Voleo je mačke - Leonardo da Vinči

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
273.189
Leonardo_i_zivotinje.jpg

Leonardo da Vinči voleo je životinje: "Doći će vreme kada će ljudi poput mene na ubijanje životinja početi da gledaju kao što sada gledaju na ubijanje ljudi."

Prema jednoj priči, kupovao je ptice na pijaci a onda ih iz kaveza puštao na slobodu.
Naročito se divio mačkama, koje se pojavljuju i na mnogim njegovim skicama.
Među njegovim rukopisima postoji nekoliko stranica koje su u potpunosti posvećene studijama mačaka,
na kojima su istaknute njihove razne karakteristike, položaji i navike.
Te skice su živopisne i otkrivaju nam istinsku naklonost koju je osećao prema toj životinjskoj vrsti.
Leonardo je dosta radio na nizu različitih studija na temu Bogorodice i Hrista, na kojima je i mačka.

Neke od bezbroj skica gde je i mačka

Leonardo_da_Vinci,_Study_for_the_Madonna_of_the_Cat_(recto).jpg
..
431px-Leonardo_da_Vinci,_Study_for_the_Madonna_of_the_Cat_(verso)_(cropped).jpg

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
273.189
Veliki genije, a sad pouzdano znam da je bio i dobar čovek!
:D
Sigurno da jeste bio dobar covek cim je voleo životinje..kupovao je ptice u kavezima i puštao ih na slobodu..
Sa mačkama je bio opsednut..ima bezbroj tekstova o tome ..ja sam sažela sva ta pisanje u ovih par rečenica
za koje mislim da su dovoljne da pokažu kakav je bio prema životinjama
citave studije je pisao o mačkama i ima bezbroj skica .njihove gradje , pokrete i ponašanje

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.