Vređanje muslimana pod maskom slobode izražavanja

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.642
Allah-im-se-smilovao.jpg


Kuran, svetu knjigu islama, spalio je vođa danske krajnje desničarske
političke partije ''Hard lajn'' Rasmus Paludan, a on ima i švedsko
državljanstvo, preneo je Rojters.

Tursko ministarstvo spoljnih poslova takođe je najoštrije osudilo spaljivanje
Kurana, ukazujući da je to antiislamski čin, koji vređa muslimanske vrednosti
pod maskom slobode izražavanja, što je potpuno neprihvatljivo.
https://www.blic.rs/vesti/svet/vred...vanja-arapske-zemlje-osudile-paljenje/w3m9wgv

Pa posle kažu da mi nismo tolerantni. :kafa:
 
Allah-im-se-smilovao.jpg


Kuran, svetu knjigu islama, spalio je vođa danske krajnje desničarske
političke partije ''Hard lajn'' Rasmus Paludan, a on ima i švedsko
državljanstvo, preneo je Rojters.

Tursko ministarstvo spoljnih poslova takođe je najoštrije osudilo spaljivanje
Kurana, ukazujući da je to antiislamski čin, koji vređa muslimanske vrednosti
pod maskom slobode izražavanja, što je potpuno neprihvatljivo.
https://www.blic.rs/vesti/svet/vred...vanja-arapske-zemlje-osudile-paljenje/w3m9wgv

Pa posle kažu da mi nismo tolerantni. :kafa:
Pa ono, ne mislim da je dansko drustvo lose, niti da su protivi islamu kao religiji. Smatram da je tolerantno prema muslimanima koji tamo dodju. Ali i ocekivano mi je da postoje i ovakvi izgrednici i losi ljudi i da oni tamo mogu imati odredjenu slobodu....Mislim da ovo ne treba uzimati kao neki pokazatelj loseg sistema..
 
Allah-im-se-smilovao.jpg


Kuran, svetu knjigu islama, spalio je vođa danske krajnje desničarske
političke partije ''Hard lajn'' Rasmus Paludan, a on ima i švedsko
državljanstvo, preneo je Rojters.

Tursko ministarstvo spoljnih poslova takođe je najoštrije osudilo spaljivanje
Kurana, ukazujući da je to antiislamski čin, koji vređa muslimanske vrednosti
pod maskom slobode izražavanja, što je potpuno neprihvatljivo.
https://www.blic.rs/vesti/svet/vred...vanja-arapske-zemlje-osudile-paljenje/w3m9wgv

Pa posle kažu da mi nismo tolerantni. :kafa:

Ко то 'ми' ?!

Чему постовећивање са 'њима' односно етикитериање 'нас' као 'вас'и 'њих' ?!
 
Allah-im-se-smilovao.jpg


Kuran, svetu knjigu islama, spalio je vođa danske krajnje desničarske
političke partije ''Hard lajn'' Rasmus Paludan, a on ima i švedsko
državljanstvo, preneo je Rojters.

Tursko ministarstvo spoljnih poslova takođe je najoštrije osudilo spaljivanje
Kurana, ukazujući da je to antiislamski čin, koji vređa muslimanske vrednosti
pod maskom slobode izražavanja, što je potpuno neprihvatljivo.
https://www.blic.rs/vesti/svet/vred...vanja-arapske-zemlje-osudile-paljenje/w3m9wgv

Pa posle kažu da mi nismo tolerantni. :kafa:
Bole njih uvo za Kuran, nego imaju mnogo Arapa tamo, pa osetjaju problem...
 
Oni nesvjesno rade promociju za Kuran...ljudi kad vide da neko pali Kuran, koji nikad nije ni cuo za Kuran moze da dobije osjecaj,

"Ma daj majka mu stara da vidim sta pise u toj knjizi kad je toliko pale"

a ne znaju da je to Bozija knjiga koja se ne moze promijeniti ali ona tebe moze da promijeni.

Sto gore pljuvanje po islamu to islam sve vise raste, jer ljudi kad sami pocnu da citaju i vide sta je islam, ne samo da simpatije dobiju prema toj religiji nego je cak i prihvate kao svoju.
 
Oni nesvjesno rade promociju za Kuran...ljudi kad vide da neko pali Kuran, koji nikad nije ni cuo za Kuran moze da dobije osjecaj,

"Ma daj majka mu stara da vidim sta pise u toj knjizi kad je toliko pale"

a ne znaju da je to Bozija knjiga koja se ne moze promijeniti ali ona tebe moze da promijeni.

Sto gore pljuvanje po islamu to islam sve vise raste, jer ljudi kad sami pocnu da citaju i vide sta je islam, ne samo da simpatije dobiju prema toj religiji nego je cak i prihvate kao svoju.
Iz inata ste vjernici lol
 
Budistički redovnici i organizacija redovnika koja već u imenu nema baš ničega miroljubivog: Bodu Bala Sena, što bi se moglo prevesti kao "Budističke snage".

Područje njihovog djelovanja su bile i socijalne mreže gdje su se širili i najbizarnije optužbe: da muslimani budistima u njihovu odjeću i hranu stavljaju kontracepcijska sredstva kako ne bi dobili djecu i kako bi izumrli. U nasilju koje je izbilo su dvije osobe poginule, uništen je čitav niz džamija, kuća i trgovina koje su bile u posjedu muslimana. Vlada je na koncu morala uvesti izvanredno stanje i naravno, blokirati socijalne medije na 12 dana.
To dokazuje pravu narav Budizma kad imaju iskušenja a kad se skriju po brdima mogu samo nastetiti fauni.
 
Niko nema prava nikome spaljivati njegove svete knjige.
Ako cemo pravo,kad su vec pomenuti muslimani,licno smatram da je to relativno visoko moralna verska zajednica,monoteisti,koje polazu veilku paznju na njihovu veru ( pricam u globali ne za pojedince) stoga su pristojni gradjani drustva gde zive.
U tom smislu,pre svega gradjanska duznost svakog jeste da postuje svoje sugradjane muslimane i da nikako ne inicira bilo kakav gradjanski "otpor"njihovom stilu zivota,od kojeg smatram da neki od nas mogu puno toga nauciti !!!
 

Back
Top