Voz koji prolazi direktno kroz stambenu zgradu

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.184
Vec godinama Kina je svetski lider po pitanju inovacija u železničkom, a nesvakidašnji voz koji prolazi kroz stambenu zgradu samo je još jedan dokaz u nizu.Ova zemlja je u stanju da napravi gotovo sve što se zamisliti može, posebno ako je to neophodno da bi se uštedeo prostor.

Tako je jedan grad u Kini postavio nove standarde kada je reč o železnici i arhitekturi.
U pitanju je grad Čunking u kojem voz prolazi direktno kroz stambenu zgradu.

Zanimljivo je da se stanari ove zgrade uopšte ne bune zbog ovog rešenja, jer je, kako navode, voz maltene nečujan.

 
Iz istih razloga što osim mene u ulici niko ne sme da se pobuni protiv kafedžije koji teroriše ceo kvart.

A i ja ću nagrabustiti zbog toga.

Ali neka. zasužio sam jer sam ostao u ovom dehumanizovanom društvu.
Ti iz tvoje ulice znaju da ne treba da se bune i trose energiju.Doci ce Carls Bronson(Cak Noris,Stiven Sigal) i. srediti zlog kafedziju.
 
Ti iz tvoje ulice znaju da ne treba da se bune i trose energiju.Doci ce Carls Bronson(Cak Noris,Stiven Sigal) i. srediti zlog kafedziju.
To su sve po meni eksperimenti u urbanim sredinama, ispitivanje koliko je masa spremna da trpi.

A ovima oko mene i brnjice da stave ćutali bi.

Tako da ovo u Kini nije njihov enedem, ima toga i kod nas koliko hoćeš.
 
E ko nije bio u kuci usred Zidanog mosta, taj ne veruje da je moguce biti u kuci usred zeleznickog cvora a da nema buke i nema treshenja...
Znaci bukvalno 20 koloseka sleva i 20 koloseka sdesna a ti u kuci i ne cujes niti buku niti se trese kad prodje voz..
A Zidani most je teretna stanica, znaci vagoni rude samo prolaze, vidis ih ti kroz stakla ali se ne cuje..
A to je kucica iz 1970
 
Grad se zove Čonćin, naša zvanična transkripcija je Čongćing. Kinesko "q" nikad nije naše "k", uvek je "ć". I nema nikakvog "u" u imenu.

I nije "voz" u smislu međugradske železnice nego metro. Ide jako često, ali do 11:15 noću, posle je mirno.

Ovo postoji već 17 godina (ako se ne varam) i u zgradi ima stanara ali ne neposredno pored tog dela gde prolazi voz, tu su kancelarije.
 
To su sve po meni eksperimenti u urbanim sredinama, ispitivanje koliko je masa spremna da trpi.

A ovima oko mene i brnjice da stave ćutali bi.

Tako da ovo u Kini nije njihov enedem, ima toga i kod nas koliko hoćeš.
Očigledno...pa to je kina zemlja pedofila, ubica i najumobolnijih kriminalaca, carstvo tame i degradacije, svega što jeste Ž i v o.
 
Očigledno...pa to je kina zemlja pedofila, ubica i najumobolnijih kriminalaca, carstvo tame i degradacije, svega što jeste Ž i v o.
To društvo je pre 70 godina izašlo iz sistema kasti i narednih 50 provelo u borbi za osvajanje proizvdnje hrane nakon čega su uleteli u režim jeftine radne snage koja masovno štancuje prepisane tehnologije. Stekao sam utisak da za razvoj individualnosti, osvajanje ličnih sloboda mnogih drugih civilizacijskih normi nisu imali vremena niti je to bio cilj komunističkih vlasti.

Međutim ono što je zaista zabrinjavajuće je to što meni cela ova ujdurma u kojoj živimo liči na prepisivanje modela kineske komunističke partije za vladanje masama na globalnom nivou. Ali to je moj utisak, ne znači da sam u pravu.

Ipak kinesku elitu ne treba potcenjivati, to su u mnogo čemu izuzetni ljudi ali se ne može glavom o zid.
 
Grad se zove Čonćin, naša zvanična transkripcija je Čongćing. Kinesko "q" nikad nije naše "k", uvek je "ć". I nema nikakvog "u" u imenu.

I nije "voz" u smislu međugradske železnice nego metro. Ide jako često, ali do 11:15 noću, posle je mirno.

Ovo postoji već 17 godina (ako se ne varam) i u zgradi ima stanara ali ne neposredno pored tog dela gde prolazi voz, tu su kancelarije.
Reč je po meni o katastrofalno lošem planiranju grada. Ili nisi zgrade postavio na pravo mesto ili nisi żeleznicu. ;)
 
Poslednja izmena:
Vec godinama Kina je svetski lider po pitanju inovacija u železničkom, a nesvakidašnji voz koji prolazi kroz stambenu zgradu samo je još jedan dokaz u nizu.Ova zemlja je u stanju da napravi gotovo sve što se zamisliti može, posebno ako je to neophodno da bi se uštedeo prostor.

Tako je jedan grad u Kini postavio nove standarde kada je reč o železnici i arhitekturi.
U pitanju je grad Čunking u kojem voz prolazi direktno kroz stambenu zgradu.

Zanimljivo je da se stanari ove zgrade uopšte ne bune zbog ovog rešenja, jer je, kako navode, voz maltene nečujan.

ili recimo ovaj fascinantni lift, jedinstven po mnogo čemu.

 

Back
Top