Вољети и јести животиње

Dordeus98

Obećava
Poruka
77
Живимо у свиjету љубитеља животиња, или прецизниjе речено, свиjету љуби-
теља одређених животиња. Док се човjек игра са псом и води га у шетње, у исто
вриjеме jеде и хотдог са свињском кобасицом унутра. Док се исти таj човjек свом
силом обрушава на оне коjи злостављаjу животиње и наjоштриjе их осуђуjе,
jер сматра да jе окрутност погрешна, у исто вриjеме он вjеруjе да jе смрт 80
милиjарди копнених животиња и 2.7 трилиона морских животиња, годишње,
некако морално оправдана, штавише, добра и корисна смрт.
Контрадикциjа jе рећи да се животиња може вољети и jести у исто вриjеме. За
родитеља коjи туче диjете сваког дана, а каже да то диjете воли, помислили би
да jе психопата. Ситуациjа са самим насловом аргумента jе у потпуности иста.
Очигледно jе колико су неке парадоксалне идеjе укључене у темељ модерног
друштва, а бити невеган jе jедна од њих. Ако особа воли животиње, зашто би
плаћала да се исте насилно оплоде, да им се узимаjу младунчад, да се исте муче
и убиjаjу - опет, контрадикциjа.
Селективност у томе коjа животиња треба бити предмет конзумирања jе чисто
нелогична, нема здраворазумску потпору и ако се то упореди са људима, личи
на расизам (биjелци су виша врста од црнаца и сл.). Свим животињама љубав
треба подjеднако. Месни парадокс, пак, ниjе тако лако разриjешити jер људи се
често осjете нападнутим кад им се каже одакле њихова храна заправо долази.
Посљедњих година се поjавио и поjам вегафобиjе, али исти ниjе општеприхваћен
проблем, као нпр. сексизам. Ниjе поента натjерати некога да промиjени разми-
шљање, већ указати му на негативне стране конзумирања меса (позитивне не
постоjе) и подстакнути га на размишљање о томе како се односи према свиjету
око себе. Комуникациjа jе у овом питању кључ.
 
Ima mnogo protivrecnosti u zivotu ljudi, cak je i veganstvo protivrecno...vegan kao rucak lavu je sasvim nezdrav rucak, ne zbog ishrane, nego mekanog mesa koji zapada za zube....
Sa druge strane ljubav prema svim zivim bicima ,koja bi trebalo da stvori unutrasnji mir, direktno stvara nemir i depresiju koja je pogubna i pored zdravog zivota....
 
већ указати му на негативне стране конзумирања меса (позитивне не
постоjе) и подстакнути га на размишљање о томе како се односи према свиjету
око себе. Комуникациjа jе у овом питању кључ.
Sada si lupio za medalju, recimo kreatin osim ako ne koristis suplemente jedini nacin da dobijes je taj da jedes meso. telo proizvede 1gr al 2gr potrosi, nije redak slucaj da vegani imaju deficit istog. Kreatin ti je osnova snage, sto vise kreatina vise snage imas, odnosno mozes da proizvedes. Takodje jako je zasluzan za kognitivne funkcije, imas jednu studiju gde su vegani imali skok od 10-15% u pamcenju kada su povecali nivo kreatina....
Selen recimo mozes da dobijes iz govedine, on je odlican za cuvanje i "reparaciju" celija....
Jedini nacin da dobijes vitamin b12 je da jedes meso, vegani cesto moraju da koriste suplemente da bi ga nekako uneli u organizam, cink i gvozdje je daleko lakse izvuci iz mesa nego iz biljaka, cink ti je odlican za imunitet, gvozdje znas za cega vec...
Meso koji nije masno ima odlicne efekte na kardiovaskularni sistem takodje to isto meso uz manje unose karbohidrata ( psenice - brasna generalno ) doprinosi boljem novou secera u krvi
Nego recimi ti dal si znao da je soja katastrofa za muskarce, aromatizuje testosteron u estrogen i smanjuje mobilitet spermatozoida, i moze da dovede da steriliteta i impotencije.
 
У последњих пар година сам више пута размишљао о овоме.
Чини ми се да је примарно проблем у томе што велика маса људи уопште није свесна тога да је комад меса у тањиру уствари део заклане животиње (знају формално али нису свесни). А онда може да крене прича и о онима који јесу свесни и проблематици из уводног коментара...
 
