Volite li prolece :)

...Ok je to.Svako je lepo.Jesen zlatna,Prloce raspevano,Leto golo :lol: :lol: :lol: ali...

Zima,brvnara,u brvnari dve duse pored kamina,pucketa vatrica,gutljaj Crnog vina,Gitara,napolju pahulje bele,velike,ko njene ochi,nezne ko njene usne,ciste ko njena dusha...i mir....mir.....mmmmmmmmmmm...
E da,to volim,ko moze da me prati.....Dobro dosho ...
 
DON:
...Ok je to.Svako je lepo.Jesen zlatna,Prloce raspevano,Leto golo :lol: :lol: :lol: ali...

Zima,brvnara,u brvnari dve duse pored kamina,pucketa vatrica,gutljaj Crnog vina,Gitara,napolju pahulje bele,velike,ko njene ochi,nezne ko njene usne,ciste ko njena dusha...i mir....mir.....mmmmmmmmmmm...
E da,to volim,ko moze da me prati.....Dobro dosho ...

Definitivno delim tvoje misljenje! Svidja mi se kako razmisljas!
 
UNA je reka,ima i reka DON,mozda se nekad i negde spojimo u jednu reku.....

Poziv ostaje,za sve romantike...
Moj opis,ah ne..napisacu ti ali ne opis,opisacu ti kako ja to dozivljavam i upraznjavam.A onda.....
Zima tek sto nije,zar ne?
 
"Ne gledajte u meni coveka mojih godina!Ne,to je samo maska,maska koja krije dete ispod nje..."

