Vraćanje novca za aranžmane turističkih agencija

Do sledeće godine ko zna sta će biti sa agencijom. Druga stvar, javlja mi se da će tražiti da se doplati za identičan aranžman.
Ko sto je pomenuo diskutant iznad mene... da se prvo nadamo da agencije kod kojih smo uplatili prezive ovaj pogrom,,ja licno uplatio kod agencije koja se bavi i prevoznistvom.. imao sam aranzman za Nea Plagia oni se javili meni na mob.. dali zelim da mi vrate novac..ja sam odgovorio neka prebace za prvi septembar... kako stvari stoje izgleda da ce septembar biti u februaru..
 
Novac mora da se vrati ako usluga ne bude pružena, nego su zajedno smislili ministarstvo i agencije.....
Ne mora da se vrati jer je situacija vanredna i specificna i posteno reci niko ne treba da bude na gubitku. Putovanje nije otkazala ni agencija a ni putnik vec svetska pandemija dakle neka druga visa sila.. U takvoj situaciji najpravednije je da se putovanje odlozi za sledecu godinu. Novac tako nikom ne propada ni agenciji a ni putniku. Ili da godinama trosite ovaj kratki zivot po sudnicama.
 
Taj novac nije strasan, meni se sve više ljudi javlja za 1500-2000 evra aranžmane. Moraćemo pokretati potrošačke sporove. Nema druge.

Tek kad drzava ( ministarstvo inostranih poslova) proglasi neku zemlju nesigurnom moze da se prica o povracaju,
samoinicijativno storniranje putovanja ne garantuje da ce se novac od agencije vratiti. Zapravo tu nema nikakve garancije.
Sporovi mogu naravno da se vode, ali ako je agencija otisla u stecaj onda tu nema nikakvih obestecenja za potrosaca.
 
Nije tačno, ako ode u stečaj postoji osiguranje koje se aktivira. Od 300-600.000 evra je fond po agenciji. Pa koliko se namire.
Drugo, taj novac ko zna da li će i kada vratiti. Da li će opstati agencija do tada.
A i ako ga vrati za dve godine zasto ne vrati sa kamatom.

Ne razumem tok novca, mi platimo agenciji, agencija uplati Etihadu to je ok to može vaučer, ali niko nije platio hotelima, a ako jeste pozivaću ih na sudu da donesu izvode da je plaćeno.
 
Ne mora da se vrati jer je situacija vanredna i specificna i posteno reci niko ne treba da bude na gubitku. Putovanje nije otkazala ni agencija a ni putnik vec svetska pandemija dakle neka druga visa sila.. U takvoj situaciji najpravednije je da se putovanje odlozi za sledecu godinu. Novac tako nikom ne propada ni agenciji a ni putniku. Ili da godinama trosite ovaj kratki zivot po sudnicama.
A znate da ćete sledeće godine ići na putovanje?
Meni jako smeta što se očekuje da putnik finansira gubitak agencije.
I da treba da brinem što će agencije propasti, mislim to nije moj problem:)
 
A znate da ćete sledeće godine ići na putovanje?
Meni jako smeta što se očekuje da putnik finansira gubitak agencije.
I da treba da brinem što će agencije propasti, mislim to nije moj problem:)
Naravno da znam da cu putovati ako ne ove sledece godine sigurno. Pandemija je i vas problem jer zbog nje ne putujete a ne zbog agencije. Da li ce agencija propasti ili ne, ne brinite svaka agencija mora biti osigurana da bi dobila licencu. Ako propadne agencija i vas aranzman, uz dokumentaciju vam osiguranje vraca novac.
 
Ali ja ne želim da bilo ko raspolaže mojim novcem razumete? Ja hoću novac da mi se vrati pa ću odlučivati šta ću sa njim, savršeno me nije briga za agencije.

Zasto onda idete preko agencije i koristite njihove usluge kad vas je savrseno briga za agencije? Vi uplatom postajete poslovni partneri sa agencijom i tako delite rizike poslovanja i u duhu dobrih poslovnih odnosa pravite dogovor.

Ako niste spremni na to onda idite u licnoj organizaciji na letovanje. Da ste u licnoj organizaciji organizovali letovanje i dali avans u inostranstvo i onda nastupila pandemija NIKADA vam ne bi bio vracen novac ovako preko dobre agencije novac vam ne propada.
 
Vratiće novac 2022 bez zakonske zatezne kamate. Kad bismo se šalili. Ako nemaju kako će vratiti tad.
Ja sam tužila dosta agencija, za sada je jedna vratila novac ostale čekaju neku injekciju države.
Zašto bih ja podržavala agencije, pa ni ja ne očekujem da mene neko dotira ako budem propala.
Razumem da vi radite u agencije, ali ti nije moja briga.
 
Vratiće novac 2022 bez zakonske zatezne kamate. Kad bismo se šalili. Ako nemaju kako će vratiti tad.
Ja sam tužila dosta agencija, za sada je jedna vratila novac ostale čekaju neku injekciju države.
Zašto bih ja podržavala agencije, pa ni ja ne očekujem da mene neko dotira ako budem propala.
Razumem da vi radite u agencije, ali ti nije moja briga.
Ne radim u agenciji. Putujem godinama preko agencije. I napravili smo fer dogovor. Letovanje propada ali uplacen novac ne propada. Ostaje za sledecu godinu za isti termin i isto mesto i mirna glava svima. Vi radite kako mislite da treba.
Pozdrav
 
Nadam se da se nećete razočarati:).
A niste imali drugu opciju osim da prihvatite njihov aranžman o vraćanju novca jednog dana. Tako da nije to dogovor već jednostrana odluka.
Svakako srećno.
Citajte sta sam pisao ako niste trol pa provocirate. Nema vracanja novca vi ste opsednuti time. Nije jednostrana odluka, ja sam im to prvi predlozio. Neka im ostane taj novac za sledecu godinu. Odobrili su mi dodatni popust 10%. Jednostrana je odluka je vasa, to da tuzite a mi smo napravili dogovor.
 

Back
Top