Ima mnogo protivrecnosti u zivotu ljudi, cak je i veganstvo protivrecno...vegan kao rucak lavu je sasvim nezdrav rucak, ne zbog ishrane, nego mekanog mesa koji zapada za zube....
Sa druge strane ljubav prema svim zivim bicima ,koja bi trebalo da stvori unutrasnji mir, direktno stvara nemir i depresiju koja je pogubna i pored zdravog zivota....
Не видим контрааргумент овдје, само си набацао реченице.
 
У последњих пар година сам више пута размишљао о овоме.
Чини ми се да је примарно проблем у томе што велика маса људи уопште није свесна тога да је комад меса у тањиру уствари део заклане животиње (знају формално али нису свесни). А онда може да крене прича и о онима који јесу свесни и проблематици из уводног коментара...
Kako nisam svestan,pa ja sam zaklao tu zivotinju i spremio to meso za kuvanje,przenje ili pecenje.Covek od kako postoji je svastojed.Meso da nije dobro za coveka,izumrli bi ko zna pre koliko miliona godina.Nije stvoren da pase travu.Opet bi ga neko napao od onih travara sto skupljaju lekovito bilje da unistava i to.
 
mučenje bi trebalo da je svedeno na najmanju meru za ubijanje itd, humano držanje stoke prema zakonima
košer i halal imaju valjda načine ubijanja koji su na taj način mislim, što manje mučenja
da l je paradoks pa jeste, ljudi su manje mislili o veganstvu kad je glad i količina hrane bilo ozbiljno pitanje
mada mogao bi i tad da jedeš meso ... npr ugine životinja sama i zdrava je, možeš onda da pojedeš to meso

mada mislim da se smanjivanje stočarstva dešava po evropi, ako čitate neke alternativne izvore to je tako nekako, ide se na smanjivanje gajenja stoke. i da će da uvaljuju bube ili tako enkako i veštačko meso od biljnih proteina, ako se ne dosete i nečeg kreativnijeg
kod nas se to dešava jer su nameti veći pa seljaci smanjuju svoje fondove
mada ako imaš ljubimca verovatno bi morao da ga hraniš mesom dok se ne modifikuje da može da pređe 100% na grašak
al nisam mesni stočar a neko jeste
 
Sada si lupio za medalju, recimo kreatin osim ako ne koristis suplemente jedini nacin da dobijes je taj da jedes meso. telo proizvede 1gr al 2gr potrosi, nije redak slucaj da vegani imaju deficit istog. Kreatin ti je osnova snage, sto vise kreatina vise snage imas, odnosno mozes da proizvedes. Takodje jako je zasluzan za kognitivne funkcije, imas jednu studiju gde su vegani imali skok od 10-15% u pamcenju kada su povecali nivo kreatina....
Selen recimo mozes da dobijes iz govedine, on je odlican za cuvanje i "reparaciju" celija....
Jedini nacin da dobijes vitamin b12 je da jedes meso, vegani cesto moraju da koriste suplemente da bi ga nekako uneli u organizam, cink i gvozdje je daleko lakse izvuci iz mesa nego iz biljaka, cink ti je odlican za imunitet, gvozdje znas za cega vec...
Meso koji nije masno ima odlicne efekte na kardiovaskularni sistem takodje to isto meso uz manje unose karbohidrata ( psenice - brasna generalno ) doprinosi boljem novou secera u krvi
Nego recimi ti dal si znao da je soja katastrofa za muskarce, aromatizuje testosteron u estrogen i smanjuje mobilitet spermatozoida, i moze da dovede da steriliteta i impotencije.
Мислио сам да расправа буде чисто филозофска али ајде. Замолио бих те да одеш на сајт америчке дијететске асосијације гдје су ти ови елементи које си навео debunked. Такође, молим мало пристојности у дискусији.

Kako nisam svestan,pa ja sam zaklao tu zivotinju i spremio to meso za kuvanje,przenje ili pecenje.Covek od kako postoji je svastojed.Meso da nije dobro za coveka,izumrli bi ko zna pre koliko miliona godina.Nije stvoren da pase travu.Opet bi ga neko napao od onih travara sto skupljaju lekovito bilje da unistava i to.
Погледај структуру људског организма (зуби, дужина дебелог цријева, PH желудачне кисјелине,...) - све је то исто као код биљоједа. И не, људи су прво били сакупљачи. А ако хоћеш по религији, праоци хришћанства су се залагали за то да се животињска стрв никако не смије користити у прехрани.
 
