Quantcast

Vozacke dozvole i upravljanje vozilima

Metronomy

Elita
Poruka
17.648
Ne morate ucestvovati u saobracaju da bi znali ko vas vozi. Po nacinu kako vozac parkira vozilo, lako se prepoznaje kako je polozio vozacki i da li je obuku zavrsio ili je preskocio.
Dakle, voznja se uci od nacina rukovanja vozilom, preko parkinga do voznje u saobracaju. Preskakanje prvog dela unistava sve ostale delove ucenja voznje. Pravolinijski i voznja napred nije voznja, jer to vozilo moze i bez vas.

gost 420053

Domaćin
Poruka
4.956
Ne morate ucestvovati u saobracaju da bi znali ko vas vozi. Po nacinu kako vozac parkira vozilo, lako se prepoznaje kako je polozio vozacki i da li je obuku zavrsio ili je preskocio.
Dakle, voznja se uci od nacina rukovanja vozilom, preko parkinga do voznje u saobracaju. Preskakanje prvog dela unistava sve ostale delove ucenja voznje. Pravolinijski i voznja napred nije voznja, jer to vozilo moze i bez vas.
Nemoj , po tome .

dlugomir

Zaslužan član
Moderator
Poruka
134.305
Zene nikad ne nauce kako god polozili,rutina se stece praksom a ima i talentovanijih vozaca pa nista to nije sablon
Zavisi koje žene. Ima ih veoma veštih. One koje nisu bar voze oprezno, pa i ako nekog zakače ne bude ništa strašno.
Sad su obuka i polaganje dosta komplikovaniji i skuplji nego pre. Da li će to stvarno doprineti bezbednosti saobraćaja ostaje da se vidi.

Metronomy

Elita
Poruka
17.648
Tema je o nacinu parkiranja....tako da se odmah jasno vidi ko nije naucio da vozi i da se ponasa pristojno u saobracaju ( to se uci na obuci...), pa recimo ne vodi racuna o drugim vozacima i vozilima...Kao prvo, zauzimanje vise mesta, zaustavljanje na mestu koje ocigledno smeta drugima, blokiranje drugih vozila "na dva minuta" i naravno, ako nije obelezeno postaviti vozilo tako da samo taj moze da udje i izadje...

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.731
Niko ne nauci da parkira u autoskoli jer ti ni jedan instruktor nece dozvoliti da parkiras paralelno ili unazad u realnim uslovima, a na poligonu mozes da parkiras i autobus bez ikakvih problema jer prostora ima koliko volis.
Ипак може нешто да се учини. Ваљда могу да се набаве некакве баријере од пластике, нешто попут оних које се напуне водом па служе као привремени усмеривачи саобраћаја.
Да буде нешто уклопиво као лего коцке, да може барем метар у висину да се сложи (да би се видело иза аута, данас сви имају високу линију гепека). Па и ако се наслони на пластику - ништа страшно.

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
34.674
Niko ne nauci da parkira u autoskoli jer ti ni jedan instruktor nece dozvoliti da parkiras paralelno ili unazad u realnim uslovima, a na poligonu mozes da parkiras i autobus bez ikakvih problema jer prostora ima koliko volis.
Kod mene nema poligona. Pa onda moraju da puste. Samo fora je što je u tim momentima instruktor ipak tu. I što će on da reaguje ako počneš da brljaš. Parkiranje je stvar prakse.

milospv

Iskusan
Poruka
5.037
Ипак може нешто да се учини. Ваљда могу да се набаве некакве баријере од пластике, нешто попут оних које се напуне водом па служе као привремени усмеривачи саобраћаја.
Да буде нешто уклопиво као лего коцке, да може барем метар у висину да се сложи (да би се видело иза аута, данас сви имају високу линију гепека). Па и ако се наслони на пластику - ништа страшно.
Ne znam ali meni nije isto parkirati se u uzanom parkingu recimo Krunske dok ti trubi 3 kola iza, gde postoji rizik da oceses auto iza i auto ispred. I svoj i tudji.

Mislim (tj. vidim po sebi) da se parking stice iskljucivo rutinom, i to neprestanom - posle jedno 400 placenih parkinga prosle god (takav posao bio...) mislim da sam bio u stanju u pticije gnezdo se uparkirati. Onda sam pauzirao s poslom fakticki 3 meseca, kad sam krenuo da se povremeno parkiram (promena posla) - tacno mi je znatno znatno vise trebalo nego ranije, i pokusaja i vremena.

Mislim takodje i da velicina auta kod parkinga ima najvise znacaja. Ako je auto tenk, mozes biti doktor tehnike parkiranja, dzaba ti, mali manevarski prostor.

E sad ovo smo sto puta prezvakali.

Dobra obuka je po meni bitna al bih osim nje i prakse dodao i jos dve stvari (ne znam da li cete se sloziti sa mnom): talenat i navike.

Ovo prvo, kod nekih (mali broj) zena sam primetio taj talenat koji zaista znaci, i odmah se vidi od kako krene da uci voziti (mojih par rodjaka). Jednostavno odluke u kriticnim situacijama, nacin razmisljanja i brzina reakcije. Nekima opet dzaba sve, kad je frka puste volan i oderu po kocnici, krenu plakati... Katastrofa. S muskarxima je isto samo sa manje drame.

Navike su druga bitna osobina, one se sticu. Npr jedva sam sebe naterao da ne kucam poruke na semaforu na telefonu.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.731
Parkiranje se uci na obuci....i nemoj da mi vrludate. prvi casovi poligona su parkiranje. Cuj ovoga...nema poligon, pa pustaju. Pustaju za pare da se ne zajebavaju kad su vec dobili kintu.
Poligon su dve tri ili pet crta na asfaltu, ako nema drugacije kredom nacrtani...
По закону ауто школе морају да поседују свој полигон или да се договоре о коришћењу нечијег.

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
34.674
Parkiranje se uci na obuci....i nemoj da mi vrludate. prvi casovi poligona su parkiranje. Cuj ovoga...nema poligon, pa pustaju. Pustaju za pare da se ne zajebavaju kad su vec dobili kintu.
Poligon su dve tri ili pet crta na asfaltu, ako nema drugacije kredom nacrtani...
U BiH poligoni ne postoje 10-ak godina. Nisam rekao da komisije puštaju. Rekao sam da s obzirom da nema poligona instruktor mora da te pusti da se parkiraš u gradu. Da, parkiranje se uči na obuci. Ali bez iskustva i prakse u realnim uslovima ništa.Jer instruktor će te ispraviti. Reći sad namotaj ( ili ne još ). Prikočiti ako treba. Kada si sam u autu toga nema.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.