Voznja automobila na gas

mario80

Buduća legenda
Poruka
32.890
Svako ko je dizao plinsku bocu od šporeta i ubacivao u gepek zna da auto odmah potone. Boca za šporet ima 17-18-19 litara plina. Ova za auto je još veća i teža.

Za te pare se i ja vozim na benzin :mrgreen: jeftinije mi otići autom nego autobusom lepo sam negde računao.

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
10.159
Svako ko je dizao plinsku bocu od šporeta i ubacivao u gepek zna da auto odmah potone. Boca za šporet ima 17-18-19 litara plina. Ova za auto je još veća i teža.

Za te pare se i ja vozim na benzin :mrgreen: jeftinije mi otići autom nego autobusom lepo sam negde računao.
Ne znam kakvi ti auti uopste imaju ogibljenje i amortizere ako tonu na jednu plinsku bocu,nije to 150-200 kila.

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
10.159
Zadovoljan sam voznjom na plinu da kucnem u drvo tri puta ,lepo pali iz prve ,rekao mi drug da drżm malo duze kontakt za hladno paljenje …na oko 1000 obrtaja u leru najbolje i ujednaceno radi .
Sad po ovim zimskim uslovima potrosnja je 9 litara otvorena voznja ,pa gradska ,paljenje ,gasenje….

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
10.159
Treba imati u rezervoaru barem 15 litara benzina ,sad mi se bas nesto i ne kupuje to .
Poruka je automatski spojena:

Ne bih vozio bombu u gepeku. Pre cenim godinu dana je jedan auto na plin spontano ekslodirao u centru bgd-a, bilo poginulih...
Elektricni automobili su bomba …na plinu je auto bezbedniji kad je sve uradjeno kako treba i atestirano …a ovi sto voze na divljaka nije ni cudo sto imaju problema.

https://www.b92.net/automobili/razno.php?yyyy=2021&mm=07&nav_id=1884865

To su ta ultrafensi i preskupa vozila ,ovaj sad treba da tuzi Masku za milionske iznose.

https://autoblog.rs/blog/auto/vesti/2021/10/04/teslin-model-s-se-zapalio-u-servisu

Poslednja izmena:

bmaxa

Elita
Poruka
19.177
Treba imati u rezervoaru barem 15 litara benzina ,sad mi se bas nesto i ne kupuje to .

Elektricni automobili su bomba …na plinu je auto bezbedniji kad je sve uradjeno kako treba i atestirano …a ovi sto voze na divljaka nije ni cudo sto imaju problema.

https://www.b92.net/automobili/razno.php?yyyy=2021&mm=07&nav_id=1884865

To su ta ultrafensi i preskupa vozila ,ovaj sad treba da tuzi Masku za milionske iznose.

https://autoblog.rs/blog/auto/vesti/2021/10/04/teslin-model-s-se-zapalio-u-servisu
Elektricni mozes da napravis od Yuga, zapravo. Ne vidim sta tu moze da se zapali. Imas akumulator, elektromotor i teraj :P

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
166.338
Pretezno na plin ,benzin kad imam tad i palim .
Na benzin pali bez problema .
Gledaj da uvek imaš benzina i da ga ujutro pališ na njega. Ako ti se bude desilo da hladan motor upališ na plin pa ti se ugasi, onda ga nećeš više upaliti nikako, možda na šlepu posle jedno par km. Zazo sad pali hladnog na benzin. Pre nego što dođeš kući poslednjih par stotina metara vozi na benzin i tako ga ugasi. Onda ne bi trebalo da bude problema.

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
10.159

Rezervoar kad dopunis za benzin moze da stane 50-60-70 litara ,tako da ti ta prica i ne drzi vodu.
Tvoj rezervoar kad sipas gorivo je tezi od moje boce .

Gledaj da uvek imaš benzina i da ga ujutro pališ na njega. Ako ti se bude desilo da hladan motor upališ na plin pa ti se ugasi, onda ga nećeš više upaliti nikako, možda na šlepu posle jedno par km. Zazo sad pali hladnog na benzin. Pre nego što dođeš kući poslednjih par stotina metara vozi na benzin i tako ga ugasi. Onda ne bi trebalo da bude problema.
Ne mogu stalno da palim na benzin ,nemam potrebe za tim …vazno je da kad imam jacu voznju odradi u leru malo na plinu i nikakvih problema nemam …

Boce za metan su znatno teze od LPG boca @mario80

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.