Quantcast

Vraćanje sebi?

Demijurg

Poznat
Banovan
Poruka
7.211
Potrebno je da čovek gaji određenu dozu prezira prema sebi, mržnje, samodestrukcije, kritike, sposobnost samokažnjavanja, ukora, gađenja, ponižavanja, izigravanja, izrobljavanja... uz snažnu želju da pobegne od sebe... ne bi li se konačno vratio sebi u punom sjaju... Šta mislite?

JAHVE

Poznat
Poruka
7.988
Potrebno je da čovek gaji određenu dozu prezira prema sebi, mržnje, samodestrukcije, kritike, sposobnost samokažnjavanja, ukora, gađenja, ponižavanja, izigravanja, izrobljavanja... uz snažnu želju da pobegne od sebe... ne bi li se konačno vratio sebi u punom sjaju... Šta mislite?
Sad zvucis kao pravi Jahve(Demijurg) :mrgreen:

sunasceJeca

Poznat
Poruka
9.930
Neke tuge i tame postoje, da bi prizvale sjaj. :mrgreen:

Potrebno je, da čovek ostane šta jeste, i da odoli pritiscima, da ne podlegne mračnim i lošim stranama. Čak i kada te nešto lomi, jede, mrvi, besciljno uništava, kada se gadiš sam sebi, od čistine koju osećaš, po kojoj se gazi, gazi, gaaaaaazi, kada se stidiš nečega, kada si kao čovek uplakan i tužan..možda u jednom momentu i osetiš da gubiš sebe, da si izgubio sebe..Ja sam se u jednom moemntu osetila tako. Takvom. Izgubljeno. Izgubljenom. Naprosto, pomerilo mi je sve ono, što sam ja do tada mislila o sebi, o drugima.

Prezira sam sebe, što sam verovala. Mrzela sam sebe, što to ne mogu da izbacim iz misli. Samodestrukciju u punoj silini i jačini, sam sasvim svesno, uperila protiv sebe. Između nečega i sebe, ja izabrala sam to nešto, da ne povredim. Po cenu sebe. I to je moja svesna i konačna odluka bila. Znala sam posledice i sutra da se rodim, opet bih isto odabrala. Sposobnost kažnjavanja...hm...da. Niko me nije mogao dovoljno kazniti, kao što sam sebe ja. Zato što ja imam savest, šta god drugi ljudi rade, ja znam šta je ispravno. Čak i kada ide na moju štetu. Ukor sebi, što nisam znala na drugačiji način da iskanališem sev. Gadilo mi se sve, da sam na neke stvari i bukvalno a i figurativno povraćala. Ubadalo me je, najstrašnije u duši. I umu. Poniženje...što sam molila. Ali, ne stidim se toga. Jesam. Za ljubav se, ipak, ne moli. Ja ipak jesam. Izigravanje, izrobljavanje..najpre sebe. Prevarila sam se u sebi, a onda i u drugima. Gde ćeš bolje? Uz želju da pobegnem...od onoga šta osećam, šta me tišti i jede na sav glas...a usta nema. Ne bi li konačno jedan dan, ustala kao bolestan čovek...kome je sada _________________________ (linija) , za dobar deo stvari. Ljudi. Situacija. I osećaja.

Da bih konačno, se vratila sebi, onoj Jeleni, od pre...Što je volela takvom silinom i čistinom, zbog koje sam se u jednom momentu postidela i zastidela sebe, jer neko to ne zaslužuje.

Šta mislim?

Sada?

Više ništa.

:hvala:

Richard Parker

Primećen član
Poruka
567
Šta podrazumevaš pod tim sjajem verski zaludjeniče? Rečit si ti neki virus. Sasvim svesna, lucidna tvoja zaraza. Misliš li da imaš kontrolu nad sobom?

fisherman1

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.586
da bi se "prosvetlio" moraš prestati lagati sebe, a koliko je to teško vidi se po broju prosvetljenih. :roll:
Pomračena uma glavinjaju ljudi...Meni još svež miting u NS i ono životinjsko urlikanje nazovi čoveka...
Upotreba takvih neosveščenih Damoklov mač koji ,tako neprikladno surovo i Amfilohije antologijski pomenuo...
Srbija je,definitivno,zemlja s najvišim procentom neosvešćenih kretena...Zemlja dveri (vrata)od ludare...
O prosvetljenosti ovde je SF i pričati...

fisherman1

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.586
Šta podrazumevaš pod tim sjajem verski zaludjeniče? Rečit si ti neki virus. Sasvim svesna, lucidna tvoja zaraza. Misliš li da imaš kontrolu nad sobom?
Pa znaš...lucidnost na ovom yebenom Balkanu je pežorativna reč...Ali,nemoj da
opet puštam te Bajagine Rimljane...
Nisi baš svestan koliko je vredna ta lucidnost?
Bez nje ćeš se prosvetliti malo morgen...

Mystic+

Buduća legenda
Poruka
47.423
kako god okreneš,... dupe ti otpozadi... :manikir:

tja..

pih

!

Kovač

Buduća legenda
Poruka
30.711
Trik pitanje.:D
Filozofija bednih asketa,ukucati se na drvo,biti stolpnik stolpovati dok se ne ustolpuješ od sreće :roll:

Poruka
51.006
Ne mislim ništa.
Otkako sam pobegla od sebe i vratila se, zaglupela sam od tolikog sjaja.

gost 223714

Buduća legenda
Poruka
27.561
kako god okrenesh ne moze da pobegne od sebe, ogledalo moze biti zamrljano ili taze izglancano...
potreba da padne na dno je izraz slabosti pred problemima...tako je lako zamrzeti sebe i naci opravdanje za sve, u nemoci...pa onda sve iznova, proces uzdizanja iz pepela :lol:
nezrelost u svakom sl.

minutus

Aktivan član
Poruka
1.633
i još nešto: kad se ovako nešto napiše, treba ustanoviti vrijednosti i kriterije, što bi bilo uzrok i osnova za ovakav stav.
pa da vidimo šta priča vrijedi.

Poslednja izmena:

Cvetna

Poznat
Poruka
9.335
Odlazak od sebe, vraćanje sebi, pun sjaj..... prazne fraze i floskule bez ikakvog suštinskog značenja i smisla.
Romantizovana pseudo psihofilozofija.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.