"Voli bližnjeg svog kao samog sebe"

ljubav prema bližnjima

• isključuje ljubav prema sebi

glasova: 0 0,0%
  • ne postoji bez ljubavi prema sebi

glasova: 8 100,0%

• Ukupno glasova
    8

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.114
Dobro je da te film naterao na razmisljanje

a ko trazi Boga i odgovore dobice ih..

Jja sam se nekada davno kada sam bila ateista pitala
odakle zlo i kako moze da utice na ljude
ali pre filma sam pocela da proucavam Bibliju
tako da mi je film samo sve potvrdio
tj sve u filmu je Biblijski i to me je odusevilo
Takodje kako reziser na suptilan nacin
ukazuje na neke stvari
Bez Biblije ne mzoemo shvatiti sta je zlo i kako deluje
Zato sam ja zahvalna sto mi je Bog otvorio oci i
doveo me na pravi put
Uh, pa nije me film naterao da mislim o postojanju Boga. Kao ateisti film mi se jednostavno rečeno svideo, ali samo kao fikcija i ništa više.
Počeo jesam da razmišljam, ali o ljudskoj prirodi...

RIA77

Iskusan
Poruka
6.638
Uh, pa nije me film naterao da mislim o postojanju Boga. Kao ateisti film mi se jednostavno rečeno svideo, ali samo kao fikcija i ništa više.
Počeo jesam da razmišljam, ali o ljudskoj prirodi...
Па једно од битних ствари религије јесте повратак правој људској природи. Пошто човек није замишљен само да једе, спава и плаћа порез, једно од битних питања данас је како бити срећан и која је људска природа ? Људска природа није у нарцисоидности, а многи народи (па и ми балканци) смо склони понижавању других народа и уздизању нашег народа.
Кад кренеш по Србији, онда имаш локал-патриотизам, овај део Србије је бољи од оног, а када одеш у тај најбољи део Србије схватиш да је Мрдуша доња боља од Мрдуше горње.
Делимо се и делимо са погрешним осећајем супериорности над другима.
И онда смо несрећни у том дељењу.

Opa, a ja mislio da ću ispasti "satanista"
:lol:

"Moj" Breaking Benjamin je u odnosu na ovo "šminkerska muzika"
;)
Шта хоћеш, па Chuck Shuldnier je увек говорио да death metal не треба да буде нека продукција из бунара и сатанистички текстови. То је и доказао, најбољи текстови од када музика постоји.
Пљували су га да је издао death metal, но међутим, испоставило се да су туђу музику заборавили, а његову нису.

hm337

Poznat
Poruka
8.319
Па једно од битних ствари религије јесте повратак правој људској природи. Пошто човек није замишљен само да једе, спава и плаћа порез, једно од битних питања данас је како бити срећан и која је људска природа ?
Da li je cilj biti srećan ili je cilj iskoristiti vreme koje ti je dato na planeti najbolje što možeš naprimer da se duhovno razvijaš ili da pomogneš drugima da se razvijaju?
Људска природа није у нарцисоидности, а многи народи (па и ми балканци) смо склони понижавању других народа и уздизању нашег народа.
Sve to je sujeta prebačena na nivo identifikacije sa svojim narodom. Viša vrednost se izvlači iz pripadanja društvenoj grupi u ovom slučaju određenom narodu. Te bolesti ima dosta i u SZ. Jevreji su mislili da su iznad drugih naroda pa su sebi napravili takvu religiju u kojoj je Bog na njihovoj strani. Ima toga i kod nas sa umišljanjem da smo nebeski narod jer je car Lazar navodno birao carstvo nebesko za nas. Ali kod nas je to pomalo i plemenito za razliku od Jevreja kod kojih je rasistička podela na njih kao ljude i ostale kao goje odnosno beslovesnu stoku. Nije čudo da su se Švabe navrzle za njih onda kad su i sami upali u zamku uverenja da su superiorna rasa. Nije čudo ni da Jevreji nisu prihvatili Isusa jer im je stao na kolektivnu sujetu učeći ljubav prema svim bližnjima a ne samo prema Jevrejima kako je Mojsije navodno poučen od Boga učio.
Кад кренеш по Србији, онда имаш локал-патриотизам, овај део Србије је бољи од оног, а када одеш у тај најбољи део Србије схватиш да је Мрдуша доња боља од Мрдуше горње.
Делимо се и делимо са погрешним осећајем супериорности над другима.
И онда смо несрећни у том дељењу.
Svaka društvena grupa sa kojom se identifikuješ ti pruža šansu da kroz osećanje pripadnosti grupi kojoj daješ višu vrednost kreiraš iluziju da i sam imaš višu vrednost. Ima ih ne malo koji izvlače višu vrednost i iz toga što su pravoslavci ili iz toga što misle da ih čeka raj.

