Quantcast

Volonterski rad

MeLLana

Obećava
Poruka
80
Evo,sta vi mislite o volonterskom radu?
Ja zavrsavam srednju, uskoro fakultet i predlozili su mi da odradim volonterski rad kako bi otvorila nove mogucnosti za fax koji zelim.
Volonteri nisu prisutni samo da bi predstavljali jeftinu radnu snagu nego i pospijesili nastavak mog skolovanja.
Roditelji misle da je to jedna od opcija ako zelis biti pravnik.
Moj tata je pravnik, i prije fakulteta on je radio kao volonter kod jednog privatnog advokata u Osijeku.

Evo,sta vi mislite? Meni se iskreno i ne svidja ta ideja, koliko god pokusavala izvuc sve pozitivne zice iz nje :whistling:

Rudjer

Iskusan
Poruka
5.515
Ja bih mozda volontirao negdje sto me zanima, tipa Exit, gdje bar imas sta da pojedes i popijes i na zabavnom sam mjestu, ali da mu ja idem 10 dana da crtam drvece sa nekom djecom i recitujem pjesme, a moram sebi platiti sve troskove - to ce malo teze ici.
Razumijem da ima dosta volontera na Zapadu i da je to pravo popularno kdo njih, ali oni imaju masu para i ne znaju sta ce od dosade. Kod nas je to druga prica.

[Ne_Vazim_Se]

Iskusan
Poruka
5.461
Kake su to gluposti kao morash da volontirash ako zelish biti pravnik!?

Ako zelish upisati pravni morash imati dobar prosek iz srednje i dobro odraditi prijemni, kakvo bre volontiranje crno.... :lol:

Nemoj da se ludirash sa tim volontiranjem i da te neko lozi na to... ceni svoj trud. :)

Rudjer

Iskusan
Poruka
5.515
Ovo za EXIT ste upravu,tu i tamo,al da volontiras za neku NVO i slicne gluposti zajebi :lol:
Upravo tako. Te NVO nece da placaju ljude za rad nego se vade na volontere. Meni su predlagali da idem u neki drugi grad i budem prevodilac na nekom skupu i to sve dzabe. **** off! Moja satnica je 8 evra pa ko voli nek izvoli da me zove.

stella93

Ističe se
Poruka
2.948
pa logicno je da necu ici u Zimbabve o svom trosku, ali mislim da bi volontiranje na Exitu bilo bas kul (par drugara je volontiralo i bilo im je vrh), em upoznas izvodjace, em ih vodis po gradu, em ti ulaz na sve za dz :mrgreen:

Funny!

Buduća legenda
Poruka
37.524
[Ne_Vazim_Se];17056568:
Kake su to gluposti kao morash da volontirash ako zelish biti pravnik!?

Ako zelish upisati pravni morash imati dobar prosek iz srednje i dobro odraditi prijemni, kakvo bre volontiranje crno.... :lol:

Nemoj da se ludirash sa tim volontiranjem i da te neko lozi na to... ceni svoj trud. :)
Mozda je mislila na praksu? Ono, da vidi kako je u sudnici, da uci od advokata...:lol:

Mada je i to go racku... :lol:

@tema

Nemoj da te loze, mnogi obecavaju sve i svasta volonterima i onda ih na kraju syebu...znam dosta volontera u zoo bg-a i svima su obecali da ce im nabaviti razne zivotinje za jeftinije pare, a na kraju nista od toga...tako je svuda...

MeLLana

Obećava
Poruka
80
Ma i ja mislim da je to bezveze.
Sta ja sad trebam radit kod tog privatnog advokata? mislim ne razumijem bit,kao moji roditelji.
Ipak cu ja preci na bolju soluciju, upisat fax pa sta bude! ;)

Evergreen86

Domaćin
Poruka
4.056
Ja zavrsavam srednju, uskoro fakultet i predlozili su mi da odradim volonterski rad kako bi otvorila nove mogucnosti za fax koji zelim.
Volonteri nisu prisutni samo da bi predstavljali jeftinu radnu snagu nego i pospijesili nastavak mog skolovanja.
Moj tata je pravnik, i prije fakulteta on je radio kao volonter kod jednog privatnog advokata u Osijeku.

Evo,sta vi mislite? Meni se iskreno i ne svidja ta ideja, koliko god pokusavala izvuc sve pozitivne zice iz nje :whistling:
biti volonter u globalu nije losa stvar
ima svoju svrhu i postoji odredjena grupa ljudi kojoj su te ponude namenjene
moze biti i zabavno i korisno iskustvo ,ako sve bude onako kao sto treba da bude
ali ,biti volonter u Srbiji , na Egzitu ? na Univerzijadi? to je za imbecile one najgore vrste
kretene koji ne zasluzuju da dele moj kiseonik,ne zato sto sam ja neko posebno ljudsko bice ,vec zato sto sam ljudsko bice ......sa razumom koje ima moc rasudjivanja

georgejune

Starosedelac
Poruka
157.965

Pa treba postaviti granice izrabljivanja..ima ono da radis za 6oro dok neko prima platu pored tebe da dzabalebari..mislim ok sve to lepo naucis..steknes praksu al ne po cenu da te neko drka sto je u vecini slucajeva..mislim na sta bi to licilo da uvek dolazi sveze meso i volontira kod jednog..on nikad ne bi imao nikakve troskove za zaposlene

Funny!

Buduća legenda
Poruka
37.524
hahaha

ja sam bila volonter na univerzijadi i smorila sam se kao pantelija u krematorijumu

mozda cu da volontiram u crvenom krstu,malo jebanja po satorima nikad ne moz da skodi
Jao :mrgreen:

Problem je, Hat, sto se u druge gradove ide obicno autobusima...neces moci biciklom... :(

nisu me ni ucili da pricam sa cokoladicama...one su niza klasa, ne bi trebalo uopste da razgovaram sa tobom, al ja sam bludna kci svojih roditelja...:P xD
Buhahaha, najjaca si... xD :lol:

jesi ti jela lude bunike, a? :mrgreen:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.