Voleti depresivnu osobu

Ko uđe u vezu sa takvom osobom, svakako će primetiti neke simptome i zato sam ja uvek za iskrenost. Bolje u startu znati na čemu si, nego u nekom trenutku ostati bez te osobe a to može biti okidač za još gore stanje depresivne osobe.Naravno, niko ne može garantovati da partner u nekom trenutku neće odustati od takve veze, jer nema dovoljno kapaciteta da se izbori sa depresijom svog partnera. Zato sam i napomenula da osobe koje ti pruže podršku i vole te dovoljno da budu uz tebe u svim trenucima jako vrede.

To su osnovne stvari iz psihologije svima je potrebna podrska. Socijalna smo bica.
To se može tumačiti na razne načine,.. i uopšte uzev, vi sve to nešto smuti pa prospi..
Taj komentar ste stavili kao repliku na Lagertin post, gde je ona napisala da depresivne treba naterati*** da se pokrenu ( a što oni ne bi hteli,.. oni bi da lagano čekaju kraj,.. i da samo misle) a lek je u pokretu. fizilćkom pokretu, naporu, uspehu,..
ne oboljevaju od depresije oni koji nemaju vremena (obrnuto je)
Oni koji moraju da zarade deci za školu,.. koji imaju brigu i obzira za voljeno biće.

*** naterati nekoga - to nije pružiti mu podršku.

To se može tumačiti na razne načine,.. i uopšte uzev, vi sve to nešto smuti pa prospi..
Taj komentar ste stavili kao repliku na Lagertin post, gde je ona napisala da depresivne treba naterati*** da se pokrenu ( a što oni ne bi hteli,.. oni bi da lagano čekaju kraj,.. i da samo misle) a lek je u pokretu. fizilkom pokretu, naporu, uspehu,..
Oni koji moraju da zarade deci za školu,.. koji imaju brigu i obzira za voljeno biće.

Mnogo, ali mnogo grešiš. Depresiju sam imala, nisam je ni bila svesna jer sam stalno bila u pokretu, borbi za egzistenciju,brigama oko dečjeg zdravlja tako da sam itekako bila pokrenuta. Tek kada mi je život ušao u neki mirniji tok, sustiglo me je sve. I opet razmišljanje da depresivne osobe obožavaju da legnu u krevet i čekaju kraj, ne shvataš da je problem baš u tome, ubijena želja za svime, simptom bolesti a ne lenjost.U mom postu sam i napisala da su me stigle posledice, saznala sam kada sam se javila lekaru.

Mnogo, ali mnogo grešiš. Depresiju sam imala, nisam je ni bila svesna jer sam stalno bila u pokretu, borbi za egzistenciju,brigama oko dečjeg zdravlja tako da sam itekako bila pokrenuta. Tek kada mi je život ušao u neki mirniji tok, sustiglo me je sve. I opet razmišljanje da depresivne osobe obožavaju da legnu u krevet i čekaju kraj, ne shvataš da je problem baš u tome, ubijena želja za svime, simptom bolesti a ne lenjost.U mom postu sam i napisala da su me stigle posledice, saznala sam kada sam se javila lekaru.
Ne grešim,..
Znam too,.. da stigne kada staneš,.. jer si pre toga preterao i sa radom i pokretom i brigama,..
Idemo jedno po jedno:
da li bi te stigla depresija da nisi stala ?
I dok si ganjala,.. šta si već ganjala,.. da si odmarala?.. da si udesila Hosu-Lepeš
I da li radoholik ili si nervozu lečila radom ?

Ne grešim,..
Znam too,.. da stigne kada staneš,.. jer si pre toga preterao i sa radom i pokretom i brigama,..
Idemo jedno po jedno:
da li bi te stigla depresija da nisi stala ?
I dok si ganjala,.. šta si već ganjala,.. da si odmarala?.. da si udesila Hosu-Lepeš
I da li radoholik ili si nervozu lečila radom ?
Nisam fizički stala, već sam mentalno imala opušteniji ritam života. Ne reaguju svi isto, to moraš da shvatiš. Ono što je tebi neshvatljivo je da postoje ljudi koji u nekom trenutku, nevezano za aktivnosti, kako ih ti zoveš, obole od depresije iz raznih razloga.

Taj komentar ste stavili kao repliku na Lagertin post, gde je ona napisala da depresivne treba naterati*** da se pokrenu ( a što oni ne bi hteli,.. oni bi da lagano čekaju kraj,.. i da samo misle) a lek je u pokretu. fizilćkom pokretu, naporu, uspehu,..

Moja misao nema veze sa time i jasna je.
Jel znate sta znaci podrska.

Nisam fizički stala, već sam mentalno imala opušteniji ritam života. Ne reaguju svi isto, to moraš da shvatiš. Ono što je tebi neshvatljivo je da postoje ljudi koji u nekom trenutku, nevezano za aktivnosti, kako ih ti zoveš, obole od depresije iz raznih razloga.
Imaš li neke veze sa selom ?
Koliko je tamo depresije (čekaju te koke, prasići, telad, krave,.. nema stajanja,.. )
A, koliko je u gradu,..

Svaka cast na tome. I da moze se i bez hemije.
Ja am za to da se svojom voljom pobedi depresija.
Nije lako li je moguce.
Može se, ali sam ja uz terapiju bila nekako sigurnija u izlečenje, možda je i placebo efekat, ali je itekako potreban u takvim stanjima, bar meni.Nisam na nekim jakim lekovima, ali za svakodnevno funkcionisanje kada očekujem tenziju, ili neke ekstremne situacije koristim terapiju.

Paa, kod nas u selu svi znaju da lenji obole od depresije,.. mada mogu da budu takvi od rođenja..
I svi u selu znaju,.
Da neki nemaju vremena za depresiju,..

druga stvar je kada postane suicidna,.. kad izgubiš volju za sve,.. tada si zabrazdila,.. do panja,.. tada mora hemija,.. psihijatri,..
Hemiju možeš sam da praviš,.. a seme je pozitivna misao, želja... i to kao biljka raste,.. ti je zalivaš, hraniš.. radiš na njoj,..
-----------------------------------------
Nemaš ideje, ŽELJE, dobrih misli,..
Počinje sumnja, paranoja, izgovori,..
Ako nemaš svoje hemije, koju pravi telo,. (zaboravio sam : Serotinin, adrenalin .. mrzi me guglati,..)..
..........................................
e onda ti psihijatri prepisuju pilulice,.. da se hemija nadomesti,..

Back