Poslednja izmena:

hm337

Poznat
Poruka
8.319

hm337

Poznat
Poruka
8.319
“Mislite li da bi me saslušali? Ti ljudi me mrze.”“Saslušat će”, odlučno je odgovorio. “Jer ne postoji tako nešto kao što su ‘oni’, baš kao što ne postoji nikakvo ‘ja’. Moraš samo ne zaboraviti da su svi i sve u ovome svemiru međusobno povezani. Mi nismo stotine i tisuće različitih bića. Mi smo svi Jedno.”
Čekala sam da mi objasni, ali je on nastavio: “To je jedno od četrdeset pravila. Ako želiš promijeniti odnos na koji se drugi ponašaju prema tebi, najprije bi trebao promijeniti odnos na koji se sam ponašaš prema sebi. Ne naučiš li voljeti sebe, u cijelosti i iskreno, nema načina da možeš biti voljen. Međutim, jednom kad postigneš tu fazu, budi zahvalan za svaki trn koji drugi možda bace na tebe. On je znak da ćeš ubrzo biti obasut ružama

“Prošlost je vrtlog. Ako joj dopustiš da vlada tvojim sadašnjim trenutkom, usisat će te”,rekao je Šems kao da mi je pročitao misli. “Vrijeme je samo obmana. Moraš živjeti upravo
ovaj trenutak. Samo to je važno.”
...
“Ne boj se kamo će te cesta odvesti. Usredotoči se radije na prvi korak. To je najteži dio i to je ono za što si ti odgovorna. Jednom kad napraviš taj korak, pusti neka sve učini što prirodno čini i ostalo će uslijediti. Ne prepuštaj se bujici. Budi bujica.”

Poslednja izmena:

hm337

Poznat
Poruka
8.319
čitamo dalje iz knjige "40 pravila ljubavi" književnice Elif Šafak
Svaki je pojedinac samodostatan u svojoj potrazi za božanskim. Postoji pravilo glede toga: Svi smo stvoreni na Njegovu sliku, a ipak je svatko od nas stvoren drukčiji i jedinstven. Ne postoje dva jednaka čovjeka.Ne postoje dva srca koja kucaju u istom ritmu. Da je Bog htio da svi budu isti, ne bi to tako načinio. Stoga, nepoštovanje razlika i nametanje vlastitih razmišljanja drugima jednako je nepoštivanju Božjeg svetog plana?

hm337

Poznat
Poruka
8.319
Da li je Isus pod voli bližnjeg kao samog sebe podrazumevao ljubav prema svim ljudima ili ljubav samo prema hrišćanima?

Jovan 13,34Novu vam zapovijest dajem da ljubite jedan drugoga, kao što ja vas ljubih, da se i vi ljubite među sobom.
Jovan 13,35Po tom će svi poznati da ste moji učenici ako uzimate ljubav među sobom.

Jovan 15,17Ovo vam zapovijedam da imate ljubav među sobom.
Jovan 15,18Ako svijet na vas uzmrzi, znajte da na mene omrznu prije vas.
Jovan 15,19Kad biste bili od svijeta, onda bi svijet svoje ljubio: a kako nijeste od svijeta, nego vas ja od svijeta izbrah, zato mrzi na vas svijet.

zvuči kao da je bio za varijantu ljubav među braćom i sestrama u Hristu, a ne prema braći i sestrama u Bogu (što bi podrazumevalo sve ljude)

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.114
Da li je Isus pod voli bližnjeg kao samog sebe podrazumevao ljubav prema svim ljudima ili ljubav samo prema hrišćanima?

Jovan 13,34Novu vam zapovijest dajem da ljubite jedan drugoga, kao što ja vas ljubih, da se i vi ljubite među sobom.
Jovan 13,35Po tom će svi poznati da ste moji učenici ako uzimate ljubav među sobom.

Jovan 15,17Ovo vam zapovijedam da imate ljubav među sobom.
Jovan 15,18Ako svijet na vas uzmrzi, znajte da na mene omrznu prije vas.
Jovan 15,19Kad biste bili od svijeta, onda bi svijet svoje ljubio: a kako nijeste od svijeta, nego vas ja od svijeta izbrah, zato mrzi na vas svijet.

zvuči kao da je bio za varijantu ljubav među braćom i sestrama u Hristu, a ne prema braći i sestrama u Bogu (što bi podrazumevalo sve ljude)
E, zbog toga sam ja ateista, taman počnem da verujem i naletim na nešto što "zvuči kao da je..." Nešto sasvim deseto.
I onda me klepi sujeta (bogataši su izmislili religiju da nas radnike drže u pokornosti i vređaju mi inteligenciju).

hm337

Poznat
Poruka
8.319
E, zbog toga sam ja ateista, taman počnem da verujem i naletim na nešto što "zvuči kao da je..." Nešto sasvim deseto.
I onda me klepi sujeta (bogataši su izmislili religiju da nas radnike drže u pokornosti i vređaju mi inteligenciju).
ja verujem da postoji Bog koji je sve što postoji, Izvor svega svih svetova i duša...Isusa pokušavam povremeno da uklopim u to verovanje, ali mi baš ne ide...u svakom slučaju kad se molim Bogu ne razmišljam o Isusu...Isus je čovek od koga se može dosta naučiti...mada se može dosta naučiti i od mnogih drugih ljudi...ne verujem da je bio Bog koji se rodio kao čovek...mada mislim da je Bog hodao zemljom kao čovek milionima puta do sad..

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.212
ja verujem da postoji Bog koji je sve što postoji, Izvor svega svih svetova i duša...Isusa pokušavam povremeno da uklopim u to verovanje, ali mi baš ne ide...u svakom slučaju kad se molim Bogu ne razmišljam o Isusu...Isus je čovek od koga se može dosta naučiti...mada se može dosta naučiti i od mnogih drugih ljudi...ne verujem da je bio Bog koji se rodio kao čovek...mada mislim da je Bog hodao zemljom kao čovek milionima puta do sad..
Naravno da nije Bog koji se rodio kao covek jer je to nemoguce
nego je Bozji Sin
tako se sve uklapa

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.