Vratite nam dugu

gost 353303

Iskusan
Poruka
5.848
Parola devojčice koja je postala simbol protesta protiv Gej parade

Vratite nam dugu



Da li su deca ostala nezaštićena u ovo ludo vreme političkih previranja,ekonomske krize,pritisaka raznih lobija koji bi da kreiraju njihove živote.Ko je dužan da brine o deci,roditelji,škola,društvo,nevladine organizacije,grupe gradjana,ko jedini ima pravo da priča u njihovo ime sve do punoletstva.Mnogo je pitanja a deca,nevina,nezaptićena,zbunjena.

pr21-1536x2048.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li su deca ostala nezaštićena,ko ima pravo da odlučuje o njihovj sudbini do njihovog punoletstva,roditelji ili oni što su im ukrali dugu?
Jemo li bitniji mi i naši prohtevi i ciljevi od njihove zdrave budućnosti?
 

Ти се зезај, али у нормалној држави би свакога таквог покупили и правац у затвор за распиривање верске мржње скрнављењем верских симбола.
Зато нам и јесте овако како јесте, јер нико не ради оно што треба да ради.
 
Nekad sam volela da slikam u duginim bojama, ali to više ne radim da me ne bi povezivali sa LGBTQ+ zajednicom. Još su neke boje - kombinacije - uzeli kao "svoje" za neke njihove zastave.

Meni oni ne smetaju, niti ih viđam, niti srećem, to je ipak neznatna manjina ljudske vrste (manje od 10%) i većina je u velikim gradovima, ali po onome što o njima pročitam na internetu ispada da su - prenapadni i preagresivni. Pogotovo muškarci koji se navodno osećaju kao žene, a ponašaju kao najsiroviji balkanski primitivac, koji uleti u kafanu, lupi šakom o sto, zamaše batinom i drekne: "Ima da bude sve kako JA hoću!", a spolja izgleda kao slatka napućena silikonska ženica nakrcana estrogenom. :D
 
Па шта има ту да се филозофира, једноставно им се забрани употреба дугиних боја. То је старозаветни симбол и вређа религијска осећања људи када се користи за промоцију некаквих сексуалности.
svako cudo za nekoliko dana
istorijski ovo je samo mali vetric
koji ce da nestane kao sto je dosao

zao mi je samo koliko ce nesrecnih ostati
na stranputici pogane ideologije koja im je unistila detinjstvo
a verovatno kasnije i zivot
 
Ти се зезај, али у нормалној држави би свакога таквог покупили и правац у затвор за распиривање верске мржње скрнављењем верских симбола.
Зато нам и јесте овако како јесте, јер нико не ради оно што треба да ради.
Nisam ja pristalica ovih što su upali u redakciju Šarli Ebdo i pobili novinare zbog crteža Muhameda. Džamahirija ipak nije srpska opcija.

Kao što paradisti protiv parade imaju pravo da izraze svoje mišljenje, tako i svi ostali imaju. Ne može neko ići u zatvor zato što je ispričao vic o popu ili nacrtao roze brkove Savi Nemanjiću.

Nije ovo 14-ti vek, lebac mu mekani. Šta su sad svi postali nešto mega osetljivi do mojega? Više čovek ne može ni da se našali zbog talibana? Ne smeš da zezaš na račun žena jer si seksista, ne smeš da zezaš LGBT, ne smeš da zezaš crkvenjake, ne smeš političare...

Pa ne može to baš tako, drugovi.
 
Ne može neko ići u zatvor zato što je ispričao vic o popu ili nacrtao roze brkove Savi Nemanjiću.
Поређење ти није на месту. Није то неки усамљен догађај да је неки тинејџер случајно то урадио. То је циљана акција велике групе грађана која се усиљено понавља. У јавности, на скуповима, у медијима, на телевизији...

И наравно да и за појединачне случајеве може да се приводи. Како се мали Чарли једва извукао од затвора кад се само окачио о заставу на Кенотафу у Лондону.

