Vozački ispit

Easy_Ride

Zainteresovan član
Poruka
486
Zanima me vaša iskustva da podelimo svi zajedno ovde.Ja sam do sada polagao dva puta već i oba pao.
Prvi put me oborili jer sam preticao na pešačkom,ajde ok to sam pregurao jer sam ja kriv ma da taj dan je padao pljusak i voda prekrila pešački nisam ga ni primetio no nema veze.
Danas sam popizdeo,oborili me iz čistog inata,kao prošao sam na crveno bla bla bla što stopostotno nije bilo tačno,ubeđen sam da je bilo zeleno i niko ne može da mi to ospori.
Baš je gadan osećaj kada ti kažu da se skloniš i parkiraš sa strane i da si pao.
Možda treća sreća,ma da meni prijateljica pričala da ona položila iz četvrtog puta,nema pravila.
 
Zanima me vaša iskustva da podelimo svi zajedno ovde.Ja sam do sada polagao dva puta već i oba pao.
Prvi put me oborili jer sam preticao na pešačkom,ajde ok to sam pregurao jer sam ja kriv ma da taj dan je padao pljusak i voda prekrila pešački nisam ga ni primetio no nema veze.
Danas sam popizdeo,oborili me iz čistog inata,kao prošao sam na crveno bla bla bla što stopostotno nije bilo tačno,ubeđen sam da je bilo zeleno i niko ne može da mi to ospori.
Baš je gadan osećaj kada ti kažu da se skloniš i parkiraš sa strane i da si pao.
Možda treća sreća,ma da meni prijateljica pričala da ona položila iz četvrtog puta,nema pravila.
To je definitivno namešteno.

Procene koliko imaš para pa te obaraju dok ne ocene da su se dovoljno omastili u članarinama
 
Ne znam koliko se promenilo sada, ja sam 2008 položila iz prve i test i vožnju. A pali su bili svi ostali na vožnji, njih 5. Poligon mi je bio kod Arene, tamo sam i polagala, 2 kružna toka prema autoputu, ulice pored, nisam bila napravila grešku i prošla. Samo velika koncentracija.
Gledaju i kojim redosledom gledaš kad skrećeš, prvo retrovizor, ogledalo sa strane i okreneš se ka mrtvom uglu. Na vreme migavac čim znaš kud ideš. Svaki pešački pažljivo, zaobilaženje kontejnera sa migavcem ako je izbočen... Polako, nigde se ne žuri. Bili jesu strogi, ali ako ne pogrešiš ne mogu te oboriti. Sad više nema trepčućeg zelenog, ali ne smeš ni žuto da prođeš, osim ako se baš kolima nisi zadesio već u raskrsnici. Za kružni tok je važan migavac za levo kad ulaziš i desno kad izlaziš.
Ne znam gde polažeš, ali nisam čula da su nekoga oborili a da je sve dobro uradio. Samo polako, znam za ljude koji su 10 puta polagali, ranije je to bilo uobičajeno.
 
Ne znam koliko se promenilo sada, ja sam 2008 položila iz prve i test i vožnju. A pali su bili svi ostali na vožnji, njih 5. Poligon mi je bio kod Arene, tamo sam i polagala, 2 kružna toka prema autoputu, ulice pored, nisam bila napravila grešku i prošla. Samo velika koncentracija.
Gledaju i kojim redosledom gledaš kad skrećeš, prvo retrovizor, ogledalo sa strane i okreneš se ka mrtvom uglu. Na vreme migavac čim znaš kud ideš. Svaki pešački pažljivo, zaobilaženje kontejnera sa migavcem ako je izbočen... Polako, nigde se ne žuri. Bili jesu strogi, ali ako ne pogrešiš ne mogu te oboriti. Sad više nema trepčućeg zelenog, ali ne smeš ni žuto da prođeš, osim ako se baš kolima nisi zadesio već u raskrsnici. Za kružni tok je važan migavac za levo kad ulaziš i desno kad izlaziš.
Ne znam gde polažeš, ali nisam čula da su nekoga oborili a da je sve dobro uradio. Samo polako, znam za ljude koji su 10 puta polagali, ranije je to bilo uobičajeno.
U nekim zemljama možeš da polažeš svaki dan, pa ako te ti majmuni jednom obore, ništa strašno. Sutra ponovo.

Dok kod nas čekaš 2 meseca za termin, i onda to bilduje anticipaciju kao da je u pitanju Nobelova nagrada a ne retardirani panduri
 
zato sto mnogi tako misle i desavaju se stalno nesrece.

trebalo bi uvesti da svi vozaci na 5 godina ponovo polazu barem znanje iz znakova..pola nema pojma znakove osim onih standardnih
I ja se jednom u životu moram složiti sa njom. U mnogome su bez potrebe iskomplikovali polaganje. Ono oko čega ne smije biti kompromisa je poznavanje saobraćajnih znakova i ko gdje ima prvenstvo prolaza. Sve ostalo je stvar prakse.
 
znas sta mi je pandur rekao kad mi je naplacivao kaznu za brzu voznju?

ako sa svima prolazis kao sa nama nije ni cudo da nemas nijednu kaznu do sad :mrgreen:


to sto vozis bez kazne ne znaci da dobro vozis nego znaci samo da te nisu uhvatili.

ili vozis penzionerski?
 
Pa pogledaj na ulasku u Autokomandu koliko osoba daje levi žmigavac povodom ulaska u kružni potok

1% na dobrom danu
to pravilo postoji, ali koja je svrha njega?
zmigavc treba davati desni kad izlazis, ali koja je svrha davati levi kad moras da ides levo..to je isto kao sto ne dajes levi zmigavac kad glavni put vodi levo a sporedni pravo ili desno..
i to bi pravilo trebalo izbaciti iz zakona jer je besmileno.
 
znas sta mi je pandur rekao kad mi je naplacivao kaznu za brzu voznju?

ako sa svima prolazis kao sa nama nije ni cudo da nemas nijednu kaznu do sad :mrgreen:


to sto vozis bez kazne ne znaci da dobro vozis nego znaci samo da te nisu uhvatili.

ili vozis penzionerski?
penzionerski nacin voznje je najopasniji i kao takav jedan od glavnih razloga zasto sistem nije dobar
u najvecoj meri to je zbog toga sto takvim nacinom voznje nerviraju ostale ucesnike u saobracaju koji kao posledicu toga imaju nervozu koja je direktno odgovorna za nesmotrenost,manjak koncentracije i gubitak fokusa itd

znaci bukvalno treba to smatrati nasilnickom voznjom i sve sto penzionerski stil podrazumeva
kasno startovanje na semaforu
nerealne razmake koje drze
presporo ubrzavanje
nenormalna kocenja na zuto svetlo i ako prolaze bukvalno 3 vozila
imbecilna prestrojavanja za koja im treba 2 kilometra
zausstavljanje u mestu tokom polukruznog okretanja zakucavanjem kocnice u pod
uparkiravanje od 10 minuta i onda izlazak iz kola i obilazak vozila 3 kruga valjda da vidi dal ima sve tockove i ako je malopre tim istim vozilom i dosao
i tako dalje i tako dalje i tako dalje
pa sve do tocenja goriva na pumpi na kojoj smatraju da je vreme stalo ako su dosli po gorivo i da ima vremena da se operu sva stakla isprazne piksle pocisti gepek i povadi svo lisce ispod brisaca i ako moze sa komsijom da se poprica idealno

treba ih podaviti ko pilitje <3
 

Back
Top