"Voli bližnjeg svog kao samog sebe"

ljubav prema bližnjima

• isključuje ljubav prema sebi

glasova: 0 0,0%
  • ne postoji bez ljubavi prema sebi

glasova: 8 100,0%

• Ukupno glasova
    8

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.772

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.326
Pa i ja sam došao ovde kao ateista, ono, iz radoznalosti. ;)
Prvo sam u životu bio vernik, kao mali, pa buntovnik i nevernik, pa agnostik, pa filozof 😂
Šta sam sad, dobro pitanje bi bilo. Tražim se.
bogotražitelj?
ako je to u pitanju onda samo u srcu svom ga tražiš, nikakvo umovanje.
a koja vrsta vernika odlučiš se za one koje su približni tvojim razmišljanjima.
ako ne osećaš boga u sebi (poređenje - "ako nemaš ljubavi u sebi") samo ćeš se više odaljiti čitajući forumaše i sve ti je džaba.
ja nisam ovde došao neodlučan.

hm337

Poznat
Poruka
9.064
e nije to od JS
ali i to je dobro za citanje
e to su neki gedeoniti neka grupa
oni dele NZ
evo imas ovde nas prevod
https://www.jw.org/sr-latn/biblioteka/sveto-pismo/nwt/knjige/
mozes uporediti nesto sto ti nije jasno

evo nadjoh ih https://sr.wikipedia.org/sr-el/Гидеонити
imaš i ovde
https://pouke.org/svetopismo/index.php
https://biblija.biblija-govori.hr/
zgodni su za pretraživanje i kad ti treba da vidiš reference na druge stihove iz Biblije

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.772
nije poenta osecati Boga ako ga ne poznajes
a upoznajes ga preko Biblije

ovo je Saletu

Jeste, gideoniti, nađoh zalepljeno na koricama.
Izbacio me internet napolje malopre, zato ste čekali ovoliko, morao da se ulogujem ponovo, ja čim krenem o Bogu da pričam, nešto se desi :lol:
pa nema veze ima ometaca :lol:

ne mislim samo na Saleta :zcepanje:

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.772

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.235
bogotražitelj?
ako je to u pitanju onda samo u srcu svom ga tražiš, nikakvo umovanje.

a koja vrsta vernika odlučiš se za one koje su približni tvojim razmišljanjima.
ako ne osećaš boga u sebi (poređenje - "ako nemaš ljubavi u sebi") samo ćeš se više odaljiti čitajući forumaše i sve ti je džaba.
ja nisam ovde došao neodlučan.
Čekaj, još sam ateista. Nisam se još više udaljio, naprotiv. Razumem šta hoćeš da kažeš, odnosno razumem šta si rekao. Ja jedino na ovaj način mogu da se osetim (potencijalnim) vernikom, već sam to negde i rekao, dok sam na forumu nekako osećam da Bog u nekom obliku postoji; čim odem sa foruma- sramota da kažem, ali iskreno, ne samo da nisam vernik već sam najviše viceva izmišljao o Bogu.
Malo po malo, makar sam prestao da hulim.
Nisi jedini koji mi je rekao da se ovde ovako duhovno gladan hleba neću najesti, ali ja sam našao način. Ukratko. :)

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.211
Čekaj, još sam ateista. Nisam se još više udaljio, naprotiv. Razumem šta hoćeš da kažeš, odnosno razumem šta si rekao. Ja jedino na ovaj način mogu da se osetim (potencijalnim) vernikom, već sam to negde i rekao, dok sam na forumu nekako osećam da Bog u nekom obliku postoji; čim odem sa foruma- sramota da kažem, ali iskreno, ne samo da nisam vernik već sam najviše viceva izmišljao o Bogu.
Malo po malo, makar sam prestao da hulim.
Nisi jedini koji mi je rekao da se ovde ovako duhovno gladan hleba neću najesti, ali ja sam našao način. Ukratko. :)
Koje si vere?

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.235
Mada je meni nebitno koje sam vere, slažem se tu sa @Сале da mogu bukvalno da izaberem ako osetim da negde pripadam.
Drugo- smatram da su različite vere način manipulacije ljudima. Svejedno koja je ko vera.
Evo na primer muslimanska neka pravila su me oduševljavala sve dok nisam shvatio da oni uopšte ta pravila ne poštuju. Znači, to nisu oni.
Moja religija je prvenstveno BITI ČOVEK, ali stvarno me zanima ova tema...

E pa onda jedino sto trebas je da ides nedeljom na Liturgiju i da se pricescujes, mozda zoves popa da ti sveti vodicu
za Uskrs i slavu i to je to. Malo ikona po stanu, ne mora prave, moze i one papirne :P
Postis ako mozes i to.
E čekaj, mrzim popove ?
To nikako da prevaziđem, a Bog sigurno nije nedeljom u crkvi.
Ako ću da ga nađem, to će biti u sebi.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.211
Mada je meni nebitno koje sam vere, slažem se tu sa @Сале da mogu bukvalno da izaberem ako osetim da negde pripadam.
Drugo- smatram da su različite vere način manipulacije ljudima. Svejedno koja je ko vera.
Evo na primer muslimanska neka pravila su me oduševljavala sve dok nisam shvatio da oni uopšte ta pravila ne poštuju. Znači, to nisu oni.
Moja religija je prvenstveno BITI ČOVEK, ali stvarno me zanima ova tema...
Tebe zanima ovo i ono, a da bi bio vernik samo treba da radiš što i svi ostali :)

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.326
nije poenta osecati Boga ako ga ne poznajes
a upoznajes ga preko Biblije

ovo je Saletu
kako nije poenta, AMAN
to je osnovni razlog. šta ti misliš samo hrišćani i js čitaju bibliju. mnogi je čitaju i filozofi i sociolozi i psiholozi... a da niko od njih nije ni vernik.
ti što misliš da je bog na papiru je tvoja vera.

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.235
Liturgija je bitna jer ne može svako da izdrži dva sata da stoji i moli se grupno Bogu :)
A kad se moliš dođe Bog u crkvu :)
Grupno, to je onaj osećaj pripadnosti o kome je @hm337 danas pisao.

kako nije poenta, AMAN
to je osnovni razlog. šta ti misliš samo hrišćani i js čitaju bibliju. mnogi je čitaju i filozofi i sociolozi i psiholozi... a da niko od njih nije ni vernik.
ti što misliš da je bog na papiru je tvoja vera.
U pravu 100%.

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.235
Tebe zanima ovo i ono,
Da, mnogo toga me zanima a znaš koliko mislim da svi mi znamo?
Evo ovako ilustrovano
FB_IMG_1653504882219.jpg

Osecaj pripadnosti svakako da igra ulogu, ali kad se zavrsi ko da si bio na dobrom koncertu :P
Haha, razume se, ista ljubav prema istom.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.