Voz za Bar 2022.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
66.977
Ukoliko neko planira vozom do Crne Gore.

Voz za Bar kretaće iz stanice Zemun u letnjoj sezoni

93601_rs97322-tanjug-septembar-2020-1673-tanjug-rade-prelic_s.jpg

Međunarodni vozovi za Bar od 17. juna u letnjoj sezoni polaziće iz stanice Zemun, u kojoj će se obavljati utovar i istovar praćenih automobila, saopštio je "Srbija Voz".

Jutarnji međunarodni voz za Bar iz stanice Zemun polaziće u 8.44 časova, a iz stanice Beograd Centar u 9 časova.

Ovaj međunarodni voz saobraćaće od 17. juna do 18. septembra i u svom sastavu nema kola za prevoz praćenih automobila.

Večernji međunarodni voz za Bar iz stanice Zemun polaziće u 19.58 časova, a iz stanice Beograd Centar u 20.20 časova i u svom sastavu će imati kola za prevoz praćenih automobila.

Utovar praćenih automobila u stanici Zemun počinje dva časa pre polaska voza.

Međunarodni jutarnji voz koji iz Bara za Zemun polazi u 9.00 časova, dolaziće u stanicu Beograd Centar u 20.02, a u stanicu Zemun u 20.19 časova.

Večernji međunarodni voz koji iz Bara za Zemun polazi u 19.00 časova, dolaziće u stanicu Beograd Centar u 06.08, a u stanicu Zemun u 06.27 časova.

Prodaja voznih karata za letnju sezonu počela je 26. maja po važećim cenama u međunarodnom saobraćaju.

Cene voznih karata izražene u evrima obračunavaju se u dinarskoj protivvrednosti po važećem tarifskom kursu.

Cena vozne karte 2. razreda u jednom smeru je 21 evro, 1. razreda 31.80 evra, rezervacija sedišta je 3 evra.

Cene ležaja i posteljnih karata su: u šestokrevetnoj kabini šest evra, četvorokrevetnoj - devet evra, trokrevetnoj 15 evra, dvokrevetnoj 20 evra i jednokrevetnoj 45 evra.

Cena karte za praćene automobile je 30 evra u jednom smeru, navedeno je u saopštenju Srbija Voza.
 
Prvo nije tačno ..
Ako meni koji nisam iz Beograda je jednostavno da uhvatim lokalni autobus linije 35 , 36 , koji prolazi pored glavne autobuske stanice i vozi do železničke stanice beograd-centar (prokop) tada ni beograđanima ne treba da bude teško , inače sada kada idem hvatam autobus za novi sad , pa brzim vozom do beograd-centar i samo pređete u voz za bar.
Početkom nedelje sam se vratio inače iz Sutomora vozom i mogu da kažem da je 10 puta udobnije ići vozom nego autobusom za crnu goru , autoput još nije pušten i niko ne zna kada će ga pustiti u rad, a autobusi preko kanjona morače i tamo preko planina kod zlatibora voze kao da prevoze džakove sa krompirom a ne ljude pa na spavanje i odmor u autobusu slobodno zaboravite.
Nasuprot svega toga u vozu može i da se spava čak i u vagbnima druge klase koji iznutra izgledaju kao preslikani stadlerov Soko u drugoj klasi , izuzetno udobne fotelje sa ogromnim prostorom za noge , voz je klimatizovan a i stignete za isto vreme kao i autobusi.
Direktan savet svima uzimajte i putujte vozom nema trešenja nema cimanja i ne morate da se držite za sedište ispred sebe kao što morate u autobusima.

Ako zelite da ceo svoj godisnji odmor provedete putujući, krenite ovim vozom... ?
ja sam išao vozom za bar i brže se stigne nego autobusom tek toliko.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Prvo nije tačno.
Ako meni koji nisam iz Beograda je jednostavno da uhvatim lokalni autobus linije 35 , 36 , koji prolazi pored glavne autobuske stanice i vozi do železničke stanice beograd-centar (prokop) tada ni beograđanima ne treba da bude teško , inače sada kada idem hvatam autobus za novi sad , pa brzim vozom do beograd-centar i samo pređete u voz za bar.
Početkom nedelje sam se vratio inače iz Sutomora vozom i mogu da kažem da je 10 puta udobnije ići vozom nego autobusom za crnu goru , autoput još nije pušten i niko ne zna kada će ga pustiti u rad, a autobusi preko kanjona morače i tamo preko planina kod zlatibora voze kao da prevoze džakove sa krompirom a ne ljude pa na spavanje i odmor u autobusu slobodno zaboravite.
Nasuprot svega toga u vozu može i da se spava čak i u vagbnima druge klase koji iznutra izgledaju kao preslikani stadlerov Soko u drugoj klasi , izuzetno udobne fotelje sa ogromnim prostorom za noge , voz je klimatizovan a i stignete za isto vreme kao i autobusi.
Direktan savet svima uzimajte i putujte vozom nema trešenja nema cimanja i ne morate da se držite za sedište ispred sebe kao što morate u autobusima.


ja sam išao vozom za bar i brže se stigne nego autobusom tek toliko.
Kakav 35 i 36 niko živ nije čuo za iste. Odakle idu i kuda prolaze? Znalo se šta je železnička vrlo dobro i bila je saobraćajni čvor, tu su se ukrštali tramvaji iz svih delova grada + ogroman broj autobuskih linija što GSP-a a čak su i prigradski koristili to kao krajnju stanicu. Pazi njega 35 i 36 :lol: Voz ne polazi sa Prokopa inače.
O da teško je. Kada nešto toliko obično i svakodnevno iskomplikuješ da bi sebi za života podizao spomenik u obliku onog falusa na vodi. I ok, neka diže, ali valjda prvo obezbediš logistiku. Osnovnu.
I ne nije normalno da se smucaš po prigradskim stanicama koje se non stop menjaju. I tako N godina unazad.
I prestani da ljudima govoriš da lupetaju. Ovo je pdf putovanja. Ako već drviš politiku upristoji se.
 