Džamahirija ipak nije srpska opcija.
Да, баш је џамахирија када забраниш некоме да узурпира туђе симболе.
 
Да, баш је џамахирија када забраниш некоме да узурпира туђе симболе.
Džamahirija je kad crkva krene da određuje ko s kim sme a ko ne sme da se taslači. Upravo ovo što rade danas. (ne svi, ruku na srce, samo pojedinci kao što je rečeni ajatolah Nikanor)
 
Možemo mi biti toletantni ili glumeti toleranciju ali do granice a granica su meni deca.Ko sme sebi dati za pravo da sedne pored dece od 4 godine i priča im o piši i ribici i o dečaku koji ljubi drugog dečaka a čak ih potstiče da probaju i vide da je takav poljubac ok.Tu prestaje svaka tolerancija i razumevanje.

Što se tiče provokacija,postoji akcija i reakcija,što je jača akcija jača je i reakcija.Ne sprdaj se sa nečim što je meni sveto,opomenuću te jednom,dva puta onda ide reakcija.To su najbolje osetili francuski karikaturisti i više nema karikatura tog tipa,opametili se.
 
Džamahirija je kad crkva krene da određuje ko s kim sme a ko ne sme da se taslači. Upravo ovo što rade danas. (ne svi, ruku na srce, samo pojedinci kao što je rečeni ajatolah Nikanor)

Ех сад.. Имаш милијарде жена са којим ти је дозвољено, а ти би нешто више, и чим ти не дају, а ти одмах - Џамахирија!
То је став крајње размаженог детета у продавници слаткиша и играчака.

Уосталом то овде уопште није тема, него узурпација и деградација верских симбола.
 
Ko te uputio,ko je bio kreator tvoje sexualnosti,čiji je uticaj usmerio tvoj sexualni pravac.
pa kao i svim jugoslovenima............hetero-filmovi, hetero-literatura, hetero-saveti.............a sa druge strane, drustveno predstavljanje ovih "zapadnih vrednosti" kao zlo protiv morala, prirode, psihe.
Iako se amerika tokom 70-80 svim silama trudila da nam nametne ljubav prema ped.erizmu, nisu uspeli jer je jugoslovensko drustvo, kao socijalisticka zajednica, bilo zdravo drustvo i nad njim se vladalo razumom i humanoscu, te ped.erizmi nisu bili potrebni kao "izraz" demokratije (i jedine "vrednosti" kapitalizma)................imali smo zdrave vrednosti. Zato i danas, pored svih pretnji pa i bombardovanja od strane promotera pede.rizma, amerike, , ako ne prihvatimo pede.rizam kao "vrednost" , bicemo sankcionisani, ucenjeni, .......................a nasi politicari oznaceni kao diktatori, teroristi, ...........i kao takvi, morace biti uklonjeni u nekom atentatu.
Sa zapadom nije bilo problema oko uvodjenja pederizma u najvisa dostignuca americkog kapitalizma jer kapitalizam na zapadu vec 300 godina uci narod da su pare jedina vrednost u zivotu pojedinca i da za pare treba biti spreman i na ubistvo, ........a kamoli na prihvatanje pede.rizma kao vrednosti.
Medjutim, socijalizam je ispravio tu ideolosku kapitalisticku deformaciju na cijem pragu smo i mi bili u doba kapitalisticke kraljevine Jugoslavije, tako da je nekoliko generacija proslo kroz "ciscenje" morala drustva nasledjenog iz doba kraljevine.
Danas smo na kapitalisticko-americkoj vetrometini da nam se uniste te vrednosti dostignute u doba socijalizma, ali , globalna politicka situacija se radikalno menja u zadnje vreme tako da je pritisak americkog satanizma sve slabiji i da pocinje dominacija zdravog razuma i morala koji ustanovljuju nove svetske sile , izrasle u socijalizmu proslog veka.
 

Back
Top