Мислио сам да расправа буде чисто филозофска али ајде. Замолио бих те да одеш на сајт америчке дијететске асосијације гдје су ти ови елементи које си навео debunked. Такође, молим мало пристојности у дискусији.
Cekaj ti mene poredis sa rasistom a ovamo hoces pristojnost?

Nista nije debunked, Hajde da uradimo krvnu sliku, tj ja moju mogu postaviti, radio je pre par dana, treba nesto da operisem, osim par stavki jer sam bio prehladjen sve mi je odlicno, urin takodje. Da je tako kao sto ti kazes umirao bih...
 
mučenje bi trebalo da je svedeno na najmanju meru za ubijanje itd, humano držanje stoke prema zakonima
košer i halal imaju valjda načine ubijanja koji su na taj način mislim, što manje mučenja
da l je paradoks pa jeste, ljudi su manje mislili o veganstvu kad je glad i količina hrane bilo ozbiljno pitanje
mada mogao bi i tad da jedeš meso ... npr ugine životinja sama i zdrava je, možeš onda da pojedeš to meso

mada mislim da se smanjivanje stočarstva dešava po evropi, ako čitate neke alternativne izvore to je tako nekako, ide se na smanjivanje gajenja stoke. i da će da uvaljuju bube ili tako enkako i veštačko meso od biljnih proteina, ako se ne dosete i nečeg kreativnijeg
kod nas se to dešava jer su nameti veći pa seljaci smanjuju svoje fondove
mada ako imaš ljubimca verovatno bi morao da ga hraniš mesom dok se ne modifikuje da može da pređe 100% na grašak
al nisam mesni stočar a neko jeste
Тачно, не можеш псу који је очито месојед, наредити да буде веган или сл.

Cekaj ti mene poredis sa rasistom a ovamo hoces pristojnost?

Nista nije debunked, Hajde da uradimo krvnu sliku, tj ja moju mogu postaviti, radio je pre par dana, treba nesto da operisem, osim par stavki jer sam bio prehladjen sve mi je odlicno, urin takodje. Da je tako kao sto ti kazes umirao bih...
Да је тако како ти кажеш, ја бих одавно умро. Јесу, ето најједноставније тај Б12 којег се сви хватате. Он се као суплементација даје животињама, може бити произведен само у бактеријама, али је и животињама и нама преко потребан. Ми се онда посредно суплементирамо преко животиња.
 
Мислио сам да расправа буде чисто филозофска али ајде. Замолио бих те да одеш на сајт америчке дијететске асосијације гдје су ти ови елементи које си навео debunked. Такође, молим мало пристојности у дискусији.


Погледај структуру људског организма (зуби, дужина дебелог цријева, PH желудачне кисјелине,...) - све је то исто као код биљоједа. И не, људи су прво били сакупљачи. А ако хоћеш по религији, праоци хришћанства су се залагали за то да се животињска стрв никако не смије користити у прехрани.
Dok im nije porastao apetit i napravili oruzije za lov.Struktura me ne interesuje.Niko me nece ubediti da zivotinjski proteini nisu dobri za zdravlje coveka.Sad postoji druga strana,neciji organizam ne podnosi sve,pa se hrani onako kako mu priroda dozvoljava.
 
У последњих пар година сам више пута размишљао о овоме.
Чини ми се да је примарно проблем у томе што велика маса људи уопште није свесна тога да је комад меса у тањиру уствари део заклане животиње (знају формално али нису свесни). А онда може да крене прича и о онима који јесу свесни и проблематици из уводног коментара...
Слажем се са тобом. Прво треба постати тотално свјестан проблематике, а не слијепо коментарисати и хејтовати.
 
Dok im nije porastao apetit i napravili oruzije za lov.Struktura me ne interesuje.Niko me nece ubediti da zivotinjski proteini nisu dobri za zdravlje coveka.Sad postoji druga strana,neciji organizam ne podnosi sve,pa se hrani onako kako mu priroda dozvoljava.
https://www.forksoverknives.com/wellness/animalproteindangers/

Recimo, ako ti lezis i energija ti treba samo za mozdane celije, verovatno je opravdano da se ne hranis mesom, ali onaj ko se bavi teskim fizickim radom potrosi onoliko puta vise energije za koju bi mu bilo potrebno da nosi, ne dorucak, nego traktor tvoje hrane....
Туце врхунксих спортиста су вегани. Мислим да се они троше више него нас двоје. И не, то није јер имају приступ алгама или ко зна чему, већ због саме исхране.
 