Kakav 35 i 36 niko živ nije čuo za iste. Odakle idu i kuda prolaze? Znalo se šta je železnička vrlo dobro i bila je saobraćajni čvor, tu su se ukrštali tramvaji iz svih delova grada + ogroman broj autobuskih linija što GSP-a a čak su i prigradski koristili to kao krajnju stanicu. Pazi njega 35 i 36 :lol: Voz ne polazi sa Prokopa inače.
O da teško je. Kada nešto toliko obično i svakodnevno iskomplikuješ da bi sebi za života podizao spomenik u obliku onog falusa na vodi. I ok, neka diže, ali valjda prvo obezbediš logistiku. Osnovnu.
I ne nije normalno da se smucaš po prigradskim stanicama koje se non stop menjaju. I tako N godina unazad.
I prestani da ljudima govoriš da lupetaju. Ovo je pdf putovanja. Ako već drviš politiku upristoji se.
linije 35. 36 . 37 i 38 prolaze ispred železničke stanice beograd centar idu pored beograda na vodi i prolaze pored glavne autobuske stanice, inače linija 35 je minibus, svako ko je izašao iz prokopa jednom zna to , pošto je stanica 15 metara od ulaza u prokop
 
a za ubuduće
https://www.gsp.rs/linija.aspx?id=36
linija 36
СМЕР А​
УЛИЦЕ:ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА БЕОГРАД ЦЕНТАР - Новоизграђена саобраћајница поред Железничке станице Београд центар - Драгана Манцеа - Гучевска - Драгана Манцеа - Булевар кнеза Александра Карађорђевића - др Милутина Ивковића - Трг Ослобођења - Булевар ослобођења - Трг Славија - Немањина - Савски трг - Савска - Булевар војводе Путника - Булевар кнеза Александра Карађорђевића - Новоизграђена саобраћајница поред Железничке станице Београд центар -ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА БЕОГРАД ЦЕНТАР
СТАЈАЛИШТА:ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА БЕОГРАД ЦЕНТАР, ГУЧЕВСКА, БУЛЕВАР КНЕЗА АЛЕКСАНДРА КАРАЂОРЂЕВИЋА, ДИНАРСКА, ФРАНШЕ Д ЕПЕРЕА, КАРАЂОРЂЕВ ПАРК, ТРГ СЛАВИЈА /БУЛЕВАР ОСЛОБОЂЕЊА/, ТРГ СЛАВИЈА /НЕМАЊИНА/, КНЕЗА МИЛОША, САВСКИ ТРГ /САВСКА/, ПАЛАТА ПРАВДЕ, МОСТАР, ОРТОПЕДСКИ ЗАВОД, ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА БЕОГРАД ЦЕНТАР
 
Kad si isao? Do sada je trebalo 20 sati...
22.5.2022 sam se vraćao iz sutomora za beograd , voz je krenuo u 19.18 a u bg je stigao u 7.10 ujutro , s tim što smo izgubili 30 minuta u bijelom polju i još 40 minuta u prepolju na graničnu kontrolu znači sat i deset minuta , zadnji put kada sam se vraćao iz crne gore autobusom laste trebalo im je skoro 15 sati vožnje autobusom od 21:00 do narednog dana 12:00
 
linije 35. 36 . 37 i 38 prolaze ispred železničke stanice beograd centar idu pored beograda na vodi i prolaze pored glavne autobuske stanice, inače linija 35 je minibus, svako ko je izašao iz prokopa jednom zna to , pošto je stanica 15 metara od ulaza u prokop
Linija 35 nije sigurno (za ove druge me mrzi da gledam)
Ovo je linija 35 - Ide sa N. Beograda do groblja Lesce

https://www.gsp.rs/linija.aspx?id=35
 
Mi ili oni Beogradjani imamo problem sa Beogradom na vodi....taj deo grada ne postoji za nas...
Tacno je da je sad formiran cvor tamo gde je bila no no zona parkinga, kriminala i prostitucije kod zeleznicke stanice...pozadi sto bi mi rekli...nije mnogo daleko a lici na prostor kod Pancevackog mosta...taj princip priljubi , prilepi sa zadnje strane okretnicu..

A da ne pricam da do policijske stanice tj kushet stanice (nekadasnje zeleznicke institucije i zadnje zajednicke stanice posle BAS za sve linije ka gazeli) Beogradjani vise nemaju sta da traze sa prevozom..
Tako da je sad za njih stavljen veliki spomenik na nekadasnji cvor u obliku nekog cice koji sedi na razbijenom jajetu i tu vise ne postoji nista...

E sad, treba odvojiti jedno subotnje i nedeljno popodne pa lepo vreme pa setati potez od gazele savskom pa skretati ko tehnomedije ili tehnomanije pa setati novim bulevarima i upoznati ta nova ukrstanja pa sve tako do uskoro EX BAS stanice....
Mislim nece sve biti jasno posle jedne setnje, ali ce biti malo jasnije..
Pri tome izbegavati blizinu Save, da se ne zbunite kao strani turisti i slucajno ne uskocite u nju...
 
Воз је симпатичан на тој релацији поготово ако је друштво добро, прође у причи и зезању.
Маштам да се возим трансибирском железницом. :)
Ja se nadam da cu za jedno mesec dana imati priliku da idem za moskvu transsibirskom.par prijatelja jenislo i kazu da su utisci neverovatni
 

Back
Top