Quantcast

Вредновање теологије Митрополита Јована Зизијуласа

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
Kako ne postoji? Zar se maloprije nisi slozio s Jovom da institucije nema bez ljudi?
Institucije nema bez ljudi, ali ljudi mogu da postoje i bez institucije.
Hocu reci, ti ne pripadas nijednoj odredjenoj hriscanskoj denominaciji. Nemas svoj hram(u smislu objekta), ne ides na bogosluzenja, nemas svestenstvo itd. ili ja nesto gresim?
Nisam shvatio ostala pitanja. Na sta mislis konkretno?
ako je biblija izvor tvoje vere, gde moze da se pronadje tumacenje biblije koje ti prihvatas i smatras ispravnim?

gost 268930

Poznat
Poruka
8.738
Hocu reci, ti ne pripadas nijednoj odredjenoj hriscanskoj denominaciji. Nemas svoj hram(u smislu objekta), ne ides na bogosluzenja, nemas svestenstvo itd. ili ja nesto gresim?
Imam hram. Bogosluzenje je cio moj zivot. :) Duhovnika imam.
ako je biblija izvor tvoje vere, gde moze da se pronadje tumacenje biblije koje ti prihvatas i smatras ispravnim?
Pa,u Bibliji.

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.183

http://www.jesus-is-savior.com/
http://www.cps.org.rs/index-cps.html

Ove sajtove najčešće citira. Odnosno, Stewarta je citirao dok nisam pokazao da je ousđeni pedofil, po sopstvenom priznanju.

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
Hram se nalazi u carstvu Bozjem. Duhovnik mi je Isus Hristos.
Da,Biblija samu sebe objasnjava.
Dakle, nemas crkvu u insititucionalnom smislu, tj. ne pripadas nijednoj hriscanskoj denominaciji. Hvala na odgovoru.
Izvini ali nesto ne moze da objasnjava samo sebe. Bibliju tumace ljudi na osnovu nekih teoloskih stavova koji ne postoje u Bibliji. U suprotnom, ne moze postojati tumacenje.
Tebi nigde u Bibliji ne pise sta je metaforicki receno a sta bukvalno, vec zakljucak o tome donosis naknadno, kao sto rekoh, u skladu sa nekim teoloskim stavovima.
Dakle, moje pitanje i dalje stoji: gde mogu da nadjem koje je tumacenje Biblije(za tebe) jedino ispravno?
Neka knjiga ili nesto slicno?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.