Imala sam 56 godina i zbog godina oporavak ide sporije. Posledice ostaju, ali vježbe za kukove su veoma jednostavne a prosto je nevjerovatno koliko pomažu. I naravno, ništa na svoju ruku. Disciplina je pola oporavka.
Srećno, pa se javi kako napreduješ.
Hvala na podršci. Da li mozete da mi opisete vezbe za kukove?Da li je bol posle vezbanja obavezan? Svakodnevno koristim dikloenak 2 caps. I 1 trodon od 50 mg. . Poz

jolemisa

Poznat
Poruka
8.093
Hvala na podršci. Da li mozete da mi opisete vezbe za kukove?Da li je bol posle vezbanja obavezan? Svakodnevno koristim dikloenak 2 caps. I 1 trodon od 50 mg. . Poz
Nikako ne sme biti bolova posle vezbe,jer se vezbe rade samo do najblazeg bola i cim se oseti,vezba se ili ublazi ili ukida.Mozemo ti pricati svako svoja iskustva,a to ne mora tebi koristiti.Vec kao sto sam ti i ranije napisao.Razgovor sa tehnicarem fizijatrije ti je najsigurnije,jer ako im kazes,da te boli za vreme vezbanja,moraju da prekinu i traze blaze vezbekoje mozes da podneses.I tek kada osetis boljitak da ti uvedu neku zustriju vezbu,ali ako ne budes radila nista,moze se mnogo gore pogorsati stanje kuka,jer je veoma opterecen.

jolemisa

Poznat
Poruka
8.093
Hvala, ali on je prekinuo sa vezbama na 10 dana. Kaze da se smiri bol u preponi i kuku.Kaze mi da radim sama na svaki sat po nekoliko ponavljanja.??! Pitam se da li je to uredu? Da li da potrazi drugog terapeuta? Pozdrav
jeste u redu,jer ako imate bolove od vezbi,onda trebate jedno vreme da prekinete sa njima.I to sto vam je rekao,radite krace i cim osetite i najmanji bol,prestanite sa radom.pa i nemojte raditi na svakih pola sata,vece na 2-3 sata,da bi se misici i ligamenti na kuku odmorili i smirili.Jer ako su u pitanju ligamenti onda je potrebno strogo mirovanje.Ako mozete kupite u apoteci konjski gel,on je isto dobar za te reumatske bolove,utrljajte dobro da to dopre do dubine,pa kada osetite da eas od yoga hladi na tom mestu gde ste utrljali,t.j na bolno mesto,onda uradite neku vezbu,ali nikako,to vam podvlacim,nikako raditi vezbe pod bolovima,jersamo mozete uciniti sebi gore.