Volite li ovaj zivot?

hm337

Poznat
Poruka
9.444
Vernici kazu da je ovaj sadasnji samo probni zivot, da je ovaj dolina suza i sl. a opet gledaju da sto duze ostanu u ovom, piju razne lekove, pridrzavaju se terapije, idu na razne operacije.....
Volite li "ovaj" zivot i borite li se da sto duze ostanete u njemu ?
Bog je život...vernik koji ne voli ni život ni sebe ni bližnje ne voli ni Boga...

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.102
Vernici kazu da je ovaj sadasnji samo probni zivot, da je ovaj dolina suza i sl. a opet gledaju da sto duze ostanu u ovom, piju razne lekove, pridrzavaju se terapije, idu na razne operacije.....
Nisam siguran. Razlog mog zivota su dete i zena, jer im trebam.

robivek

Domaćin
Poruka
3.890
Svakako i to je upravo nagrada od Stvoritelja za one koje Ga postuju drzeci Njegove zapovesti.
Evo Bibliskog dokaza:
5 Mojs.4,40:
"...I drži uredbe njegove i zapovijesti njegove, koje ti ja danas zapovijedam, da bi dobro bilo tebi i sinovima tvojim nakon tebe, da bi ti se produljili dani na zemlji koju ti Gospod Bog tvoj daje zasvagda.

Dakle ako je dugacak ovozemaljski zivot nagrada od Boga onda se ona definitivno treba voleti ,adekvatno ceniti i ujedno se trebaju maksimalno angazirati sve nase snage kako bi je dobili.

Doctor Master

Domaćin
Banovan
Poruka
4.773
Vernici kao po običaju pričaju gluposti koji se sami ne pridržavaju.
Ja ne samo da volim ovaj svoj život već sam uspeo da nađem forumulu kako da živim večno.

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.743
Da ne volim život, ne bi mi tako teško padalo opraštanje od ljudi koji oko mene nestaju.
Ne bih se ponekad pitala koliko bi mi moj život bio lepši da su još tu, a verujem da bi.
Volim život kao najlepši poklon, ali to ne znači da volim i sve na ovom svetu baš onakvo kakvo je.
Polazim od sebe i menjam se koliko mogu na bolje, u odnosu na Boga, druge i sebe.
Volim život, čak i kad dobijem kritike u smislu: '"Pa, i nije ti neki!":)

В

Воденичар из Мачве

Gost
добар је онај графит: "постоји живот и пре смрти"

наравно да волим живот. његове задатке и загонетке, његове часове одмора и разоноде, радости у којима уживам и радости које приредим другима.

живот може да мрзи само неко ко од "живота није ДОБИО ништа", тј " не оно што је желео". онај ко мисли да у животу није још све ДАО од себе, свакако ће се потрудити да поживи. наравно, да поживи, трудиће се и онај који мисли да није довољно УЗЕО од живота.

ако ти је мрско да живиш за себе - живи за друге. ако незнаш шта ћеш са собом, дај своје време другом на располагање. у тој захвалности добићеш нову жељу за животом

треба живети. учити, радити, сазревати, развијати се. чистити свет од нечистог тиме што ћеш као светлост растеравати мрак око себе.

лоше је бити лењ. самосажаљив. добро је бити вредан и послушан обавезама које намеће преживљавање (посао, плата, егзистенција). али - задати себи циљеве, слушати зов саморазвоја, као да ти је послодавац који ти исплаћује плату којом отплаћујеш кредит за кућу - благо таквима.

живите. борите се. не против других, него за друге, и себе уз друге. не одбијајте се, не буди карцином у друштву. нађи посао и ради 3 године џабе, уз малу плату. ради као што калуђер иде на молитву, као што скарабеј тера терет уз брдо. за три године стекао си занат. и јаку вољу. научио си нешто.

пази с ким се дружиш. не траћи време.

знај да ниси сам. и да ниси сама. неко те воли. буди сигуран, сигурна у то. сигурно се не познајемо. ипак, и у мојим си молитвама. тај енергетски простор између протона, неутрона, електрона и језгра атома - тај енергетски простор између планета и сунца, је између тебе и мене, између свих нас. осети га. не лишавај себе духовности. не ограничавај се на материју и материјално.

тада је живот вреднији. уствари, само тако је заиста вредан.

здраво да си :-)

Urvan Hroboatos

Veoma poznat
Poruka
10.524
Postoje razni pristupi..:kafa:

Npr., osim vjerskog i sekularno-egzistencijalističkog, postoji onaj gnoze: život je škola.

Ne jedino što jest, ali ni dolina suza, nego- nije loše, napravimo nešto, no ovo je samo manji dio priče.
Bio sam i prije, bit ću i poslije, i to na neki način viši, širi, ispunjeniji...

A ovo je samo igralište, a može biti i škola, a u nekim periodima i zatvor- no ništa od toga trajno...

4thman

Poznat
Poruka
8.105
Nisam siguran. Razlog mog zivota su dete i zena, jer im trebam.
Čim ih imaš zaslužio si ih...čuvaju i oni tebe, koliko i ti njih.

Ni ja nisam siguran.
Ova godina je za zaborav, a bilo je i dosta toga dobrog...

Ali ne mogu da budem nezadovoljan, fizički sam zdrav, nisam beskućnik, imam ponešto u glavi, i ono trčim svoju trku kao i svako od nas...

4thman

Poznat
Poruka
8.105
Da ne volim život, ne bi mi tako teško padalo opraštanje od ljudi koji oko mene nestaju.
Ne bih se ponekad pitala koliko bi mi moj život bio lepši da su još tu, a verujem da bi.
Volim život kao najlepši poklon, ali to ne znači da volim i sve na ovom svetu baš onakvo kakvo je.
Polazim od sebe i menjam se koliko mogu na bolje, u odnosu na Boga, druge i sebe.
Volim život, čak i kad dobijem kritike u smislu: '"Pa, i nije ti neki!":)
Da zato je prezent.

Sada.

I najveća ironija toga je da najviše znači ono vreme koje je trenutak...

aeternum

Elita
Poruka
15.680
Koji vernici?
Nije ovo probni zivot nego pravi zivot...
Koji se moze nastaviti u vecnosti...
Naravno da volim zivot, Boga ljude...
i namaravam da zivim vecno...
kako je Bog i obecao onima koji ga vole.

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.