Vracanje u zivot

Ako su ljudi stvorili Boga kao sopstvenu projekciju, onda je bolje biti pagan i imati više komfora.
U principu organizovana religija je zlo. Svaki kult, svi ispirači mozga, su loši. Svi oni koji žive na račun vernika...
Како знаш? Да ли Бог почиње ратове? да ли Бог не да људима храну него баца вишак на отпад?
Bog ne radi ama baš ništa po tom pitanju...

Негирањем могућности да свемогући Бог не може да васкрсне некога само зато што је брже стигао у стање нестајања, негира се Бог као такав.
Друго, како не постоји јасна представа и сазнање шта је васкресење, да ли је тело уопште ту битно, како би могло да буде битно у каквом је неко облику?
Zašto onda SPC ne dozvoljava kremaciju?
 
Zašto onda SPC ne dozvoljava kremaciju?
СПЦ не забрањује кремацију. Једино је битно да ли ће се после тога одржати опело или неће.
Верници који сматрају да им опело не трба, могу тражити да буду спаљени, нико им не брани.
Верници којима је битно да опела буде, одлучују се за сахрањивање.
 
СПЦ не забрањује кремацију. Једино је битно да ли ће се после тога одржати опело или неће.
Верници који сматрају да им опело не трба, могу тражити да буду спаљени, нико им не брани.
Верници којима је битно да опела буде, одлучују се за сахрањивање.
A drugim rečima to znači?
 
СПЦ не забрањује кремацију. Једино је битно да ли ће се после тога одржати опело или неће.
Верници који сматрају да им опело не трба, могу тражити да буду спаљени, нико им не брани.
Верници којима је битно да опела буде, одлучују се за сахрањивање.

Nedavno sam se informisala o ovome. Drži se i opelo po želji vernika ili rodbine. Ne u sklopu samog čina kremacije, ali opelo se održi.
 
To je problem, recimo SPC ne dozvoljava kremacije iz tih razloga. Valjda oni koji se kremiraju neće biti oživljeni?
Нетачно.
СПЦ је против кремирања из помодарства.
Бог ће васкрснути све.
И оне који су у рату разнети бомбама где ништа није остало.

Nedavno sam se informisala o ovome. Drži se i opelo po želji vernika ili rodbine. Ne u sklopu samog čina kremacije, ali opelo se održi.
Има и изузетака да се неко кремира а да му се одржи опело.
 
Ako ce Bog da nas ozivi, onda postoji razlog zasto se sahranjujemo ovako.
Ali, kako ce oziveti budiste koji se spaljuju? Jos ako prospu pepeo u reku. Jesu li oni zapecatili sudbinu?

Zasto bas mora sahrana u sanduk bez spaljivanja?


evo Bog odgovara na to pitanje:

  • 76:3 Zar čovjek misli da kosti njegove nećemo sakupiti?
  • 4 Hoćemo, Mi možemo stvoriti jagodice prsta njegovih ponovo.


  • 36:77 Kako čovjek ne vidi da ga Mi od kapi sjemena stvaramo, i opet je otvoreni protivnik,
  • 78 i Nama navodi primjer, a zaboravlja kako je stvoren, i govori: 'Ko će oživiti kosti kad budu truhle?'
  • 79 Reci(im Muhammede): 'Oživiće ih Onaj koji ih je prvi put stvorio; On dobro zna sve što je stvorio,

  • 49 Oni govore: 'Zar kada se u kosti i prašinu pretvorimo, zar ćemo, kao nova bića, doista biti oživljeni?'
  • 50 Reci: 'Hoćete, i da ste kamenje ili gvožđe
  • 51 ili bilo kakvo stvorenje za koje mislite da ne može biti oživljeno.' – 'A ko će nas u život vratiti?' – upitaće oni, a ti reci: 'Onaj koji vas je i prvi put stvorio', a oni će prema tebi odmahnuti glavama svojim i upitati: 'Kada to?' Ti reci: 'Možda ubrzo!
  • 52 Biće onog Dana kad vas On pozove, i odazvaćete se, hvaleći Ga, i pomislićete da ste ostali samo malo vremena.'

zasto Bog kaze i da ste kamenje ili gvodze?

upravo zato sto nakon neko vremena postajemo fosili skamenjeni, a i nakon nego vremena postajemo zeljezni pirit , pa nam Bog kaze i da postane kamenje ili zeljezo opet cu vas ponovo stvoriti kao sto sam vas stvorio prvi put.
 

Back
Top