M.Antic

...Jos jednom se pokazalo da priroda,kada hoce,moze pobediti svaki covecji izum.Ne malo sam bio iznenadjen kada je pretprosle godine moj Grandchiroki ostao bespomocno navaljen da stoji u jarku.Sneg,priroda,divljina...i ovaj su put odneli pobedu.Nije mi nista drugo preostalo no da pesice odem do najblize kuce,seoske.Imalo je dobrih 7 km do te kuce.Bio je vec polumrak kad sam stigo.Domacin,moj stari znanac,ne malo se iznenadio kad me je video.Nije se iznenadio sto me video sto sam doso,ja tamo idem svake godine,ali sto sam pesice...e to ga je iznenadilo.Nista,okrepio sam se kod njega i lego da malo odmorim.Ujutru me probudio moj prijatelj.Rece:Spremne su saonice.Dva predivna crna konja upregnuta u saonicama.Podjosmo do Dzipa.Pokupio sam svoje stvari,pokusao opet da ga izvadim is jarka,avaj...nije bilo pomoci.No...vec cu ga spasiti,neka ga,jer i tako tuda niko ne prolazi,nema ko da ga dira.Odvezo me moj prijatelj u moju slatku,malu brvnaru.Popili smo po koju mucenicu,a onda on ode svojim poslom.I ja sam se dao malo na poso.Ciscenje.Nisam bio skoro 10 meseci,nahvatala se prasina,a ONA je trebalo da stigne upravo danas.Da,zamolio sam prijatelja da je saceka u gradu.Opet je pocelo nevreme.Pomalo sam poceo da brinem za NJU,da li ce uopste doci? Glancajuci svoju pusku,zavaljen u kaubojsku stolicu kraj kamina,razmisljao sam da li je 10 meseci od kad sam je zadnji put video,da li se nesto promenilo.Pred sumrak,zacuh kako se priblizavaju saonice.Zveckale su okovratnici na konjima.Nisam mogo da suzdrzim radost.Izleteo sam napolju.Vec je bio ohoho napadao sneg.Ali je bilo toplo.Toplo za tu divljinu,za te predele,za to godisnje doba.Ili mozda i nije,tek,meni je bilo toplo.Oko srca narocito.Docekao sam prijatelja i NJU!Bila se zavalila u saonice,umotana u neku sarenu pokrivku.Bela subara na njenoj glavi samo se uklapala u prirodu.Obrazi...obrazi behu rumeni.Ostar je vazduh.Ostar.Uhvatio sam je za ruku dok je silazila iz saonica.Priblizio sam ,zagrlio je,i ona mene naravno...Trajalo je to neko vreme.Bez ijedne prozborene reci.Nismo ni zapazili da je nas prijatelj vec otiso u noc.Nismo opazili ni da se vec smracilo.Usli smo u brvnaru.Moja brvnara nije nesto narocito.Dve sobe za spavanje,kupatilo i ogromni dnevni boravak.Nikad u njoj nije bilo previse stvari.Ne volim prenatrpanost.Volim komfor.Moje omiljeno mesto,a i NJENO je bilo pored kamina.Dok je pila caj sa rumom,pricali smo o nekim neobaveznim stvarima.Veceu sam dakako ja spremio.Divljeg zeca u sosu a la Pompinjon.Vecerali smo,i otisli do naseg omiljenog mesta.Pored kamina.Seli smo,naslonili ledja jedno o drugo.U rukama nam je bila po casa crnog vina.Svako od nas je bio u svojim mislima,a opet,kad bi nam se misli negde u vakumuu sudarile,okrenuli bi se jedno ka drugom,blago,nezno nasmejali,poljubili i opet okrenuli u svojim mislima.napolju nije prestajalo da veje.Da,pahulje behu bas takve,krupne,bele,nezne,andjeoske...Okolne Jele,Smrce,Borovi..kao da su davali intonaciju i tempo pada najdrazim im ukrasa,pahulja.Tisinu u brvnari je nije remetio ni Roni,moj Vucjak.Cudo je to od psa.Cudo.Neverovatno kako je tacna ona stara da je pas najbolji covekov prijatelj.I on je osecao idilu.Zimsku bajku...
U jednom trenutku,valjda me malo jace pucketanje u kaminu,trglo iz sanjarenja.Digo sam se,uzeo gitaru...Pocela je,sama je pocela da se peva..;Jedne noci u decembru.....
Pevali smo u duetu,ja i ONA,dobrih sat vremena.Sve nezne pesme,:SVE NJEZNE RECI SVJETA...Onda smo izasli napolju.da,bilo je toplo.Pahulje ko lopte velike.I kao da nam se svaka,ali svaka ,pahulja smesila.Kao da nas je svaka pozdrvljala.Stajali smo zagrljeni na tremu nekih pola sata.Pomalo promrzli usli smo u kucu. Stavio sam ovecu cepanicu u kamin,napunio nam case,nazdravio nam,popili vino...i ja sam se nekako osmelio.Priso sam sasvim blizu ustima njenom uhu:"Da li je sramotno u ovoj besprekornoj,carobnoj noci,zamoliti Vasu cednost,Vasu blistavost,za jedan ples.Verujte mi Madam,samo jos taj trenutak hvali u ovoj carobnoj noci.Naravno,imajte u vidu,da nijedan muskarac na svetu nije ravnodusan prema Vasoj lepoti,zato nemojte zameriti ukoliko moja noga nacini neki pogresan korak.Hocemo li? O da.....Ples u noci,uz plamen vatre iz kamina i igri senki sto ih ista stvarase po zidovima.Igre nase i igre sena.
Zaspali smo priljubljeni jedno uz drugo.
Ujutru me probudila mala pticica na prozoru.Dan je bio prekrasan!Sneg ,kojeg je sad bilo vec preko metra,prosto je prekrio celu okolinu kao kakav beli prekrivac.Mmmmmm,da......Poplili smo kafu,doruckovali,a onda,sa Ronijem,izasli napolju.Bilo je svega:I skijanja,sankanja,grudvanja,valjanja po snegu,poljubaca....igre sa Ronijem.Divno je bilo gledati Ronija kako upada u sneg,ne vidi se,pa izleti iz njega.Ko Delfini u moru.Da,na to me podsetio Roni tada. Prosto nam je bilo zao sto smo morali da prekinemo i odemo na zakazani rucak kod naseg zajednickog prijatelja...no,tesilo nas jedno:Dolazila je noc,a sa njom...i nasi trenuci kraj kamina......

S Postovanjem i naklonom mojim

DON
 

Back
Top