Тачно, не можеш псу који је очито месојед, наредити да буде веган или сл.


Да је тако како ти кажеш, ја бих одавно умро. Јесу, ето најједноставније тај Б12 којег се сви хватате. Он се као суплементација даје животињама, може бити произведен само у бактеријама, али је и животињама и нама преко потребан. Ми се онда посредно суплементирамо преко животиња.
Nije tasno, mogu da ga dobiju i iz bakterija.....
 
Nije tasno, mogu da ga dobiju i iz bakterija.....
Па то сам и рекао, животиње га не могу синтетизовати. Суплементирамо се исто и ја са сојиним млијеком (Б12 енхенсд) и нека тамо крава у Тексасу.

Dzabe postavljas te stranice,ja to ne otvaram,niti me interesuje.Ne moze me nista ubediti.Moji su jeli meso,jedu i jesce.
ОК. Онда се укључујеш у расправу због?
 
Па то сам и рекао, животиње га не могу синтетизовати. Суплементирамо се исто и ја са сојиним млијеком (Б12 енхенсд) и нека тамо крава у Тексасу.


ОК. Онда се укључујеш у расправу због?
Da dokazem da je meso zdravo jesti u odredjenim kolicinama.
 
Ево генерално за соју:

Глобалним преласком на веганску исхрану би се емисиjа штетних гасова у
атмосферу (коjа потиче од производње хране) смањила за око 70%. Извjештаjи
тима, из програма за очување животне средине при УН, говоре да животињски
производи, млиjечни и месни, захтиjеваjу више ресурса за производњу, а чине
много већу штету природи него биљне алтернативе. Негдjе, велика већина људи
познаjе горенаведено, али се ипак и даље игнорантно тврди да нпр. узгоj соjе
има катастрофалне посљедице по околину. Кратак одговор, компликовано jе!
Дужи одговор слиjеди у редовима испод.
Око 85 − 90% соjе из узгоjа се користи за прехрану стоке. Соjа jе богата протеи-
нима и jефтина. Управо огромни засади соjе доводе до лоших еколошких исхода,
а очигледно jе да би производња много опала ако би соjу користио само човjек
за самога себе (тренутно, само око 6% укупне производње одлази на директну
људску прехрану). Значи, jасно jе да проблем опет вуче кориjене у неоправданоj
експлоатациjи животиња.
На вегане се често гледа као на неки "соjа култ", али иронично, управо jе у
класичноj невеганскоj храни обиље соjе (чоколаде, житарице, месо, слаткиши,
маjонез,...). Што се тиче соjе коjа се употребљава у исхрани стоке, она jе махом
ГМО, тако да и "природни узгоj стоке", као аргумент, пада у воду. Фармска
индустриjа вишеструко премашуjе саобраћаjну, што се тиче питања доприноса
загађењу. Jедноставно jе оксмирон бити невеган и еколог у исто вриjеме.
Раст људске популациjе jе брз, а потражња за животињским производима ће се
до 2025. године повећати од 20% до 30%, у зависности од врсте меса/млиjека/коже.
Иронично, управо би соjа могла бити дугорочно рjешење у спречавању глобалне
глади. Што се тиче протеина, упоређуjући однос између директног конзумирања
соjе и узимања исте преко животињског меса, а имаjући у виду потребну засађену
површину да се иста количина протеина добиjе, подаци све показуjу - да би
имали исту количину протеина из пилетине, као из соjе, треба засадити 3 пута
већу површину, а за свињетину jе то око 9 пута већа површина, док jе код
говедине броjка чак 32. Ако би се као извор протеина користила соjа, а не месо,
дефорестациjа би доживjела пад од 94%. Нема потребе више наводити примjере.
Смjернице за освиjештене особе, данас, би биле сљедеће:
• Смањити употребу меса. Ако би се сви људи држали нутритивних идеала,
површина jеднака 1.5 пута површини Европе би била спашена од "орања".
• Куповати локално и органско.

Da dokazem da je meso zdravo jesti u odredjenim kolicinama.
Доказао си тако што си рекао да се сви твоји хране тако. Чињенице су које?
 
Koja je skuplja od mesa, a vecina ljudi radi za pare i treba mu najjeftiniji izvor energije...
Најјефтинији извор никако није месо. Алге сам употребио као примјер екстремности.

Nije ti si rekao da ih kljukaju inekcijama, mogu i prirodnim putem da dobiju.... Ti mozes samo supelmentima - hemijom
Ко може? Дај линк.
 

Back
Top